Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: pu5z3k - ciężkie batalie treningowe ;-)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich serdecznie,

Od długiego czasu byłem anonimowym czytelnikiem forum, aż nadszedł czas się trochę ujawnić. Być może spowodowane jest to spadkiem motywacji i ciągłymi samotnymi treningami, a wskazówek by się trochę przydało.

Jeżeli chodzi o staże trenigowe hmm: od dziecka jakieś tam pompki, intensywniej wziąłem się od maja 2013 roku, rok przepracowałem na własnej siłowni, ale trochę zaczęło mnie to nudzić. Wpadłem więc na pomysł spróbowania swoich sił w treningach z ciężarem własnego ciała, co sprowadziło mnie do parteru i "udowodniło" mi ile tak na prawdę mam siły ;-)

Ciągle jestem w etapie początkującego bo to można powiedzieć, że pół roku konkretnie sobie próbuje.

Mój trening wygląda raczej spontanicznie i ćwiczę jak "czuje" generalnie skupiłem się na barkach i tricepsach, bo one są najsłabszymi moimi grupami.

Dane Smile
wzrost - 175cm
waga - 84kg

Wymiary:
Klatka - 120cm
Przedramie - 36-37cm
Obwód ramienia - 41cm


Cele na 2015
- Siłowy Muscle-up
- Back lever - dobrze wykonany
- Front lever - chociaż stradle
- tuck planche, albo stradle planche
- flaga


Jeżeli chodzi o sam trening staram się, wykonać ćwiczeń mniej lub mniej powtórzeń ale bardziej je wyczuć, planu treningowego jako takiego nie mam. Zacięcie do treningu mam i to straszne, czego mój organizm nie lubi za bardzo (częste przetrenowanie, gleby, kontuzje). Ćwiczę około 6 dni w tygodniu.


Miejsce ćwiczeń:
wybaczcie ze zdjęcia ze mną ale innych nie mam
placyk na świeżym powietrzu, 3 drążki: 2 niskie i 1 wysoki na który zawieszam ringi. Stanowisko do dipów i dużo trawnika do szaleństwa hehe Smile
front.jpg

przeobrażony pokój w siłownie - gdyby co nie jest to planche tylko dynamiczne wyrzuty do pozycji takiej, by czuć fajnie te ćwiczenie, a akurat tutaj widać prawie całe pomieszczenie. Jak widać
Drążek, stacja do dipów, trx, poręcze małe i duże, ławeczka, modlitewnik sporo różnego ciężaru pospawane hantelki, dużo samoróbek jakis wyciąg dolny górny, można się bawić
_MG_8241.jpg




Co do moich umiejętności, hmm szału nie ma jestem na etapie ciągle wypracowywania wytrzymałości mięśni, bo są one silne, ale tylko na krótki moment.

z taką sylwetką zacząłem swoją przygodę w 2013:
około 70 kg
20130424_111113-2.jpg

pierwsza redukcja trwająca 5-6tyg:
IMG_20130709_162240.jpg



aktualnie wygląda to tak:
_MG_7443-10.jpg

tył:
back.jpg


Niestety łapie smalcu nawet przy bardzo intensywnych treningach, brzuch stał się moją słabą stroną ze względu na dwie operacje plus odziedziczenie niedoczynności tarczycy, więc jest to spore utrudnienie dla mnie.

filmiki na prywatnym dropboxie co mniej więcej umiem:

https://www.dropbox.com/s/p3tlf6125rhp49b/2c.wmv?dl=0 - L sit -> HS

i próby mojego pseudo planchaka
https://www.dropbox.com/s/b3o6anlh8mnrsss/2.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vtsztqib4vmjk75/3.wmv?dl=0

chciałbym, aby ten wątek był drogą progres'u (mam nadzieje) podpieraną dokumentacją w postaci filmów z postępów, przepełnioną krytyką (na którą bardzo liczę)

Nie jestem ani mięśniakiem ani chudzielcem, na pewno jestem upośledzony jeśli chodzi o wymyki itp (3 miesiące umysł swój przełamywałem do tego), więc myślę, że będzie ciekawie


tutaj jest jeszcze back lever, do oceny dopiero coś zaczyna mi wychodzić, jednak robię to na bardzo płytkim oddechu, mocno ściąga mi to klatkę piersiową i powietrze łapie jak ryba albo na bezdechu Wink
https://www.dropbox.com/s/wh5wcs5j7o99bp...1.mp4?dl=0

Raczej szału nie ma Tongue

Pozdrawiam serdecznie i proszę o opinie

[MOD]Przeniosłem do powitalni[/MOD]
Ambitne plany na ten rok - ale to dobrze
Witaj na forum Smile
(2015-01-30, 11:39)mlody1410 napisał(a): [ -> ]Ambitne plany na ten rok - ale to dobrze
Witaj na forum Smile

jestem człowiekiem takim, że bez poprzeczki stoję w miejscu więc musi być ona poza zasięgiem.

Żeby do czegoś dojść trzeba zapier^^ Smile
witaj Smile
Witaj Smile
jak ktoś znajdzie chwilę czasu na ocene back lever'a będę wdzięczny !
(2015-01-30, 12:25)pu5z3k napisał(a): [ -> ]jak ktoś znajdzie chwilę czasu na ocene back lever'a będę wdzięczny !

tak na szybko - brak sylwetki (banan) i odwrotny chwyt
Tak jak napisał Rafał + nie złączone nogi i nie obciągnięte palce.

Kubus Puchatek

sorki, ze sobie lekko poironizuje (bo to forum gimnastyczne) z tych klatek, obwodow ramienia etc. Wink W gimnastyce na pewno "schudniesz"... Ale witam...

kp
spoko łapie Twoją ironię, nie napisałem tego by jakkolwiek przyszpanować, czy coś po prostu podałem swoje "parametry" w celach ewentualnych rad, albo historii progresu/zmiany.

Czy "schudne" z obwodów raczej wątpie ;-), zależy od rodzaju ćwiczeń.
Stron: 1 2