Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sylwetki gimnastyczne - charakterystyka od Newcia
#51

(2014-12-26, 16:17)grappler napisał(a):  30 sek poziomki to dosyć dużo. Daje spokojnie rade tyle wyciągnąć, ale jak ćwiczę, to nie trzymam dłużej niż połowę z tego. Bardziej skupiam się na jakości napięcia niż na wytrzymaniu po prostu. Potem i tak to procentuje tym, że da radę dłużej pociągnąć.

30s poziomki to dopiero wstęp do treningu, na jednym z obozów po całej serii sylwetek i innych elementów statycznych mieliśmy konkurs kto przytrzyma najdłużej poziomkę to był mój 4-5 miesiąc treningów pamiętam ,że udało mi się przytrzymać 40s. Gdzie rekord był ponad 90s Smile. (średnia wiekowa grupy 9lat Smile)
Napięcie zawsze ma być "najwyższej" jakości, na dłuższą metę błędem jest utrzymywanie "sztucznego" napięcia elementy statyczne mają stawać się prostsze i kosztować nas mniej energii a nie na odwrót. Zamiast tego polecam podnosić trudność ćwiczenia np. poziomkę podnieść do góry czyli do wysokiej poziomki, chodzenie w poziomce czy trzymanie jej na jednej żerdzi nie mówiąc o pompkach itp. Możliwości są setki więc nie zamykajcie się na jednej najprostszej wariacji i jak pisałeś czas sam skoczy do góry a umiejętności naszego ciała również.
Dodatkowo proszę o merytoryczną dyskusję a nie pisaniu o "oddychaniu za tarczy" czy innych magicznych sztuczkach. Zwyczajnie nasze ciało adaptuje się do treningu i po pewnym czasie łatwiej jest oddychać. Jest tylko jedno "ale" trzeba starać się oddychać Smile
#52

Mam pytanie do Newcia. Podałeś po 3 sylwetki (izometryczne, koncentryczne, izotoniczne)x 4 parte mięśniowe daję 12 ćwiczeń. Czy powinno się je wykonywać wszystkie pod rząd czy najpierw 3 pierwsze sylwetki przez 3 serię, a dopiero kolejny zestaw?

Zastanawiam się na zakupem Foudation 1, ale w domu mam tylko drążek i kółka oraz rozważam zakup drabinek. Może orientujecie się co jest potrzebne do tego kursu jeżeli chodzi o sprzęt?
#53

dowolnie, ja robię 3 ćwiczenia 2-3 serie i potem kolejne sylwetki, natomiast moja ekipa idzie 12 ćwiczeń jednym ciągiem

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#54

Jedno pytanie mam do was. Po zakończeniu wykonywania odwrotnego hollow body(czyli leżenie na brzuchu), czuję okropnie silny ból głowy w okolicach skroni. To chyba nie jest normalne?
#55

witam
proponuje zebys przeprowadzil badania kontrolne - krew itp.
zaczni monitorowac rowniez cisnienie krwi kilka razy na dzien - nastepnie z wynikami szybciutko do lekarza
ja lecze nadcisnienie od 2 lat - na dzien dzisiejszy nie odczuwam zadnego dyskonfortu podczas cwiczen
moze byc tez kwestia oddechu, zbyt dlugo wykonujesz cwiczenie wstrzymujac oddech - co jest nieprawidlowe

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#56

No możliwe, ze zdrowiem wszystko w porządku jak najlepszym. Zawsze miałem problem z tym ćwiczeniem dlatego go nie robiłem. Może za mocno karkiem ciągnę? Zaraz zrobię i napiszę na forum.
@edycja: Skończyłem właśnie odwrócone hollow body i tym razem patrzyłem się cały czas w podłogę, a nie na dłonie. Jest lepiej o tyle, że głowa nie boli jakby miała wybuchnąć, ale nadal jest to silny ból. Może to od oddychania, ale skupiam się, żeby oddychać cały czas po trochę. Nie wiem co może być przyczyną Sad
#57

proponuje na powaznie robic pomiary cisnienia krwi i obserwowac, nadmieie iz nie jestesmy lekarzami i w przypadku wszelkich problemow ze zdrowiem zalecamy wizyte u lekarza w celu wylkuczeniu lub potwierdzenia ze zdrowie oki

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#58

Normalnie byłaby to dobra porada i bardzo za nią dziękuję, ale nie w moim przypadku. Można powiedzieć, że jestem zdrowy jak ryba. Niedawno miałem badania krwi, z których wyszło, że jestem przykładem z podręcznika jeśli chodzi o wyniki. Ciśnienie mam wyjątkowo dobre. 19,5 lat. Nie uprawiam sportu od dzisiaj: trenuję "profesjonalnie" od 7 lat. Jeśli patrzeć ogólną aktywność fizyczną, to uprawiam wszelakie sporty od około 14 lat. Od około roku zdarza się, że trenuję 4-5 godzin dziennie. I nie piszę tego, żeby się chwalić, ale jestem przekonany, że mam problem z ogarnięciem techniki tego ćwiczenia. Zawsze nie byłem w stanie robić grzbietów, bo mnie kark po nich bolał. Teraz po tych ćwiczeniach mnie głowa boli Sad i nie wiem co jest powodem. Źle oddycham może, albo coś uciskam leżąc na brzuchu. Jak robię jakiekolwiek inne ćwiczenia to czuję się bardzo dobrze. Cóż, przez internet wiele nie załatwię, więc dzięki za próbę pomocy Smile
#59

Wrzuć filmik jak to wykonujesz to może eksperci Ci podpowiedzą co robisz źle Smile
#60

Dobry pomysł, chociaż ostatnio po wykonaniu tych ćwiczeń, leżę na podłodze jeszcze 10minut i pomaga Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości