Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening aerobowy czy trening anaerobowy?
#11

hm? Które i dlaczego?
#12

http://www.mensfitness.com/

Zrobiłem przed chwilą TABATĘ z ćwiczeniem - przysiad, a w górnej fazie wyciskam sztangielki, bodajże nazywa się to thruster.

3 serie na początku w miarę, ale pod koniec myślałem, że się przewrócę, bo nogi odmawiały posłuszeństwa, a teraz nogi mam tak opuchnięte - twarde jak skała Big Grin

2 razy ćwiczę trening obwodowy, 1 raz tabate i myslałem żeby wrzucić jeszcze 1 wyjście na basen, co sądzicie o tym? Poprawi się moja wydolność czy ćwiczenia kalisteniczne i pływanie to dwa bieguny?
#13

Tak, dwa bieguny + i -, a jak wiemy plus i minus pasują do siebie. Pływasz rekreacyjnie czy bez przerwy jakiś interwał? 1 minuta i odpoczynek. jeśli traktujesz to jako trening to moim zdaniem wystarczy. Uważaj jednak na przetrenowanie.
#14

raczej traktowałbym to jako rozluźnienie na koniec tygodnia + ewentualna sauna potem.

Sądziłem, że to stwierdzenie, iż po Tabacie mogą być mroczki nudności były tylko bujdą. Jest to mój pierwszy trening tego typu, tak bardzo intensywny i czuję się jakbym zaraz miał zwymiotować i cały się trzęsę Big Grin
#15

Nie jest bujdą. Ja pierwszy raz nie mogłem wejść po schodach z miską prania, bo się potknąłem. Big Grin
#16

(2014-09-19, 17:48)Predi napisał(a):  Z tego co wiem trening wydolnościowy ma to do siebie, że musi ulegać stałej, równomiernej intensyfikacji wraz z posuwającą się adaptacją organizmu. No i jest treningiem bardzo trudnym bo musi wykorzystywać rezerwy naszego organizmu sub-maksymalnie.

tak jest dorzucać ćwiczenia, lub zwiększać liczbę powtórzeń/serii

Zamiast tabata powinno się to nazywać Vomit

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#17

Mam kilka pytań odnośnie tabaty, zrobiłem ją dziś 2 raz w życiu i wygląda to tak:

-Pod koniec wiadomo brakuje mi mocy, nogi odmawiają posłuszeństwa, telepią się i w ogóle cały się trzęsę, ale nadal prę do końca - kończę, mierzę puls(15 sekund x4) i wychodzi mi 160-170, a obliczyłem, że przy takim treningu mój puls powinien oscylować między 180-190 i nie wiem czyja to wina? Moja, bo się nie przykładał mimo braku mocy w nogach czy widocznie mam dobre zaplecze kondycyjne?
-Czy po tabacie powinienem się rozciągać jeśli nie czuje nóg - ten kto wykonywał ten trening wie o czym piszę?

Moje ćwiczenie tabata -> thruster z sztangielkami
#18

jako poczatkujacy pwoinienes wykonywac tabate co drugi dzien
rozgrzewka przed i rozciaganie tez warto zrobic po
po tygodniu miesnie zaadoptuja sie do tej pracy i nie bedzie juz problemu z nogami Smile
proponuje tez zmieiac cwiczenia ktore wykonujesz trening nie bedzie nudny
powodzenia

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości