Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy
#8

Na wstępie bardzo dziękuje za zainteresowanie i poświęcenie czasu na odpowiedź !




bartez

Odnośnie skazanego
Tak naprawdę on zainspirował mnie do szukania większej ilości informacji na temat ćwiczeń z własną masą ciała, gdyż świetnie opowiada i porównuje (przynajmniej mi się to podoba[Skazany to była moja pierwsza "lektura" w tym temacie]).
A nie myśleć tylko w zakresie że pompki na klatę i trice, podciągnięcia na bice, brzuszki na kaloryfer, przysiady na nogi. Bo nie stać mnie na siłkę.
Naturalnym następstwem było natrafienie na "Trening Uliczny".

Moje ćwiczenia
To połączenie całej wiedzy z wszelkich źródeł i zastosowania jej w praktyce, czyli podczas treningu.
Obecnie chciałbym się bardziej przyjrzeć Gimnastyce, jak tak naprawdę, profesjonalnie powinny wyglądać ćwiczenia ("z detalami").

Co do progresji wyglądała następująco:
Ćwiczenia od 1-3 (stopnie), z góry pomijałem iż jak sam Skazany napisał; są one dla tych co: "dosyć dawno" nie ćwiczyli, albo w ramach rehabilitacji.
Więc zaczynałem przeważnie od 4 (lecz zależało też od danego ćwiczenia), nie będę pisał dokładnie bo chyba jest to nieistotne.
Przyznam się że niektóre kroki pomijałem i zastępowałem innymi lub uzupełniającymi tak np. z Przysiadów Wąskich przeskoczyłem do Przysiadów na 1 nodze (z początku np. pomagałem sobie podtrzymując się biurka).
Raczej nie miałem problemu z żadnym ćwiczeniem i spokojnie w "drabinie" pnę się do góry {spowodowane jest może to tym że z danego ćwiczenia, "wyciskałem" wszystko co do ostatniej kropli}. Trochę problemów przysparzają mi Pompki w Staniu na Rękach (ale z czasem lub z pomocą innych ćwiczeń osiągnę [już Smile] cel pełnych pompek)


A propos podciągnięć
Ćwiczenie to nadzwyczaj lubię, podoba mi się (nwm dlaczego może taka prehistoryczna pozostałość), niestety biorąc pod uwagę moją długość rąk i masę jest to ćwiczenie nad wymiar trudne.
Do tej pory bałem się zwiększać ilość powtórzeń, wynikać to może z moich pierwszych doświadczeń z pull ups -ami niestety negatywnymi.
Albowiem chciałem od razu zacząć się normalnie podciągać i w dużej ilości.
W pierwszym treningu zrobiłem [teraz nie pamiętam] xx podciągnięć a w następnym, nie dałem rady wykonać nawet tej samej liczby. I za każdym razem po rozpoczęciu treningu w podciąganiu rezygnowałem, stąd też moje podejście powoli ale do przodu.

I teraz obawiam się czy jak dodam w jakiś inny dzień, podciągania nie dojdzie do przetrenowania. (przypomne że stanąłem na danym etapie, od miesiąca i nie mam siły/wytrzymałości aby skrócić czas przerwy z 15s na np. 10s)
>>> Progresja (moja) w podciąganiu jaką obrałem polegałą na; zmniejszaniu przerw pomiędzy 4 seriami po 5 powtórzeń o 10s począwszy od 3min z tygodnia na tydzień. (czyli 5xprzerwa 3min, 5xprzerwa 3min 5xprzerwa 3min, 5xprzerwa 3min w nast.tyd. 5xprzerwa2.50min -||- itd.)

Dodam że podciągnięcia od zawsze, ćwiczyłem w formie normalnej, nigdy nie w łatwiejszych ani trudniejszych wariantach. Ponieważ jest ono uniwersalne rozwija w porównaniu do np. Wąskiego nie tylko m.dwugłowy ramienia ale także m.najszerszy grzbietu.

Zwis z drążka
W sumie racja przecież nie wymaga poprzedzającego rozgrzania i bardziej się przyda pod koniec dnia niż treningu.

Cel
Spróbuje sobie go wyznaczyć, zobaczę jakie będą efekty Wink
Słyszałem że najlepiej wyznaczać sobie drobne cele a nie np. takie które będe w stanie osiągnąć np. za rok albo dłużej.

Połączenie Kalisteniki z Gimnastyką
Chodzi mi głównie o to co napisałem w poprzednich moich postach, czyli o dokładność wykonywanych ćwiczeń.
To co Ty napisałeś że (pokrótce) gimnastyka jest bardziej wymagająca,otóż nie koniecznie. obecnie kalitenika (Street Workout) się rozwija i ludzie widzą różnicę tylko że SW, jak ktoś to na tym forum już podsumował chodzi tylko o WYKONANIE danego ćwiczenia nie zważając na jego poprawność.

Mój Max
Nigdy go nie sprawdzałem, bo nie za bardzo do tej pory interesowały mnie liczby (oprócz podciągnięć), chodziło mi tylko o siłę i zręczność (nie MOC jak w kulturystyce że np. wycisnę 200kg a nie zrobię ani 1 pompki WSNR).
Chyba będe musiał zrobić tak jak napisałeś ale pozostaje kwestia czasu, przetrenowania i tej rozgrzewki [mam zamiar w pierwszej fazie zacząć od zwiększenia objętośći i czasu rozgrzewki], następnie bardziej "napnę" mój grafik i zwiększe ilość serii/treningów.
Myślałem aby właśnie wykożystać wolny czas w sob. albo w nied. tylko często weekend mam zajęty czy to zajęcia w SOPG -u, albo sam organizuje sobie jakieś "wypady".


Odnośnie DRABIN zobaczę co teraz odpiszecie, ponieważ jak słusznie zauważyłeś nie rozpisałem dokładnie na czym polegał mój plan odnośnie podciągania.




Satetsu

Dzięki za podesłany filmik
Na pewno skrupulatnie go przeanalizuje i wyciągnę co mi najbardziej odpowiada.
Chociaż od razu pozwolę sobie przejść do słusznego komentarza :




Mrowek

Otóż mi również od razu po jego obejrzeniu zaświeciła się kontrolka, że przecież tak na "dzień dobry" takie coś przed treningiem jako rozgrzewka ?!
Kurde domyślałem się że są dobrzy ale bez "jaj" ;D
Ćwiczenia do rozgrzewki z filmiku Satetsu, mogę zastosować po rozgrzewce jaką opisałeś.

Pomiar tętna raczej umiem wykonać przykładając palce to do nadgarstka czy krtani.

Ale jaki powinien być "prawidłowy", aby uznać rozgrzewkę za kompletną ?

Co do czasu rozgrzewki, dokładnie tak myślałem aby teraz zwiększyć maksymalnie rozgrzewkę. Ażeby przyzwyczaić ciało do niej i innych wyzwań czekających w ciągu dnia by później móc wykonać w "pełni sił" Trening Właściwy.
Tylko obawiam się jednego, że po takiej 75% rozgrzewce która będzie składać się na cały mój trening, nie będę miał siły na pozostałe 25% Treningu Właściwego.

Siła funkcjonalna (tu wychodzą moje braki z waszego fachowego określania, danych czynności) wykorzystałem je nie do końca wiedząc co znaczy, ale dobrze brzmiało Big Grin
Chodziło mi o siłę jak już wyżej wspomniałem połączoną ze zręcznością a nie koniecznie MOC -ą, abym mógł pokonać wszystkie przeciwności na swojej drodze np. poligonie [chodzi głównie np. o wspinaczkę, skoki, czołganie itd.itp.].
Wychodzi i tak na to, że siła funkcjonalna też ma tu dużo do znaczenia. Gdyż muszę być cały czas gotowy a nie po odpowiedniej rozgrzewce.

Hehe wytrzymałość i wydolność wychodzi na to, że też musi najlepiej posiadać wszystkie cechy o których napisałeś (bo w wojsku, raczej z wszystkich jej rodzaju będzie się korzystać).




zahir

Mógłbym prosić o rozwinięcie pojęcia [...] normalny trening [...], bo nie za bardzo rozumiem ?
Chodzi ci pewnie o trening Gimnastyczny ?
Bo z tego co napisałeś to mój trening nie jest normalnym treningiem. Ponieważ bazą moich ćwiczeń i progresji była właśnie ks. Skazanego, tylko teraz są jeszcze uzupełnione i ulepszone.




bartez

Dzięki za trafne podsumowanie Wink




PSTonguerzepraszam za zwłokę z odpowiedzią (ale posiadam internet z "pomarańczy"), oni dosyć często mają problemy z bezprzewodowym ;(

"Jak nie możesz - zrób jeszcze tysiąc" Masutatsu Oyama


Wiadomości w tym wątku
Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez RYU - 2014-10-28, 00:42
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez bartez2939 - 2014-10-28, 21:00
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez Satetsu - 2014-10-28, 21:19
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez Mrowek - 2014-10-29, 08:16
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez zahir - 2014-10-29, 10:35
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez bartez2939 - 2014-10-29, 13:41
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez zahir - 2014-10-29, 13:48
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez RYU - 2014-10-30, 20:45
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez bartez2939 - 2014-11-04, 00:02
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez Newcio - 2014-11-04, 20:53
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez RYU - 2014-11-04, 19:27
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez bartez2939 - 2014-11-04, 22:01
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez Newcio - 2014-11-04, 23:18
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez zahir - 2014-11-04, 22:09
RE: Do Sprawdzenia , Rozgrzewka i Trening Właściwy - przez RYU - 2014-11-04, 22:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości