Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1000 ruchów Amosova
#11

to żeby dbać o mobilność wcale nie trzeba robić 100 powtórzeń, ale nikt nikomu nie broni, niech sobie robi nawet i 1000 jeśli ma na to czas. Są i tacy co pili i palili przez 90 lat i żyli ponad setkę, kwestia organizmu. Z kolei wystarczy zobaczyć zlot seniorów chińczyków czy japończyków, sprawni są tylko dlatego że codziennie rano się "gimnastykują", a wielu z nich nadal robi szpagaty i podciąga się w wieku 80 lat

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

cwiczylem nie raz z judokami - i u nich obowiazywal uklad "szostkowy".... tzn. uwazali (pewnie bylo to rezultatem doswiadczen), ze przy budowaniu tzw. kondycji - nie ma sensu robic wiecej (w obwodzie) niz 60 powtorzen. Cool
mnie zawsze interesuje (w zwiazku z tymi liczbami), dokad mnozenie powtorzen ma sens, a odkad to juz nie ma sensu - w sensie poprawy jakichs parametrow sportowca, czy zwyklego cwiczacego czlowieka.

kp
#13

Jak napisali Seth i Robert, ten program jest specyficzny, bo ma za zadanie głównie "nasmarować" stawy. Amosow uważał, że czym jesteś starszy, tym więcej powtórzeń powinieneś wykonywać. Dla uproszczenia dawał taką ilość ruchu na dany staw ile masz lat.
#14

(2014-09-15, 20:09)Kubus Puchatek napisał(a):  cwiczylem nie raz z judokami - i u nich obowiazywal uklad "szostkowy".... tzn. uwazali (pewnie bylo to rezultatem doswiadczen), ze przy budowaniu tzw. kondycji - nie ma sensu robic wiecej (w obwodzie) niz 60 powtorzen. Cool
mnie zawsze interesuje (w zwiazku z tymi liczbami), dokad mnozenie powtorzen ma sens, a odkad to juz nie ma sensu - w sensie poprawy jakichs parametrow sportowca, czy zwyklego cwiczacego czlowieka.

kp

a dla mnie to ma sens, biorąc pod uwagę to czy ćwiczyli z dodatkowym obciążeniem. Jeśli nie to kłopotliwe zagadnienie. Z reguły jest tak 1-5 powtórzeń danego ćwiczenia może być z obciążeniem lub bez = siła, 6-12 do 15 rozwój masy mięśniowej, 15-29 kondycja lub rozwój siły-wytrzymałościowej ( bardzo cenne w gimnastyce ) powyżej 29 powtórzeń wytrzymałość ( czyli rozbudowywanie kapilar [ układ krwionośny] by lepiej do mięśnia dostarcza na była krew ). Jeśli człowiek robi po 30 powtórzeń prostych ćwiczeń lub więcej nawet 1000 jak da radę to tylko rozwija wytrzymałość co sprawia, że automatyzuje się ruch dzięki czemu jest go łatwiej wykonać --> patrz chodzenie


Podobno im więcej serii zrobisz o danej liczbie powtórzeń tym lepsza jakość powysiłkowa ( super kompensacja lub adaptacja mięśniowa ), dlatego jeden zrobi 2 serie a taki Oliwier robi 7 serii, bo tyle potrzebuje lub może organizm zaadoptować bodźców

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#15

Ciało zawsze poświęci jakość ruchu nad jego ilość. Jak mam zrobić 100 pow. jednego ćwiczenia to lepiej rozbić to na 5 serii po 20 pow. niż walić na raz. Objętość ta sama a jakość ruchu dużo lepsza. Ja codziennie robię moją rutynę zazwyczaj wykonując 10-20 pow. każdego ruchu... Na barki poświęcam więcej czasu i powtórzeń bo w większości ćwiczeń dochodzę do 50 pow.

[Obrazek: logo.png]
#16

BeF, zgoda ale to ile powtórzeń można zrobić bez pogorszenia struktury ruchu zależy od wielu czynników z których najistotniejsze to staż treningowy i wiek. Dlatego dobrym przykładem jest podany przez Nawcia Oliwier Białowąs. Pomimo swoich 9 lat ma niesamowitą kondycję i nie widać było u niego spadku techniki. A na seminarium był po 5 godzinnym treningu i jechał z nami kolejne 5 godz.
#17

W pełni się z Wami zgadzam... Pisałem głównie w odniesieniu do osób początkujących. Smile

[Obrazek: logo.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości