Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odżywianie, a stan skóry
#2

Też mam problemy skórne. Walczyłem z tym lekami przez spory kawał czasu - bezskutecznie. Potem Spróbowałem z odżywianiem. Najogólniej mówiąc odstaw gluten i cukier (uważać trzeba na syrop glukozwo-fruktozowy, szczególnie problem tkwi we fruktozie) . Na początku jest bardzo ciężko, ale z czasem idzie przywyknąć. Obecnie cukier u mnie jest w nikłych ilościach, a gluten raczej na porządku dziennym, ale ze skórą nie jest źle więc się tym nie przejmuję. Jak byłem na ścisłej diecie to było widać różnice i to dość szybko. Co do glutenu, to wcale nie trzeba mieć na niego uczulenia żeby nam szkodził. Obecny gluten w ogóle nie przypomina tego z przed kilkudziesięciu lat. Ano i jak się da to staraj się kupować jedzenie jak najmniej przetworzone.

Z tego co wiem picie kwaśnego mleka (od krowy rzecz jasna, nie ze sklepu) codziennie jest w stanie naprawić to co zniszczył gluten. Jestem w trakcie sprawdzania tego, więc na pewno powiedzieć nie mogę.

Co więcej, polecam posłuchać wykładów, czy programów radiowych z u działem Jerzego Zięby, albo nawet pokusić się o przeczytanie jego książki (ale dostanę wiadro hejtów za to xD)


Wiadomości w tym wątku
Odżywianie, a stan skóry - przez Seth - 2017-06-06, 12:50
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez seeba00 - 2017-06-06, 16:07
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez Wylfryd - 2017-06-06, 18:53
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez Kubus Puchatek - 2017-06-07, 15:33
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez Predi - 2017-06-07, 23:23
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez gimnasion - 2019-12-26, 11:24
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez szymonMarek - 2020-02-10, 20:54
Odżywianie, a stan skóry - przez shane82 - 2020-02-23, 18:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości