Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mój plan do oceny
#8

(2015-12-02, 13:45)adamo napisał(a):  Uzupełniam tak trening sztuk walk, więc celem siła i gibkość. Elementy gimnastyczne (typu waga czy stanie na rękach) ćwiczę głównie dla przyjemności, ponieważ przeniesienia na skuteczność w ringu nie ma.

Jeśli chodzi o cele sportowe, to flaga na linie, waga w podporze (planche) i krzyż na obręczach.

Cele ogólne to sprawność i przyjemność z rozwoju.

jeżeli chcesz zwiększyć siłę i gibkość pod sztuki walki, to zacznij się rozciągać a nie bardziej przykurczać przez wagę w podporze i inne statyczne elementy. Siłę pod sztuki walki robisz ciężarami z dużym obciążeniem niewiele powtórzeń. Ale pewnie masz na myśli siłę wytrzymałościową to powinieneś stosować po treningu obwody ćwiczebne, są one podobne jak w gimnastyce, tylko zamiast 4-5 jak wpisałeś to zastosuje z 10-15 ćwiczeń zaczynając od najbardziej angażujących całe ciało np. wchodzenie na linę. Jeżeli chcesz osiągnąć konkretne elementy to musisz robić zestaw ćwiczeń pod te elementy, większość elementów, które rozpisałeś są już dawno opisane na forum co trzeba robić, wystarczy wykorzystać wyszukiwarkę i wpisać waga przodem, waga w podporze, rozpięcie itd. Jeżeli chcesz mieć silne proste ramiona, to musisz robić różne wariacje wjazdów i rozjazdów z kółkami niski będąc w podporze przodem, lub różnych ugięć ramion. Mając podpór przodem w kółkach od razu dochodzić czynnik niestabilnego oparcia co przekłada się na niestabilny chwyt/uderzenie na ciele przeciwnika

Jestem zdania, że elementy wymienione przez Ciebie wcale nie będą miały przełożenia na trening poza podporami na kółkach.

Jeżeli robisz dla własnej przyjemności to tym bardziej określić kilka elementów, które chcesz zrobić poszukaj tematów do nich i zacznij robić jak najwięcej ćwiczeń pod dany element

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Wiadomości w tym wątku
Mój plan do oceny - przez adamo - 2015-12-01, 16:07
RE: Mój plan do oceny - przez Newcio - 2015-12-02, 01:13
RE: Mój plan do oceny - przez adamo - 2015-12-02, 13:45
RE: Mój plan do oceny - przez Newcio - 2015-12-03, 01:17
RE: Mój plan do oceny - przez Seth - 2015-12-02, 14:29
RE: Mój plan do oceny - przez zahir - 2015-12-02, 17:55
RE: Mój plan do oceny - przez Hannibal - 2015-12-02, 14:59
RE: Mój plan do oceny - przez adamo - 2015-12-02, 16:59
RE: Mój plan do oceny - przez Seth - 2015-12-03, 23:01
RE: Mój plan do oceny - przez zahir - 2015-12-06, 12:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości