Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Podciąganie gimnastycy.pl / pull-ups
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.


Zapraszam do poradnika Smile

Kubus Puchatek

sciagamy lopatki, czyli co robimy? w jakim kierunku? bo sciagniecie to obiegowo sie kojarzy - z "niegarbieniem", odchylaniem barkow do tylu i eksponowaniem klatki. slowem - co powinno byc retraktem Smile?
kp
U mnie odchylenie barków w tył powoduje, że łopatki są bliżej siebie, a jak dam do przodu to się rozciągają. Mam wadę w postaci lekko odstających łopatek, ale mam nadzieję, że poprawnie rozciągam łopatki.
ściąganie łopatek to tylko w jeden sposób jest możliwy - łopatki dążą do kręgosłupa

Kubus Puchatek

ok. rozumiem. mnie sie sciganie lopatek zawsze kojarzylo z - nazwijmy to - wypinaniem klatki, nie "sylwetka gimnastyczna".
pozdr
kp
(2014-05-15, 19:57)Kubus Puchatek napisał(a): [ -> ]sciagamy lopatki, czyli co robimy? w jakim kierunku? bo sciagniecie to obiegowo sie kojarzy - z "niegarbieniem", odchylaniem barkow do tylu i eksponowaniem klatki. slowem - co powinno byc retraktem Smile?
kp

ruchy łopatek opisywałem tutaj. jest tam ładne video obrazujące poszczególne ruchy w tym ściąganie/retrakcję.
KP, masz rację specjalnie nie użyłem słowa "retrakcja" ponieważ pojawiły bym się posty typu czym ona jest Big Grin
Z założenia wychodzimy ,że język użyty w poradnikach ma być prosty i docierający do odbiorcy.
Zdaje się, że w początkowej fazie podciągania jest jeszcze opuszczanie łopatek?
Cytat:Zdaje się, że w początkowej fazie podciągania jest jeszcze opuszczanie łopatek?

Chodzi o opuszczenie barków? Kiedyś tego nie robiłem i czułem ból między barkiem, a klatką.
Pytanie czy takie podciąganie sprawdzi się w sportach walki, gdzie raczej stawia się na dynamikę i wytrzymałość niż pełne i dokładne wykonanie ćwiczeń. Jak się popatrzy na fighterów, to oni podciągają się jak szybko i z niepełnym wyprostem ramion.