Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze
#3

prym wioda gimnastyczki w cf... pewnie nie tylko dlatego, ze sa gimnastyczkami, ale dlatego, ze sportmenkami, ktore przeszly kiedys selekcje, czyli sa predysponowane w ogole do uprawiania sportu wyczynowego i na dodatek maja dlugi staz w atletycznym przygotowaniu ciala.
Jestem przekonany, ze np. zapasnicy tez by sie swietnie spisywali.

A w ogole to dobre teksty.. Smile

Z moich obserwacji zas wynika, ze gimnastyka jako dyscyplina jest w kryzysie, ta uprawiana w "bialych rajtuzach", z niebotycznym poziomem trudnosci, gdzies na halach, z wyrafinowana punktacja, czasami dotykajaca absurdu. Oderwala sie od zrodla - sportu jak dyscypliny usprawniajacej, jesli nie dla wszystkich, to dla wiekszosci.

Gimnastyka, zeby przetrwac musi wyjsc z tych ekskluzywnych hal.
Tak jak sie to stalo w sportach walki, poprzez formule MMA. Stala sie ozywcza dla... np. boksu.
Dobrze, ze gimnastyce trafil sie... crossfit, w ktorym sa zadania "gimnastyczne". Dzieki temu instruktorzy gimnastyki maja co robic i... ludzie tez zaczynaja doceniac gimnastyke.
Ale to raczej crossfit jest zdecydowanie bardziej popularny.
Sam robie crossfit z drobnymi elementami gimnastyki.
M.in., dlatego, ze mam sporo starych kontuzji, kontuzji, ktore uniemozliwiaja mi codzienne zajmowanie sie gimnastyka, moj organizm (lokcie, bark, kolana) nie wytrzymuja tych regularnych obciazen, chocby to jednostkowo nie byly zbyt duze - jak np. zwykle podciaganie sie etc.
Crossfit jest po prostu mniej wymagajacy, mozna miec nawet slaba sprawnosc, zeby go uprawiac. (ja np. mam slaba wynikajaca z zuzycia materialu, ograniczeniom np. w zakresie ruchmosci stawow, rozciagniecia).
Nie potrzeba na codzien "trenerskiego" oka. Progres jest latwy. Plany jasne i krotkoterminowe. Wykonalne.
Niekiedy moja sesja crossfitowa to zasadnicza zamyka sie w.... 20 minutach, plus rozgrzewka i pare cwiczen rozciagajacych, czy pomocniczych - slowem godzina dwadziescia.
Zyskuje sie ponadprzecietna "sile" i wydolnosc, sylwetka gwarantowana.
To sa atuty.

Przyjrzyjcie sie natomiast ile planow treningowych dla gimnastyki jest chociazby na naszym forum.
Po prostu to duzo, duzo, bardziej zlozona dyscyplina sportowa z zakretem na profesjonalizacje.

kp


Wiadomości w tym wątku
o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez zahir - 2016-03-19, 21:57
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez Newcio - 2016-03-22, 01:07
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez Kubus Puchatek - 2016-03-22, 12:17
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez Newcio - 2016-03-22, 17:54
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez zahir - 2016-03-23, 13:44
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez Seth - 2016-03-23, 18:57
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez zahir - 2016-03-23, 20:19
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez Seth - 2016-03-23, 21:28
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez zahir - 2016-03-23, 22:15
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez Kubus Puchatek - 2016-03-26, 12:20
RE: o podciąganiu z obciążeniem raz jeszcze - przez zahir - 2016-03-26, 18:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości