Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy ćwiczenia integrated mobility z Foundation One są bezpieczne...?
#11

Deth,
w moim przypadku mam problemy z kręgosłupem od ponad 15 lat, a zaczęło się od nadwyrężenia kręgosłupa podczas ciągnięcia blachy w bjj. Pozycja kręgosłupa jest wtedy jak w ćwiczeniach Sommera na rozciąganie dwugłowego uda. Od tej pory unikam wszystkich ćwiczeń jak podałeś powyżej. Myślę, że każdy musi uwzględnić swoje predyspozycję, historię przebytych kontuzji i po prostu słuchać swojego ciała. Moim zdaniem każde z tych ćwiczeń można zastąpić równie skutecznymi, a o wiele bezpieczniejszymi.
#12

Ja wiem tylko jedno, "sport nigdy nie był i nie jest zdrowy".
Zdać trzeba sprawę sobie z jednego, co innego jeśli wykonuję to 30lat gdy jego ciało jest zastygnięte a co innego jak dziecko czy nastolatek gdy jego ciało jest bardzo elastyczne , nie bez powodu sommer zamieścił tam swoje "pociechy " a nie dorosłych i zawodowych gimnastyków. Każdy sport wymaga poświęceń piłkarzowi, koszykarzowi siadają kolana, zapasnik ma problem z uszami i stawami, siłacze z kręgosłupem. Tak samo w gimnastyce, w artystycznej duże problemu z kolanami i kręgosłupem , a w sportowej z stawami. Wiadomo jeśli ćwiczysz to rekreacyjnie i robisz te ćwiczenia z rozsądkiem nie powinno to wpłynąć negatywnie, ale jeśli pokonujesz granicę swoich możliwości i stawiasz czoła niemożliwemu to albo się uda, ale rozwalisz sobie wszystko.
Takie życie Smile
#13

Armpower, problemy gimnastyków to mit. Znam wielu zaawansowanych wiekiem gimnastyków (w przeszłości wyczynowych zawodników). Żaden z nich nie ma problemów ze stawami i wszyscy są wyjątkowo sprawni na swój wiek Smile
#14

Wielu to nie znaczy wszyscy , jest jedna zasada w sporcie i to każdym, albo odpadniesz albo zostaniesz, ci co zostają są sprawni do starczego wieku ale ile jest ludzi co przez kontuzję odpadło ,wielu, jednemu uszkodzi się łokieć innemu bark a inny przejdzie swoją karierę bez kontuzji, możemy mówić tak o każdym sporcie , ale fakt jest taki że każdy sport jest kontuzjogenny.
#15

Całe życie jest kontuzjogenne - im więcej ruchu, tym większa możliwość kontuzji, najlepiej siedzieć w domu i się nie ruszać. Wink
#16

No więc właśnie, to nie jest tak, że osobom nie trenującym, czy trenującym rekreacyjnie nie zdarzają się poważne kontuzje.
#17

(2014-09-09, 22:20)armpower napisał(a):  Wielu to nie znaczy wszyscy , jest jedna zasada w sporcie i to każdym, albo odpadniesz albo zostaniesz, ci co zostają są sprawni do starczego wieku ale ile jest ludzi co przez kontuzję odpadło ,wielu, jednemu uszkodzi się łokieć innemu bark a inny przejdzie swoją karierę bez kontuzji, możemy mówić tak o każdym sporcie , ale fakt jest taki że każdy sport jest kontuzjogenny.

Każdy sport jest kontuzjogenny ale jeden bardziej, drugi mniej. Jednym z najbardziej urazowych jest piłka nożna. Jednak rzadko można o tym usłyszeć i większość rodziców nie ma problemów z wyrażeniem zgody na wyczynowe jej uprawianie przez swoje pociechy.

Zgodzę się z tym co napisał Tullar i Seth (sam ciężko kontuzjowany), że ryzyko urazu istnieje nie tylko w sporcie. Gdy byłem operowany na jedne sali ze mną leżał facet który rozwalił sobie łąkotkę wstając od biurka i uderzając w jego krawędź. Lekarz prowadzący śmiał się, że połowa pacjentów w ich sportowej klinice to wyczynowcy a druga połowa, to właśnie takie przypadki.

Apeluję więc, byś nie rozpowszechniał obiegowych opinii o wielkiej urazowości gimnastyki. Naprawdę podczas zajmowania się tym sportem poznałem wielu sprawnych starszych ludzi, lecz jak do tej pory nikogo ciężko kontuzjowanego.
#18

Jestem przekonany, że większość (nie wszystkie) kontuzji jest spowodowane brakiem wiedzy osoby uprawiającej sport (nie mówię o przypadkowych sytuacjach i wypadkach dnia codziennego). W dzisiejszych czasach człowiek chce szybko coś osiągnąć. Niema czasu i ochoty czekać. Nie czerpie wiedzy od doświadczonych osób (forum, trener, itp) i na własną rękę próbuje... Brak rozwagi, słuchania własnego ciała = kontuzja i koniec "kariery" gwarantowany!

Ps. Urazy zawodowców to raczej złożona sprawa z wieloma zmiennymi.
#19

Wybaczcie ,że podsumuje bez uprzedniego zapoznania się z pozostałymi postami, braki nadrobię jak będę mieć luźnie na uczelni od siebie powiem tylko tyle.

Sommer pisze plan pod trening, nie gimnastykę pro zdrowotną więc ćwiczenia które proponuje są dla osób zdrowych i mogących podejmować aktywność fizyczną w pełnym wymiarze, jeśli masz jakieś dolegliwości czytaj kontuzję, choroby, deformacje nie wszystkie ćwiczenia będą dla ciebie odpowiednie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości