Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan
#1

Witam,
Na początek wzorem z kilku innych planów opiszę się trochę Big Grin
Wiek - 30 lat
Wzrost - 179 cm
Waga - 73 kg
Przez kilka lat z mniejszymi czy większymi przerwami trenowałem muay thai/ K1, kalistenikę wg Skazanego na trening. Marzeniem było zrobienie muscle up`a. Udawało mi się- udaje mi się zrobić lecz z wejściem na jedną rękę, dokładając potem drugą, czyli czytając forum nie potrafię tego zrobić Big Grin
Ćwicząc ostatnio bez ładu i składu postanowiłem uporządkować trochę treningi i tak powstało takie coś:
Jako cel zrezygnowałem z Muscle Up`a na rzecz Planche i wagi przodem, choć na chwilę obecną bardziej zależy mi na ogólnej sile i poprawie sylwetki, myślę, że reszta przyjdzie sama.
I.
Rozgrzewka całego ciała - nie będę opisywał szczegółowo, mając jakieś doświadczenie w sportach walki oraz oglądając rozgrzewki wg Kalmana rozgrzewka myślę, że jest dosyć konkretna ;]
II.
Sylwetki:
Hollow Body w leżeniu tyłem
Skłony w leżeniu tyłem
Kołyska w leżeniu tyłem
Po kolei bez odpoczynku. 3 razy - między seriami max minuta odpoczynku.
Hollow w leżeniu przodem
Wznosy obręczy barkowej w leżeniu przodem
Kołyska w leżeniu przodem
Jak wyżej.
Sylwetka w leżeniu bokiem - na razie po jednym razie na każdym boku docelowo 3 serie dokładając wznosy i kołyski.
III.
Poziomka w podporze na "kółkach"
Tuck Planche na paraletkach
Waga kuczna na "kółkach"
Powyższe po kolei po sobie bez odpoczynku - 2-3 serie- odpoczynek między seriami maks minuta.
IV.
Pompki gimnastyczne na ziemii/ paraletkach/ "kółkach" - jak na razie staram się trzymać sylwetkę, tj. wypychać odcinek lędźwiowy, ciężko się przestawić.
Podciąganie w hollow body na "kółkach"
Półprzysiady na 1 nodze z asystą
Wznosy kolan do klatki piersiowej w wiszeniu na "kółkach"
Powyższe po kolei po sobie bez odpoczynku - 3 serie - odpoczynek między seriami maks minuta.
Skakanka 3 x 3 minuty i rozciąganie na koniec.
Chciałem dodać jeszcze na plecy opuszczanie i wznosy nóg w rozkroku stojąc na głowie ale jak narazie odczuwałem ból w lędźwiach - może to wina początków dopiero i zmęczenia po sylwetkach w leżeniu przodem?
Treningi - myślę nad 4 dniami w tygodniu(pn, wt, czw, pt), a w pozostałe jedynie ćwiczenia sylwetek - w zależności od tego co mi podpowie ciało(czy będę miał siłę).
Co sądzicie o takim treningu? Nada się?


Wiadomości w tym wątku
Plan - przez BROWAReq - 2015-12-26, 16:05
RE: Plan - przez zahir - 2015-12-26, 18:18
RE: Plan - przez BROWAReq - 2015-12-26, 20:50
RE: Plan - przez zahir - 2015-12-28, 10:02
RE: Plan - przez BROWAReq - 2015-12-30, 19:22
RE: Plan - przez mlody1410 - 2015-12-30, 20:06
RE: Plan - przez zahir - 2015-12-31, 00:12
RE: Plan - przez BROWAReq - 2015-12-31, 11:25
RE: Plan - przez zahir - 2016-01-01, 20:43
RE: Plan - przez BROWAReq - 2016-01-01, 21:16
RE: Plan - przez zahir - 2016-01-01, 22:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości