Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podstawowe układy gimnastyczne
#1

W sumie fajne video z przykładami rutyn dla 3 poziomów zaawansowania (w amerykańskiej skali), na 6 przyrządów w męskiej gimnastyce.

Wiadomo, że trochę inna jest skala trudności poszczególnych elementów, jeśli się zaczyna jako dziad, a jako dzieciak z przedszkola/podstawówki, ale jeśli ktoś ma dostęp do sali i się uczy, to mogą to być fajne cele do postawienia samemu sobie.


https://www.youtube.com/playlist?list=PL...jgdO6uv0U2




#2

ciekaw jestem czy da się znaleźć programy kwalifikacyjne dla wszystkich klas z USA (chociaż wypisane elementy)

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Ciekawe jakie sa wymogi na nizsze poziomy tzn. 1-3 Big Grin

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#4

http://www.naigc.net/menrulesuploads/JO_...pdate1.pdf

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

Czy plansza gimnastyczna jest sprężynująca w sensie że dodaje siły wyskoku ? Czy po prostu to tak wygląda i jest zrobiona tylko po to by amortyzować lądowanie ?
#6

Nie aż tak, jak odskocznia, ale trochę sprężynuje. Po angielsku się taką plansze nazywa też spring floor Smile, także jest ona lekko sprężynująca. Skacząc w miejscu się nie poczuje, ale odbijając w serii już robi dużą różnice.
#7

Dzięki, zawsze mnie to zastanawiało. Zawsze ten ostatni skok w serii wydaje mi się taki wysoki i długi.
#8

Tyle, że trzeba współpracować z planszą/trampoliną/odskocznią. Sama w sobie ma zadanie pomóc wyżej się odbić, ale co z tego jak mamy złe nawyki i tego nie potrafimy? Zabierze Ci siłę odbicia. Ja np. odbije się ze wszystkiego, ale żeby to zrobić poprawnie, to już nie potrafię.
#9

@Brzydal większość starych plansz nie posiadało systemów wspomagających odbicie, można powiedzieć ,że był to spory dywan na środku sali. W Polsce jest jedna plansza bazująca na systemie sprężyn, znajduje się ona w Nysie i jest warta około 150tys. , większość sal jest wyposażone w plansze opierające się na zastosowaniu specjalnych gąbek które wspomagają odbicie.

Jest dokładnie tak jak napisał Krzysiek trzeba potrafić wykorzystać planszę inaczej mało będzie pomagać Smile.
#10

Dziękuje Panowie za wyczerpujące odpowiedzi, moja ciekawość została zaspokojona ;o)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości