Forum Gimnastycy.pl
iron cross - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+---- Dział: Kółka gimnastyczne (https://gimnastycy.pl/forum/forum-68.html)
+---- Wątek: iron cross (/thread-182.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: iron cross - rafal - 2013-11-03

(2013-11-03, 19:19)zahir napisał(a):  Rafał, podziwiam w Tobie żyłkę majsterkowicza. Smile

trzeba się jakoś wyżyć po pracy przy komputerze. Zwykle załatwia to trening, ale akurat w sobotę trening przepadł więc spożytkowałem energię montując narzędzie tortur na kolejne treningi Smile
Przy okazji może natchnę kogoś do zrobienia własnego sprzętu i treningu pod IC


RE: iron cross - zahir - 2013-11-03

Mnie już natchnąłeś. Teraz tylko jeszcze parę lat szlifowania formy ;D


RE: iron cross - rafal - 2013-11-06

crash testy zaliczone, jakby ktoś chciał coś takiego zrobić to radzę użyć kleju do drewna dodatkowo, bo paliki lubią się kręcić na samych śrubach. Ogólnie sprzęt sprawny i znowu mnie bolą cycki... znaczy że działa jak powinno Wink


RE: iron cross - orpuwupetup - 2013-11-06

Z przyrządami typu Cross Trainer spotkałem się już wielokrotnie i ćwiczę na nich od długiego czasu, ale żadne z nich nie były aż tak proste w użyciu jak te wychodzące spod ręki Rafała! Prostota wykonania, piękno wykończenia i mnogość ćwiczeń przekonały mnie do korzystania ze sprzętu tworzonego przez naszego kolegę moderatora, a widoczny po paru pierwszych treningach progres bardzo motywuje do dalszych ćwiczeń, każdy powinien tego spróbować chociaż raz! Wspaniały sprzęt, 10 na 10!
Polecam:
Cezary Graban

(mam nadzieję, że nie dostanę bana za kryptoreklamę produktu którego nawet nie ma, co?;D)


RE: iron cross - rafal - 2013-11-06

(2013-11-06, 18:24)orpuwupetup napisał(a):  Z przyrządami typu Cross Trainer spotkałem się już wielokrotnie i ćwiczę na nich od długiego czasu, ale żadne z nich nie były aż tak proste w użyciu jak te wychodzące spod ręki Rafała! Prostota wykonania, piękno wykończenia i mnogość ćwiczeń przekonały mnie do korzystania ze sprzętu tworzonego przez naszego kolegę moderatora, a widoczny po paru pierwszych treningach progres bardzo motywuje do dalszych ćwiczeń, każdy powinien tego spróbować chociaż raz! Wspaniały sprzęt, 10 na 10!
Polecam:
Cezary Graban

(mam nadzieję, że nie dostanę bana za kryptoreklamę produktu którego nawet nie ma, co?;D)

brakuje jeszcze twojego zdjęcia z fitnessowym uśmiechem i kciukiem w górę Wink


RE: iron cross - zahir - 2013-11-06

Czarek, bana nie masz, masz repa za recenzjęSmile ale jak to tego produktu nie ma?! Jest! Widziałem na forumWink


RE: iron cross - Chudini - 2013-11-06

(2013-11-03, 21:37)zahir napisał(a):  Mnie już natchnąłeś. Teraz tylko jeszcze parę lat szlifowania formy ;D

Jacek mi 10 aby starczyło będę zadowolony, bo Iron Cross stawiam na samiutkim szczycie.


Fajna recenzja Czarek. Świetna robota Rafał


RE: iron cross - rafal - 2014-08-03

Julo prosił o wymiary, może jeszcze ktoś się pokusi o wykonanie bo sprzęt jest mega przydatny w wielu ćwiczeniach.

zakupy w castoramie:
8zł - 1m palik sosnowy r=14mm,
10-15zł - sznurek r=5mm x ok 5m (wytrzymałość ok 290kg), ja mam jakiś grubszy chyba
4,88zł - otulina na rury r=25mm/9mm (potrzebne ok 40cm ale w castoramie po 2mb sprzedają).
20-30zł - 4 karabińczyki - 4x ok 5-7zł
sklejka 8-10mm - ja użyłem z odzysku, raczej mniej niż 20zł powinna kosztować
trochę kleju do drewna, 8 wkrętów, 4 gwoździki
sprzęt potrzebny: piła do drewna, wiertarka z wiertłem 10mm do drewna

łączny koszt ok 70-80zł
efekt końcowy widać tu http://gimnastycy.pl/forum/watek-iron-cross?pid=5742#pid5742

szybki szkic wymiarów (na obrazku pomyłka - długość palika ok 14cm a nie mm):
[Obrazek: ldL8Uq.png]


RE: iron cross - julo1976 - 2014-08-03

Rafał dziękuje, wszystko ładnie opisane i objaśnione Wink
Co do naszego tematu to nie dzwoniłem bo troche spraw miałem, jutro zadzwonie i fajnie gdybyś na priv mi podesłał o co nam dokładnie chodzi.


RE: iron cross - Nerwowy - 2014-08-08

Fajne te cross trenery czy jak to sie tam zwieSmile ale skoro ktoś sie zabiera za rozpięcie to podejrzewam ze jest w posiadaniu kółek, a gdy te są zamocowane na pasach z klamrami, wszystko jedno jakimi to najlepiej sprawdza sie taki patent jak Jordan wykonuje na poniższym filmiku w 0:25 sekundzie:


Polecam, świetna progresja, naturalnie wymuszona sylwetka i prawidłowe położenie ramion na kółkach. Fajnie przystosowuje łokcie do prze-prostu. Mi pomogło w momencie wykonywania samego rozpięcia lecz nie takiego książkowego(idealnego) lecz gdy bez problemu trzymałem ale z zbyt dużym garbem i nie do końca prostymi rękami w łokciach(mam naturalny lekki przerost) .Można też zwiększać trudność przez zmianie położenia pasa aż do praktycznie uchwytu głębokiego.

Dobrze też sprawdza się przy treningu samolotu (maltese) czy przejść azarianem do rozpięć w samolocie czy zwykłym rozpięciu. Najlepiej uczyć sie już potem samego crosa na kółkach zaieszonych na bardzo długich linach, dłuższych od tych 3m z ramy.