Forum Gimnastycy.pl
Ido portal - dywagacje - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe fora (https://gimnastycy.pl/forum/forum-7.html)
+--- Dział: Offtopic (https://gimnastycy.pl/forum/forum-64.html)
+--- Wątek: Ido portal - dywagacje (/thread-1210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Ido portal - dywagacje - BeF1990 - 2014-09-14

[MOD] Wydzielony z wątku Rozgrzewka w domu by Jakub[/MOD]

Pachnie mi wyraźną inspiracją pewnych filmów od Ido Prtal, ale nie ma w tym absolutnie nic złego... Jak się nie mylę filmy te były jeszcze z czasów gdy Ido trenował u Christopher'a Sommer'a. Jak się uczyć, to tylko od najlepszych. Super filmik Satetsu i fajnie, że Pan Adam wyjaśnił pajacyki oraz wspomniał czego według Niego zabrakło. Wink


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - Mrowek - 2014-09-14

Na dobrą sprawą Ido jedynie przypomniał kilka ciekawych technik, jak większość dzisiejszych "rewolucjonistów". Rozgrzewka bardzo fajna, a inspiracje należy czerpać z każdego miejsca !


Ido Portal - dywagacje - BeF1990 - 2014-09-14

(2014-09-14, 15:39)Mrowek napisał(a):  Na dobrą sprawą Ido jedynie przypomniał kilka ciekawych technik, jak większość dzisiejszych "rewolucjonistów".
Daleki jestem od tego aby nazywać Ido zwykłym "rewolucjonistą"... Jego warsztat trenerski i wyniki Jego studentów mówią same za siebie. Takie określenie jest dla Niego krzywdzące. Zresztą trzeba mieć naprawdę mocne argumenty i być ogromnym autorytetem aby móc się w ten sposób wypowiadać... W innym wypadku po prostu nie wypada. No ale najwyraźniej niektórzy mają tu na forum za wysokie mniemanie o sobie, co już wielokrotnie znalazło swoje potwierdzenie.


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - Satetsu - 2014-09-14

Skoro zrobił sie offtop na temat Ido to podrzucę 2 linki gdzie można zobaczyć jak wygląda program jego eventów. https://www.facebook.com/events/1551937125026682/
https://www.facebook.com/events/1551937125026682/ Jak dla mnie bardzo imponujące.


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - zahir - 2014-09-14

(2014-09-14, 15:56)BeF1990 napisał(a):  
(2014-09-14, 15:39)Mrowek napisał(a):  Na dobrą sprawą Ido jedynie przypomniał kilka ciekawych technik, jak większość dzisiejszych "rewolucjonistów".
Daleki jestem od tego aby nazywać Ido zwykłym "rewolucjonistą"... Jego warsztat trenerski i wyniki Jego studentów mówią same za siebie. Takie określenie jest dla Niego krzywdzące. Zresztą trzeba mieć naprawdę mocne argumenty i być ogromnym autorytetem aby móc się w ten sposób wypowiadać... W innym wypadku po prostu nie wypada. No ale najwyraźniej niektórzy mają tu na forum za wysokie mniemanie o sobie, co już wielokrotnie znalazło swoje potwierdzenie.

BeF, nie widzę w tym co napisał Mrówek niczego pejoratywnego na temat Ido i nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie. Wielkość trenera polega przecież między innymi na tym by od innych wyciągnąć to co najwartościowsze.


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - Seth - 2014-09-14

A co sądzicie o programie "1000 ruchów Amosova"?
Jest opisany m.in. w "Superstawach" Pavla jako rutynowy zestaw ćwiczeń na zachowanie sprawności i wzmocnienie stawów, parę razy stosowałem ten schemat, ale nie robiłem wszystkich powtórzeń, bo nie dałbym rady. Tongue
Obcinałem część powtórzeń i fajnie mnie to rozgrzewało. Brzmi on tak:

"1. Squat -100 repetitions
2. Side bends -100 repetitions
3. Pushups on the floor -50 repetitions
4. Forward bends -100 repetitions
5. Straight arm lateral raises overhead -100 repetitions
6. Torso turns -50 repetitions
7. Roman chair situps -100 repetitions
8. One legged jumps in place -100 repetitions per leg
9. Bringing the elbows back-100 repetitions
10. ‘The birch tree’ - hold for the count of 100
11. Leg and hip raises. Lie on your back and bring your feet behind your head while keeping your legs reasonably straight. -100 repetitions
12. Sucking in the stomach -50 repetitions"

Birch tree to jest świeca, a tego ostatniego to chyba sam do końca nieogarniam. Tongue


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - Kubus Puchatek - 2014-09-14

mialem okazje poznac mrowka i... okazalo sie, ze to swietny metodyk i... niaslychanie skromny czlowiek.... Tak wiec nasze "internetowe" szufladkowania moga okazac sie chybione.

pozdrawiam
kp


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - BeF1990 - 2014-09-14

(2014-09-14, 17:21)zahir napisał(a):  BeF, nie widzę w tym co napisał Mrówek niczego pejoratywnego na temat Ido i nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie. Wielkość trenera polega przecież między innymi na tym by od innych wyciągnąć to co najwartościowsze.
Absolutnie nie jestem oburzony, jedynie nie rozumiem dlaczego Ido został określony w taki sposób? Idąc tym torem myślenia Satetsu też powinien zostać nazwany "rewolucjonistą", który jedynie przypomniał kilka ciekawych technik... Taki komentarz z mojej perspektywy jest bezsensu.

(2014-09-14, 17:36)Kubus Puchatek napisał(a):  mialem okazje poznac mrowka i... okazalo sie, ze to swietny metodyk i... niaslychanie skromny czlowiek.... Tak wiec nasze "internetowe" szufladkowania moga okazac sie chybione.

pozdrawiam
kp
Tak się składa, że z Mrówkiem zanan się już kilka dobrych lat...


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - Seth - 2014-09-14

Ej, dobra, weźcie wróćcie do tematu, bo jest o istotnych rzeczach, a Wy znowu offtopujecie. Tongue


RE: Rozgrzewka w domu by Jakub - Mrowek - 2014-09-14

Bef1990 ponieważ jeśli na to spojrzeć z właściwej strony każdy czerpie inspirację od innych i na ich podstawie tworzy własny program, schemat działania. Nikt z nas raczej już nie wymyśli nic nowego w płaszczyźnie podstawowych ćwiczeń, zawsze będą one skądś zapożyczone, znacznie wcześniej ktoś na nie wpadł i wykorzystywał.
W gimnastyce jest jednak spora przestrzeń do popisu ponieważ tak wielki ogrom ćwiczeń i ich złożoność daje trochę więcej miejsca do kombinowania. Dodatkowo sam mam okazję pracować z ludźmi i samemu "wymyślać" nowe ćwiczenia które pewnie już dawno temu znacznie lepsi trenerzy wymyślili lecz się nimi nie dzielą oficjalnie na forach czy internecie.

" Jego warsztat trenerski i wyniki Jego studentów mówią same za siebie. " - u dorosłej osoby jest to wartość nie do zmierzenia ponieważ każdy z nas jest "inny" w sensie swojej przeszłości Smile.

" W innym wypadku po prostu nie wypada. No ale najwyraźniej niektórzy mają tu na forum za wysokie mniemanie o sobie, co już wielokrotnie znalazło swoje potwierdzenie." - zwyczajnie nie lubię "lizania po jajkach" i czy mam wysokie mniemanie o sobie ? Może twoim zdaniem tak moim raczej nie, ale jeśli nie mogę wyrazić mojego zdania to po co zakładać forum ?

Podsumowując, Ido przypomniał o kilku ciekawych ćwiczeniach które są bardzo rozwijające i ciekawe, ale jest wiele wiele więcej osób które również pokazują ciekawe metody i tylko z faktu jego popularności nie będę go wywyższał do rangi autorytetu.

"Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu". Johann Wolfgang von Goethe