Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: one arm pull up negatives
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Od kilku miesięcy ćwiczę one arm pull najbardziej faze negatywną ale zakres zwiększa się minimalnie, a narazie schodzę z kontrolą do 1/3 zakresu, oczywiście w podchwycie, o nachwycie narazie nie myślę bez opanowanie podchwytu.
Macie jakieś pomocnicze ćwiczenia, albo coś co pomogło by mi wzmocnić ręce aby wykonać w pełnym zakresie faze negatywną ?
czy Wy musicie pisać po angielsku nazwy ? Tak spróbuj wykonywać z ręcznikiem lub linką lub chwytem za nadgarstek i bardzo powoli opuszczaj na odcinku na którym brakuje Ci siły, szybko się podciągnij i to samo
Hehe, Na nic się słownik zdał Pawle. Big Grin
Polecam wspinanie na linie i opuszczanie jednorącz. W martwych punktach możesz złapać linę również drugą ręką co pozwala na płynną naukę
Akurat o tym ćwiczeniu mam pewne pojęcie i myślę, że mogę Ci pomóc. Opisywanie ćwiczeń bez obrazu jest dosyć żmudne i nieczytelne, więc postaram się coś skręcić i wrzucić, ale potrzebuję na to trochę czasu, bo dziś nie mam możliwości.
Napisz proszę co chcesz osiągnąć w tym ćwiczeniu.
Tak jak obiecałem nakręciłem parę ćwiczeń i przy okazji odbyłem solidny treningSmile

Krótki opis:
pierwsze ćwiczenie - rotacje na dwu i jednej ręce - przygotowują stawy i ścięgna do większego wysiłku, można je traktować jako element rozgrzewki i zakończenia treningu.
Kolejne opuszczanie do momentu, w którym zaczyna rozginać i pomoc drugą ręką - chwyt za nadgarstek - wersja najłatwiejsza, tuż nad łokciem trudniejsza i grzbietem dłoni "na tarcie"- najtrudniej.
Podciąganie na dwóch rękach do momentu, z którego rozgina i z niego kontrolowane opuszczanie na jednej.
Kolejna grupa ćwiczeń wymaga nieco sprzętu: bloczek, linka, jakieś karabinki, taśma (lub w wersji komfortowej uprząż wspinaczkowa) i obciążenie. Wiem, że za złomiarstwo nie zostanę tu pochwalony, ale w pierwszej fazie ćwiczenia obciążenie służy do odciążenia i pozwala bardzo wymiernie kontrolować efekty. Oczywiście można ten sposób jak i pozostałe, stosować tylko do ruchu ekscentrycznego tj. opuszczania.
Linka z węzłami - proste ćwiczenie - im niżej łapiemy ręką pomagającą tym trudniej.
Myślę, że niedługo będziesz potrzebował tylko jednej pętelki jak w ostatniej sekwencjiSmile Powodzenia
Mam nadzieję, że pomogłem
pozdrawiam
P.S.
Zapomniałem dodać istotnej kwestii - te ćwiczenia angażują przede wszystkim zginacze, w tym wypadku biceps i najszerszy grzbietu wobec czego bardzo istotne jest zadbanie o równomierny rozwój mięśni antagonistycznych (triceps, klatka z piersiami). Znaczne zwiększenie siły i co za tym idzie tonusu w jednym kierunku może prowadzić nawet do deformacji stawów. Ale o tym pewnie wiecie.
Supef poradnik. Ode mnie duży rep Smile
Super poradnik. Wielkie dzięki.
super patenty i mega siła. Wielki rep ode mnie.
Ile czasu się wspinasz?
(2014-03-31, 21:24)rafal napisał(a): [ -> ]Ile czasu się wspinasz?
Prawie 30...lat
Stron: 1 2