Forum Gimnastycy.pl
Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami (/thread-1278.html)



Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - Hannibal - 2014-10-08

Czy te ćwiczenie jest dobre, czy lepiej go nie wykonywać ?

Chodzi o to:
Stoję prosto ręce za siebie i trzymam 10kg talerz, następnie pochylam się do przodu i w dół, głową dotykam kolan, klatką czworogłowych, a w rękach trzymam cały czas telerz [oczywiście za plecami] i starając się wychylić w barkach jak najdalej nad głową do przodu, barki pracuję, i trzymam tak, a następnie powolny wyprost o powrót do pozycji wyjściowej, tylko starając się nie zginać się łokciach i trzymać talerz w wyprostowanych rękach i jak najwyżej podnosząc go, już wyprostowując się oczywiście

doszedłem w ten sposób do 15kg talerzem, nie wiem, czy warto katować rozciągliwość i wzmacnianie barków w ten sposób ?
nic nie boli w tym ćwiczeniu, musi być kontrola i stopniowość wykonywania go, nic na siłę


RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - Newcio - 2014-10-08

stojąc może coś jeszcze da, niżeli opad z jednoczesnym wznosem rąk, raczej wzmacniasz naramienny przez napięcie izometryczne nic poza tym, a nie lepiej wziąć po 5 kg i położyć się na skrzyni i ramiona w górę ( w tym przypadku ramiona uniesione wzdłuż skrzyni ?


RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - rafal - 2014-10-08

To?



RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - KrzysiekIno - 2014-10-08

Tak. Big Grin


RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - BeF1990 - 2014-10-08

Świetne ćwiczenia ale wymaga bardzo dobrego skłonu w przód i mobilności barków na odpowiednim poziomie. Tylko dla zaawansowanych...
Oczywiście wszystko również zależy od celu - co chce poprzez to ćwiczenie uzyskać?


RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - Newcio - 2014-10-08

a to o to chodzi w tym ćwiczeniu, a nie lepiej zrobić zwis na drabince ?


RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - rafal - 2014-10-08

(2014-10-08, 17:54)BeF1990 napisał(a):  Świetne ćwiczenia ale wymaga bardzo dobrego skłonu w przód i mobilności barków na odpowiednim poziomie. Tylko dla zaawansowanych...
Oczywiście wszystko również zależy od celu - co chce poprzez to ćwiczenie uzyskać?

może nie dla początkujących (na pewno nie z 15 czy 20kg) ale zaczynając od 1kg to czemu nie?

(2014-10-08, 20:05)Newcio napisał(a):  a to o to chodzi w tym ćwiczeniu, a nie lepiej zrobić zwis na drabince ?

po pierwsze trzeba mieć drabinkę Wink
po drugie jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiego zwisu który rozciągnie barki i dwugłowe jednocześnie
po trzecie dzięki wykorzystaniu obciążenia zewnętrznego możesz dozować trudność tego ćwiczenia - zacząć np od samego kija, później na kija nakładasz 1,2,3...10,15,20kg


RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - Newcio - 2014-10-08

cel był rozciągnąć barki, więc się głównie tym sugerowałem


RE: Czy te ćwiczenie jest dobre ? Łamacz barków z talerzem za plecami - Hannibal - 2014-10-08

(2014-10-08, 14:46)Newcio napisał(a):  stojąc może coś jeszcze da, niżeli opad z jednoczesnym wznosem rąk, raczej wzmacniasz naramienny przez napięcie izometryczne nic poza tym, a nie lepiej wziąć po 5 kg i położyć się na skrzyni i ramiona w górę ( w tym przypadku ramiona uniesione wzdłuż skrzyni ?
ale chyba nie rozciągnie barków ?

co tam cel, ważne aby ćwiczenie było skuteczne w dalszej perspektywie Smile

chcę wyrobić bardzo giętkie i rozciągnięte barki, takie jakie nie śniły się nikomu ;p
robie skin the cat szeroko wąską, w podchwytach, nachwytach, neutralnie, na obręczach czy drążku, nietoporze, czy przekłam kijkiem i starając się chwytać coraz wężej, tak samo z gumą robię
siła + giętkość w barkach = brak kontuzji Smile

to jak to ćwiczenie się nazywa ? Smile nie znam nazwy tego

rafal, własnie o to ćwiczenie chodziło
i chyba kiedyś oglądałem to video i zaporzyczyłem stąd ;p

(2014-10-08, 20:25)rafal napisał(a):  może nie dla początkujących (na pewno nie z 15 czy 20kg) ale zaczynając od 1kg to czemu nie?
10kg za lekkie wydawało mi się, na razie trza opanować z 15kg
tylko ja to robiłem, że przytrzymuje kilkanaście sekund a następnie powrót do pozycji wyjściowej

może kiedyś nagram ;p