Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Drążek w futrynie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

dejv

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, ale tutaj chcę się poradzić.

Od dawna mam drążek zamontowany w futrynie (tylko na rozpór, bez wiercenia), no i z jednej strony futryna jest minimalnie wgnieciona, nie jakoś strasznie, ale widać to i czuć jak zdejmę drążek, od jakiegoś czasu drzwi mi ocierają o podłogę, czy to moze być spowodowane tym drążkiem czy może któryś z zawiasów jest luźniejszy? Dodam, ze dół ociera i góra lekko o futryne także.

powadzi

Wez katownik i sprawdz kąty w futrynie. Wystarczy dwa gorne narozniki.

Wtedy bedziesz wiedzial, czy futryna jest "przekoszona", czy drzwi na zawiasach osiadly.

Na 99% nie jest to wina drazka, poniewaz zbyt male sily dzialaja, aby futryna sie obluzowala. Z drugiej strony to wgniecenie… wiesz moze od czego ono?

Dodatkowo malo precyzyjnie to opisales. Dol ociera w ktorym miejscu? Na koncu skrzydla (tam gdzie klamka na dole), czy po stronie tam gdzie zawias? To samo z gora.
Najlepiej zrob foto. Opisz co i jak na zdjeciu i wrzuc.

Wysłane za pomocą TapaTalk
Jak masz futryne drewniana to takie rzeczy sie zdarzaja. Na metalowej nie powinno sie to stac.
Przy drewnianej polecam albo drazek mocowany nad drzwiami, ktory mozna zdejmowac, wystarcza 2 haki z castoramy itp. Haki pomaluj na kolor sciany i nie widac, sposob idealny, dobry drazek do takiego mocowania kosztuje ok. 100zl
Na metalowej to ja mam jeszcze większe wgniecenia. Big Grin