Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Drążek w futrynie
#1

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, ale tutaj chcę się poradzić.

Od dawna mam drążek zamontowany w futrynie (tylko na rozpór, bez wiercenia), no i z jednej strony futryna jest minimalnie wgnieciona, nie jakoś strasznie, ale widać to i czuć jak zdejmę drążek, od jakiegoś czasu drzwi mi ocierają o podłogę, czy to moze być spowodowane tym drążkiem czy może któryś z zawiasów jest luźniejszy? Dodam, ze dół ociera i góra lekko o futryne także.
#2

Wez katownik i sprawdz kąty w futrynie. Wystarczy dwa gorne narozniki.

Wtedy bedziesz wiedzial, czy futryna jest "przekoszona", czy drzwi na zawiasach osiadly.

Na 99% nie jest to wina drazka, poniewaz zbyt male sily dzialaja, aby futryna sie obluzowala. Z drugiej strony to wgniecenie… wiesz moze od czego ono?

Dodatkowo malo precyzyjnie to opisales. Dol ociera w ktorym miejscu? Na koncu skrzydla (tam gdzie klamka na dole), czy po stronie tam gdzie zawias? To samo z gora.
Najlepiej zrob foto. Opisz co i jak na zdjeciu i wrzuc.

Wysłane za pomocą TapaTalk
#3

Jak masz futryne drewniana to takie rzeczy sie zdarzaja. Na metalowej nie powinno sie to stac.
Przy drewnianej polecam albo drazek mocowany nad drzwiami, ktory mozna zdejmowac, wystarcza 2 haki z castoramy itp. Haki pomaluj na kolor sciany i nie widac, sposob idealny, dobry drazek do takiego mocowania kosztuje ok. 100zl

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#4

Na metalowej to ja mam jeszcze większe wgniecenia. Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości