Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ido portal - dywagacje
#11

Jak napisał Kubuś, nasze internetowe domysły i to kto co pisze, to w jaki sposób przetwarzamy w naszej głowie nijak się ma do rzeczywistości.
Proponuję jeździć na seminaria żeby zobaczyć jak jest faktycznie, a Mrówek jest oddany temu co robi i chętny do działania.Zapytany o coś czego dobrze nie zna, odpowiada z uśmiechem że musi się sam nauczyć wtedy pomoże.
Wspomagajmy się wzajemnie bo na tym wszyscy skorzystają!

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#12

(2014-09-14, 19:28)Mrowek napisał(a):  " Jego warsztat trenerski i wyniki Jego studentów mówią same za siebie. " - u dorosłej osoby jest to wartość nie do zmierzenia ponieważ każdy z nas jest "inny" w sensie swojej przeszłości Smile.
Tak, ale jeśli "spod skrzydeł" Ido wychodzą ludzie, którzy potrafią robić, rzeczy których wcześniej nie potrafili, choćby takie jak podciąganie na jednej ręce, stanie na jednej ręce, pełny szpagat itp. A wspomnę tylko, że trafiają do Niego ludzie w wieku 20+, 30+, 40+ lub więcej... Dla Ciebie jest to "wartość nie do zmierzenia", a dla mnie dowód na to, że Jego metody wyłamują się poza schemat i są niezwykłe.

(2014-09-14, 19:28)Mrowek napisał(a):  " W innym wypadku po prostu nie wypada. No ale najwyraźniej niektórzy mają tu na forum za wysokie mniemanie o sobie, co już wielokrotnie znalazło swoje potwierdzenie." - zwyczajnie nie lubię "lizania po jajkach" i czy mam wysokie mniemanie o sobie ? Może twoim zdaniem tak moim raczej nie, ale jeśli nie mogę wyrazić mojego zdania to po co zakładać forum ?
"lizania po jajkach"? Mim zdaniem wystarczy odrobina więcej szacunku do kogoś, kto do tej pory zrobił więcej niż my dotychczas i ma od nas nieporównywalnie większą wiedzę i doświadczenie. Od jak dawna jesteś Instruktorem gimnastyki? Bo Ido Portal trenował gimnastykę u jednego z najlepszych trenerów na świecie, kiedy Ty jeszcze "skakałeś" (zresztą niejednokrotnie wspólnie ze mną) po katowickich osiedlach.

(2014-09-14, 19:28)Mrowek napisał(a):  Podsumowując, Ido przypomniał o kilku ciekawych ćwiczeniach które są bardzo rozwijające i ciekawe, ale jest wiele wiele więcej osób które również pokazują ciekawe metody i tylko z faktu jego popularności nie będę go wywyższał do rangi autorytetu.
Ciekawe dlaczego zdobył światową popularność?

(2014-09-14, 19:28)Mrowek napisał(a):  "Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu". Johann Wolfgang von Goethe
"Od cudzego zdania lepsze jest własne doświadczenie." - chińskie przysłowie

Widzę, że nikt nie jest więcej wart od Was samych... Tyle off-top'u z mojej strony.

[Obrazek: logo.png]
#13

Zgadzsm się z Sethem, by wrócić do tematu. Tym bardziej, że nikt tu nie krytykuje Ido Portala. Gdyby ktoś mnie nazwał "rewolucjonistą" gimnastyki uznałbym to za komplement (niezasłużony)Wink

Nie kłóćmy się więc i wracajmy do tematu, bo Kuba nakręcił świetny tutorialSmile
#14

Dokładnie Smile Dajcie swoje wskazówki bo wiedzę macie duzą wiec wszyscy skorzystają.
#15

Marcin88 po co ? Skoro masz Sommera, metody Pavla Tsatsouline'a wszystko zostało powiedziane, polska gimnastyka jest 100 lat za murzynami, nic dziwnego że umiera

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#16

(2014-09-14, 20:31)zahir napisał(a):  Zgadzsm się z Sethem, by wrócić do tematu. Tym bardziej, że nikt tu nie krytykuje Ido Portala. Gdyby ktoś mnie nazwał "rewolucjonistą" gimnastyki uznałbym to za komplement (niezasłużony)Wink
Tyle, że w tym konkretnym kontekście, niestety nie był to komplement...

(2014-09-14, 20:41)Newcio napisał(a):  Marcin88 po co ? Skoro masz Sommera, metody Pavla Tsatsouline'a wszystko zostało powiedziane, polska gimnastyka jest 100 lat za murzynami, nic dziwnego że umiera
Ty to jednak uwielbiasz...

(2014-09-14, 20:31)zahir napisał(a):  Nie kłóćmy się więc i wracajmy do tematu, bo Kuba nakręcił świetny tutorialSmile
To prawda! Najrozsądniej wróćmy do tematu, a ponieważ to ja rozpocząłem ten off-top, to teraz ja pozwolę sobie go zakończyć. No chyba, że któryś z obecnych tu "autorytetów" chce ciągnąć temat dalej?

(2014-09-14, 17:33)Seth napisał(a):  A co sądzicie o programie "1000 ruchów Amosova"?
Jest opisany m.in. w "Superstawach" Pavla jako rutynowy zestaw ćwiczeń na zachowanie sprawności i wzmocnienie stawów, parę razy stosowałem ten schemat, ale nie robiłem wszystkich powtórzeń, bo nie dałbym rady. Tongue
Obcinałem część powtórzeń i fajnie mnie to rozgrzewało. Brzmi on tak:

"1. Squat -100 repetitions
2. Side bends -100 repetitions
3. Pushups on the floor -50 repetitions
4. Forward bends -100 repetitions
5. Straight arm lateral raises overhead -100 repetitions
6. Torso turns -50 repetitions
7. Roman chair situps -100 repetitions
8. One legged jumps in place -100 repetitions per leg
9. Bringing the elbows back-100 repetitions
10. ‘The birch tree’ - hold for the count of 100
11. Leg and hip raises. Lie on your back and bring your feet behind your head while keeping your legs reasonably straight. -100 repetitions
12. Sucking in the stomach -50 repetitions"

Birch tree to jest świeca, a tego ostatniego to chyba sam do końca nieogarniam. Tongue
Osobiście codziennie wykonuję rutynę opartą na "Super Stawach" - nazywam to mobility complex. Staram się codziennie wykonywać ruchy w pełnym zakresie możliwie każdym stawem w ciele. Jak na chwilę obecną bardzo sobie chwalę i widzę same pozytywne efekty. Co do samego "1000 ruchów Amosova" to jednak trochę za dużo i monotonnie jak dla mnie.

[Obrazek: logo.png]
#17

(2014-09-14, 20:41)Newcio napisał(a):  Marcin88 po co ? Skoro masz Sommera, metody Pavla Tsatsouline'a wszystko zostało powiedziane, polska gimnastyka jest 100 lat za murzynami, nic dziwnego że umiera

To rzuć robotę i zajmij się czymś innym.

Po to jest to forum aby wspólnie wypracować zalążek gimnastyki, nie wyczyn, ale podstawy, gdzie dzieci osób, które tutaj są, miały mocne podstawy w rodzicach aby trenować ten sport właśnie a nie inny.
Bez względu na to, czy wypowiada się tu zawodnik czy pasjonat, każdy kto to czyta może odnieść tylko i wyłącznie do siebie, poprzez forum nie wytrenujesz zawodników, wrzuć na luz i dziel się wiedzą ile wlezie, bo procent tego będzie w przyszłości, nie teraz.
#18

(2014-09-14, 20:45)BeF1990 napisał(a):  Co do samego "1000 ruchów Amosova" to jednak trochę za dużo i monotonnie jak dla mnie.
No dla mnie też Tongue
Dlatego robiłem mniej więcej połowę (w niektórych ćwiczeniach nawet mniej) tego. Smile
Myślę, żeby do tego wrócić dodając jeszcze parę ćwiczeń z gumami itp. Smile
#19

No a czemu, nie próbujesz programu z "Super Stawów"? Po niewielkich modyfikacjach jest naprawdę bardzo dobry.

[Obrazek: logo.png]
#20

Rozmowa chyba trochę nie trzyma się tematu. Wróćmy do meritum, czyli czynów i osiągnięć i przykładu, zamiast gadać o powszechnym stanie stanie służby zdrowia czy innych podobnych nonsensach związanych z ustrojem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości