Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Waga przodem z jedną nogą wyprostowaną
#1

Cześć, doszedłem jakiś czas temu do wagi z jedną nogą wyprostowaną, jednak zanim polece dalej stwierdziłem, że sprawdzę czy na pewno wszystko robie w porządku ; p
video.anyfiles.pl

I takie pytanie dążyć do rozkroku czy po prostu starać się prostować drugą coraz bardziej (to drugie wychodzi mi lepiej). Korzystam z algorytmu Newcia, za którego dziekuję ; )

Dzięki i pozdrawiam.
#2

To jest trochę kwestia preferencji, choć ja osobiście preferuje dążyć do rozkroku przy statykach, bo lepiej czuję jak mi się układa miednica. Jeśli natomiast robisz na jedną nogę, to rób raz lewą raz prawą, żeby symetrycznie atakować korpus.
#3

W rozkroku. Czemu? temu, że z jedną nogą wyprostowaną potrafiłem już dawno dawno i nic mi to nie dało, to samo znajomi, ludzie którzy zaczynają pod wagę ćwiczyć też potrafią od razu z jedną nogą, a Adv. tuck nie ma szans żeby zrobili.
Moje rady: w rozkroku albo adv tuck i coraz bardziej prostować nogi.
#4

tak i tak, rozkrok, dla mnie trudniejszy swego czasu trzymałem, trzeba duźo pracy na gumach o prostych nogach no i polecam zejście z podporu na drążka do wagi, i podciągniecie wyprost w łokciach waga

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

Dzieki za odp.
@chudini, nie no adv tuck jest dla mnie dużo łatwiejszy, trzymam go na luzie, dużo dłużej i umiałem go dużo wczesniej niż z jedną nogą wyprostowaną ; p do wieczora postaram sie wrzucić filmik z adv tuck.
#6

Zgadzam się z Newciem. Trzeba atakować z różnych stron. Tak jak pisał Tullar bardzo ważne jest by zmieniać nogi i na każdą stronę trzymać te same czasy.
#7

Tak, oczywiście że zmieniam nogi : )
Adv tuck http://video.anyfiles.pl/Advanced+tuck+f...deo/115965
#8

Trener Piotr Kulbicki doradzał mi także zmianę nóg kilkakrotnie podczas jednego trzymania (takie trochę kopanieWink). Warto jednak każdą kolejną serię zacząć od drugiej nogi, bo pierwsze przytrzymanie jest z reguły najdłuższe.
#9

też jest genialne ćwiczenie to można wpleść do rutyny albo siłę ogólną z wagi tyłem zaznaczonej do wagi przodem zaznaczyć i powrót. No i nieocenione na gumie ze zwisu przerzutnego do wagi przytrzymać i powröt daje kopa

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości