Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podstawowe układy gimnastyczne
#11

taka moja wścibskość w obronie polskiego języka, w gimnastyce na te "rutyny" mówi się układ Big Grin Generalnie powinien składać się do 10 ćwiczeń, w ćw. wolnych nie dłużej niż 85 sekund jeśli dobrze pamiętam

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

Poprawione Smile
#13

rutyny to raczej ćwiczenia ogólnorozwojowe lub ćwiczenia pod dany element

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#14

(2014-08-26, 07:30)Mrowek napisał(a):  @Brzydal większość starych plansz nie posiadało systemów wspomagających odbicie, można powiedzieć ,że był to spory dywan na środku sali. W Polsce jest jedna plansza bazująca na systemie sprężyn, znajduje się ona w Nysie i jest warta około 150tys. , większość sal jest wyposażone w plansze opierające się na zastosowaniu specjalnych gąbek które wspomagają odbicie.

Jest dokładnie tak jak napisał Krzysiek trzeba potrafić wykorzystać planszę inaczej mało będzie pomagać Smile.

Dokładając, istnieje jeszcze różna twardość plansz w zależności od wykorzystanego ośrodka sprężynującego, plansze ze sprężynami oddają najbardziej i z racji małych wag i wzrostu zawodników, najczęścięj są stosowane w Chinach i Japonii, choć tez sporo ich w USA, ale również owe specjalne gąbki mają swoją twardość, dlatego inaczej reagują plansze np. Gymnova dla juniorów a inaczej np. Spieth dla seniorów.
Kiedyś można był rozróżnić je po kolorze, czerwony - junior, niebieski - senior, natomiast nie wiem czy to jest dalej kontynuowane, plansze na sprężynach w Japonii mają np kolor jasnozielony.
#15

W sumie na większości sal widziałem plansze niebieskie, w Krakowie chyba jedna Wisła ma czerwoną. Z ciekawości, jeśli będę miał okazję, to spróbuję porównać ile 'mocy' dają Smile.
#16

W Warszawie nie jest niebieska chyba, nie?
#17

w Warszawie plansze to sobie prędzej namalujesz niż zobaczysz Big Grin

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości