Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odżywianie, a stan skóry
#1

Cześć,
Wiem, że post nie do końca powiązany z tematyką forum, ale jest tu parę osób, które sporo wiedzą o odżywianiu i w związku z tym liczę na jakąś pomoc.

Mam upierdliwą dolegliwość o nazwie - łojotokowe zapalenie skóry, mam ją od lat, ale przejawiała się tylko w postaci łupieżu, więc jakoś szczególnie się nie przejmowałem, ale kilka miesięcy temu przeniosła mi się na inne miejsca w związku z czym odwiedziłem dermatologa i się dowiedziałem co to właściwie jest.
Dowiedziałem się również, że nie jest to w pełni wyleczalne i że można tylko zminimalizować (nawet do zera) objawy, ale tak czy siak ma to tendencje do nawrotów, następnie zapisała mi maść sterydową i dodała, że na to wszystko ma wpływ odżywianie, niestety bardzo ogólnie.

Zatem zasięgnąłem internetów i znalazłem trochę informacji, ale też wydaje mi się, że dosyć ogólnych, a w dodatku w mało wiarygodnych źródłach. Dowiedziałem się, żeby odstawić lub ograniczyć do minimum: gluten, skrobię, sól, cukier, produkty z mleka, smażone potrawy, oczyszczony ryż, chleb, pikantne przyprawy, alkohol i wysoko przetworzone pożywienie.

No i szczerze mówiąc to brzmi dla mnie trochę tak jak wypisanie większości obecnych trendów żywieniowych naraz przez co średnio do mnie to przemawia.

Nigdy nie byłem dietetycznym "ortodoksem" i w miarę luźno podchodziłem do tematu, dlatego taka zmiana to dla mnie obrót o 180 stopni i jakoś nie wyobrażam sobie tego.

W związku z powyższym mam cichą nadzieję na jakieś rady, a jeśli znaleziona przeze mnie lista produktów do ograniczenia jest prawdziwa, to od czego zacząć taką rewolucję? Huh

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł


Wiadomości w tym wątku
Odżywianie, a stan skóry - przez Seth - 2017-06-06, 12:50
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez seeba00 - 2017-06-06, 16:07
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez Wylfryd - 2017-06-06, 18:53
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez Kubus Puchatek - 2017-06-07, 15:33
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez Predi - 2017-06-07, 23:23
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez gimnasion - 2019-12-26, 11:24
RE: Odżywianie, a stan skóry - przez szymonMarek - 2020-02-10, 20:54
Odżywianie, a stan skóry - przez shane82 - 2020-02-23, 18:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości