Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

kółka gimnastyczne- od czego zacząć trening
#1
Smile 

Siemanko, niedawno obejrzałem ciekawy film "Siła spokoju" i postanowiłem że zacznę trenować gimnastykę sportową. wcześniej 3 lata trenowałem z pomocą sztangi i kettlebells. wszystkie ćwiczenia z masą ciała jakie robiłem sprowadzały się do podciągania na drążku (mój maks to około 20 podciągnięć nachwytem) pistoletów (przysiady na jednej nodze, których mogę zrobić około 15 na każdą nogę i 5 powtórzeń z obciążeniem 20 kg) i pompek na poręczach ( pewnie ze 40 zrobię Big Grin ).

Jak powinienem zacząć trening gimnastyki? w pierwszej kolejności chciałbym opanować back i front lever i podstawowe elementy dynamiczne wymyki przewroty itp. kiedyś nawet udało mi się wykonać to pierwsze przez jakieś 3 sek. ale forma pewno pozostawiała wiele do życzenia. obecnie nie jestem w stanie tego powtórzyć. znalazłem progresje do wagi tyłem na gimnastykach ale nie ma do wagi przodem. czy znacie jakiś dobry tutorial? i czy pomoglibyście mi w ułożeniu planu? w jakiej kolejności wykonywać ćwiczenia, ile razy w tygodniu, ile serii i powtórzeń, jakie ćwiczenia pomocnicze ?
Z góry dzięki za pomoc.


Wiadomości w tym wątku
kółka gimnastyczne- od czego zacząć trening - przez adidiii - 2015-10-10, 12:59
RE: kółka gimnastyczne- od czego zacząć trening - przez Seth - 2015-10-10, 15:42
RE: kółka gimnastyczne- od czego zacząć trening - przez Newcio - 2015-10-10, 18:42
RE: kółka gimnastyczne- od czego zacząć trening - przez Mrowek - 2015-10-31, 08:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości