Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

pu5z3k - ciężkie batalie treningowe ;-)
#11

W gimnastyce, każdy zbędny kg ( tk. tłuszczowa) jest wrogiem Smile, bo po co niepotrzebnie obciążać dodatkowo stawy, i utrudniać sobie wykonywanie elementów gimnastycznych.
Pozdrawiam Smile

Aby wymagać od innych, najpierw zacznij wymagać od siebie.
#12

(2015-01-30, 20:51)nielat07 napisał(a):  W gimnastyce, każdy zbędny kg ( tk. tłuszczowa) jest wrogiem Smile, bo po co niepotrzebnie obciążać dodatkowo stawy, i utrudniać sobie wykonywanie elementów gimnastycznych.
Pozdrawiam Smile

jak najbardziej z Tobą się zgadzam, mam podatność na łapanie fatu ze względu na niedoczynność tarczycy, ale staram się jak najmocniej przepalać tą maselniczkę Wink
#13

Ale z drugiej strony gimnastyka to różne rodzaje pracy mięśniowej, więc mięśnie są bodźcowane na wszelkie możliwe sposoby. Masa może trochę spada, za to mięśnie robią się maksymalnie sprawne, gęste i wyrzeźbione.
#14

Jak najbardziej się z tym zgadzam, to jakby oczywiste przy tak ogólnorozwojowym sporcie jak gimnastyka, gdzie niemalże nie ma izolacji poszczególnych grup mięśniowych, a aktywizowane jest całe ciało Smile

Aby wymagać od innych, najpierw zacznij wymagać od siebie.
#15

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Witam wszystkich serdecznie,

Od długiego czasu byłem anonimowym czytelnikiem forum, aż nadszedł czas się trochę ujawnić. Być może spowodowane jest to spadkiem motywacji i ciągłymi samotnymi treningami, a wskazówek by się trochę przydało.

Jeżeli chodzi o staże trenigowe hmm: od dziecka jakieś tam pompki, intensywniej wziąłem się od maja 2013 roku, rok przepracowałem na własnej siłowni, ale trochę zaczęło mnie to nudzić. Wpadłem więc na pomysł spróbowania swoich sił w treningach z ciężarem własnego ciała, co sprowadziło mnie do parteru i "udowodniło" mi ile tak na prawdę mam siły ;-)

Ciągle jestem w etapie początkującego bo to można powiedzieć, że pół roku konkretnie sobie próbuje.

Mój trening wygląda raczej spontanicznie i ćwiczę jak "czuje" generalnie skupiłem się na barkach i tricepsach, bo one są najsłabszymi moimi grupami.

Zalecam w takim układzie dokładniejsze przeglądanie forum, jeśli chcesz trenować elementy gimnastyczne na czuja, to nie spodziewaj się progresu.


(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Dane Smile
wzrost - 175cm
waga - 84kg

Wymiary:
Klatka - 120cm
Przedramie - 36-37cm
Obwód ramienia - 41cm

Nie podałeś rozmiaru buta, szczerze to w gimnastyce nie jest istotne, może ewentualnie waga ciała, ale to raczej ktoś z kadry się zapyta by znaleźć odpowiedź na problem z danym elementem czy przypadkiem nie za dużo ważysz. Jak na gimnastykę to zdecydowanie za dużo.

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Cele na 2015

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  - Siłowy Muscle-up

1. Powolne opuszczenie do zwisu z podporu na drążku ( łokcie przy ciele, hollow ) do 5 pow.
2. Muscle up z pomocą chwyt za stopy ( w sylwetce ) 10 pow.
3. W klęku ramiona w górze ściąganie gum do podporu - 10-20 razy
4. Pompki japońskie - 10-20 razy
5. Wymyk i odmyk do wymyku - 5-10 pow
6. Muscle up stojąc na gumie - 5-10 pow
7. Wskoki do podporu ( drążek niski ) - 10 razy


(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  - Back lever - dobrze wykonany

http://gimnastycy.pl/forum/search.php --> back lever, waga tyłem, progresja do wagi tyłem, było kilka tematów + tutorial od Mrówka

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  - Front lever - chociaż stradle

http://gimnastycy.pl/forum/search.php --> waga przodem, front lever, jest temat z progresją i tematy podobne gdzie były omawiane szeroko problemy z tym elementem

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  - tuck planche, albo stradle planche

http://gimnastycy.pl/forum/search.php --> waga w podporze, planche jest temat z progresją + tematy podobne

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  - flaga

http://gimnastycy.pl/forum/search.php -->f laga, jest temat z progresją, tutorial i inne podobne tematy




(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Jeżeli chodzi o sam trening staram się, wykonać ćwiczeń mniej lub mniej powtórzeń ale bardziej je wyczuć, planu treningowego jako takiego nie mam. Zacięcie do treningu mam i to straszne, czego mój organizm nie lubi za bardzo (częste przetrenowanie, gleby, kontuzje). Ćwiczę około 6 dni w tygodniu.

Mało istotne dla nas informacje, w takim układzie czego od nas oczekujesz ?

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Miejsce ćwiczeń:
wybaczcie ze zdjęcia ze mną ale innych nie mam
placyk na świeżym powietrzu, 3 drążki: 2 niskie i 1 wysoki na który zawieszam ringi. Stanowisko do dipów i dużo trawnika do szaleństwa hehe Smile
front.jpg

a kółek gimnastycznych nie masz ? Polecam mogą się przydać

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  przeobrażony pokój w siłownie - gdyby co nie jest to planche tylko dynamiczne wyrzuty do pozycji takiej, by czuć fajnie te ćwiczenie, a akurat tutaj widać prawie całe pomieszczenie. Jak widać
Drążek, stacja do dipów, trx, poręcze małe i duże, ławeczka, modlitewnik sporo różnego ciężaru pospawane hantelki, dużo samoróbek jakis wyciąg dolny górny, można się bawić
_MG_8241.jpg

to się chwali samoróbki jak najbardziej sztos !

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Co do moich umiejętności, hmm szału nie ma jestem na etapie ciągle wypracowywania wytrzymałości mięśni, bo są one silne, ale tylko na krótki moment.

Nic dziwnego jak do tej pory ćwiczyłeś na siłowni to taki jest efekt

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  z taką sylwetką zacząłem swoją przygodę w 2013:
około 70 kg
20130424_111113-2.jpg

pierwsza redukcja trwająca 5-6tyg:
IMG_20130709_162240.jpg

aktualnie wygląda to tak:
_MG_7443-10.jpg

tył:
back.jpg

Szczerze MAŁO ISTOTNE albo w ogóle nieistotne informacje jak dla nas. Nie jesteśmy tutaj od oceny sylwetki ogólnej, jesteśmy od oceny sylwetki w elementach gimnastycznych. Taka moja rada, powinieneś zaniechać myślenia kulturystycznego i nawyków z for kulturystycznych, 90% istotnych informacji o sobie są dla nas nieistotne i do niczego nie prowadzą. Ważniejsze są filmy w którym wykonujesz dane elementy by móc je skorygować. I jeszcze raz zachęcam do głębszego poczytania forum

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Niestety łapie smalcu nawet przy bardzo intensywnych treningach, brzuch stał się moją słabą stroną ze względu na dwie operacje plus odziedziczenie niedoczynności tarczycy, więc jest to spore utrudnienie dla mnie.

Może powinieneś zmienić dietę i zaniechać spożywania odżywek na masę, w gimnastyce się nie przydają, wręcz utrudniają rozwój.
Mam znajomego na zajęciach Street Workoutu, który miał operację nerki a właściwie przeszczep i robi sylwetki i brzuch mu się trzyma mimo, że nigdy już nie będzie miał "six packa" ale to nie istotne ważne by mięśnie brzucha spełniały rolę podporową i stabilizacyjną pod elementy. Izometria czyni cuda, a ćwiczenia gimnastyczne poza wznosem nóg z poziomki na drabince istotnie nie obciąża aż tak mocno mięśni brzucha, więc tutaj bym się nie obawiał jeśli chodzi o trening gimnastyczny.




(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  filmiki na prywatnym dropboxie co mniej więcej umiem:

https://www.dropbox.com/s/p3tlf6125rhp49b/2c.wmv?dl=0 - L sit -> HS

W poziomce brak wypchnięcia klatki piersiowej w przód i prostych pleców, zresztą nie utrzymana, stanie na rękach banan, brak rozciągnięcia w barkach, brak cechy gimnastycznej, brak wyciągnięcia w barkach.

Proponuję ćwiczenia przy ścianie i sylwetki

http://gimnastycy.pl/forum/search.php --> sylwetki gimnastyczne, charakterystyka sylwetek gimnastycznych, tam masz ćwiczenia podstawowe w leżeniu i w podporach przygotowujące ciało pod stanie na rękach. Tych sylwetek jest więcej ale na początek możesz tylko na tych się opierać, spokojnie starczą, bo wiele osób tylko na nich nauczyłem stania na rękach.

Stanie na rękach zalecam na razie zacząć od stania przy ścianie w oparciu całym tułowiem ( biodro i plecy przy ścianie ) i stopniowo odpychać barki zostawiając biodro. Ja stosuję przynajmniej taką pozycję, najważniejsze zablokować bary. A że u Ciebie występuje kąt barkowy, to powinieneś najpierw rozciągnąć obręcz barkową, i zwiększyć gibkość stawu ramiennego w tym zadbać o ruchomość łopatek. Polecam przenosy kijka za głowę, stojąc i w leżeniu, podchwytem i nachwytem.


(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  i próby mojego pseudo planchaka
https://www.dropbox.com/s/b3o6anlh8mnrsss/2.mp4?dl=0

Brak podstawowej sylwetki do wagi w podporze. Nie ma sensu robić ze stania na rękach jak nie utrzymujesz sylwetki, nie mówiąc już o samym staniu na rękach. Ze stania lepiej robić z pomocą kogoś, bo większość osób odwodzi od kręgosłupa łopatki i traci sylwetę. Zacznij od kogucików i wychyleń na piłce, zresztą polecam się zaznajomość z progresją do wagi w podporze oraz z ćwiczeniami pomocniczymi. Jest tam ok 35 ćwiczeń na pewno znajdziesz coś dla Ciebie i na swoje warunki.

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  chciałbym, aby ten wątek był drogą progres'u (mam nadzieje) podpieraną dokumentacją w postaci filmów z postępów, przepełnioną krytyką (na którą bardzo liczę)

Po pierwsze zrzuć masę ! ... hehe to Ci dopiero fakt faktem im lżejszy jesteś tym szybciej uzyskasz efekty w elementach. Łatwiej po prostu do nich dojść. Ja proponuję aby drogą progresu w tym wypadku było solidne przestudiowanie forum, porzucenia myślenia nabytego w kulturystyce i na forach kulturystycznych, zbudowania solidnego treningu gimnastycznego w oparciu o sylwetki, rozciąganie, ćwiczenia progresji, ćwiczenia pomocnicze i obwód ćwiczebny. Sklej coś sam postaramy się pomóc, ale nikt za Ciebie nie będzie tego robił, wszystko masz podane na tacy wystarczy poszukać.

(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  Nie jestem ani mięśniakiem ani chudzielcem, na pewno jestem upośledzony jeśli chodzi o wymyki itp (3 miesiące umysł swój przełamywałem do tego), więc myślę, że będzie ciekawie

Nikt nie jest upośledzony wystarczy zmienić myślenie z tego, że kulturystyka nie jest na wszystko odpowiedzią i jeżeli chcesz nauczyć się elementów gimnastycznych to trzeba stosować metodykę treningu gimnastycznego.


(2015-01-30, 11:28)pu5z3k napisał(a):  tutaj jest jeszcze back lever, do oceny dopiero coś zaczyna mi wychodzić, jednak robię to na bardzo płytkim oddechu, mocno ściąga mi to klatkę piersiową i powietrze łapie jak ryba albo na bezdechu Wink
https://www.dropbox.com/s/wh5wcs5j7o99bp...1.mp4?dl=0

Raczej szału nie ma Tongue

Pozdrawiam serdecznie i proszę o opinie

Koledzy już powyżej spunktowali co jest nie tak, nie muszę się odnosić.

Powiem Ci, że w moim treningu a trenuję wiele lat nie używałem większego ciężaru ostatnio niż 10 kg, a średnio podnoszę ciężary 4-8 kg na ramiona, więc myślę że jak się nastawisz na trening gimnastyczny i zgłębisz forum to odstawisz ciężary tak jak ja Wink Polecam Wink Każdy dodatkowy zbędny mięsień oddala Cię od wymarzonych elementów gimnastycznych

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#16

nie potrzebnie mnie tak atakujesz z rozmiarem stop itp, mam jakieś nawyki i też chciałem się tutaj przedstawić z dokładnej strony.

- kółka gimnastyczne posiadam jak najbardziej.

- nie stosuje odżywek na masę nic z takich rzeczy, jedynie BCAA i ZMA jeżeli już.

Co do kulturystycznego myślenia, porzuciłem je wiem co za sobą niesie trening z własną masą ciała. Co do mojej wagi, od marca przytnę jak zrobi się cieplej, dużo kg to nie będzie bo mięsniowo się nie zamierzam wycinać, sam BF wiadomo trochę mięsa też poleci.

Czasami ciężarkowo sobie też poćwiczę to już nie to co kiedyś, ale zawsze urozmaicę sobie trening, gdy spadnie motywacja.

Dla mnie street workout jest podzielony na dwie takie strefy Wschód, gdzie Rosjanie prezentują perfekcyjnie dopracowane formy będąc osobami własnie o niskich wagach. Drugą strefą jest zachód Hanibal, czy Adam Raw (tak wiem, żaden to zachód - ale styl ma taki), którzy z porządną wagą robią świetne rzeczy, w które ja właśnie się skłaniam i chciałbym w nie brnąć
#17

(2015-01-31, 11:18)pu5z3k napisał(a):  nie potrzebnie mnie tak atakujesz z rozmiarem stop itp, mam jakieś nawyki i też chciałem się tutaj przedstawić z dokładnej strony.

świetnie tylko sylwetka ( wygląd ) nie jest celem w gimnastyce


(2015-01-31, 11:18)pu5z3k napisał(a):  - kółka gimnastyczne posiadam jak najbardziej.

Chodziło tylko o używanie polskich nazw, jesteśmy na polskim forum uczymy się polskich nazw i nazwą na ringi są kółka gimnastyczne, dipy to ugięcia ramion w podporze na poręczach, a l-sit to poziomka lub podpór w siadzie prostym.

(2015-01-31, 11:18)pu5z3k napisał(a):  - nie stosuje odżywek na masę nic z takich rzeczy, jedynie BCAA i ZMA jeżeli już.

Jak na swój wzrost masz sporą masę ciałą

(2015-01-31, 11:18)pu5z3k napisał(a):  Co do kulturystycznego myślenia, porzuciłem je wiem co za sobą niesie trening z własną masą ciała. Co do mojej wagi, od marca przytnę jak zrobi się cieplej, dużo kg to nie będzie bo mięsniowo się nie zamierzam wycinać, sam BF wiadomo trochę mięsa też poleci.

Organizm sam będzie się tego wyzbywał właśnie z powodu napięć izometrycznych i braku bodźców zewnętrznych o nominalnym obciążeniu

(2015-01-31, 11:18)pu5z3k napisał(a):  Dla mnie street workout jest podzielony na dwie takie strefy Wschód, gdzie Rosjanie prezentują perfekcyjnie dopracowane formy będąc osobami własnie o niskich wagach. Drugą strefą jest zachód Hanibal, czy Adam Raw (tak wiem, żaden to zachód - ale styl ma taki), którzy z porządną wagą robią świetne rzeczy, w które ja właśnie się skłaniam i chciałbym w nie brnąć

Dla nas i to i to jest formą gimnastyki ale okrojoną, musisz sam zdecydować czy chcesz być wielki i robić dipy na ringach z obciążeniem, czy chcesz robić wschodni styl do którego zalicza się Polska i robić elementy byle jak czy robić poprawnie i budować sylwetkę pod elementy. Jeśli chcesz robić sylwetkę pod elementy to forum jest dla Ciebie, jeśli nie zależy Ci na stylu wykonywania elementów, wolisz robić po swojemu to my Ci w tym nie pomożemy, ponieważ działamy według utartych schematów gdzie dla nas sylwetka i zdrowie jest najważniejsze i jak już czegoś się uczyć to uczyć by wykonać poprawnie wedle zasad gimnastyki i przepisów ustalonych przez FIG

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#18

masa ciała u mnie wynika głównie z typu endomorfika-mezomorfika (nie zbyt jednoznacznie), niedoczynność tarczycy spowalnia mi strasznie metabolizm.

Postaram się używać/uczyć się Polskich nazw. Poprzednim i jedynym źródłem wiedzy, były dla mnie tutoriale zaczerpnięte z YT.

Zapisałem się tutaj przede wszystkim z dwóch powodów, kocham ten rodzaj sportu, dodatkowo udostępniając swój "postęp" czy też sposób wykonania ćwiczenia, aby wyłapać za waszą pomocą krytyczne błędy.

I być może za parę lat jako historyczny wątek okaże się, że dało się i miło będzie przypomnieć sobie początki.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości