Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Progresja wagi tyłem (Back lever)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
No biceps też nie fajnie odczuwam. Zapewne to jest wina niewykorzystywanie całego zakresu ruchu np. przy podciąganiu podchwytem stąd taki dyskomfort w bicku i barkach.

Newcio coś polecasz prócz tego zwisu tyłem na wzmocnienie tych stawów? Dziś robiąc zwis próbowałem robić go z podkulonymi nogami, wyglądał oto jak waga tyłem, ale wytrzymałem może 7 sekund i barki popuściły, to potem zrobiłem jeszcze jedną serię, ale z nogami na ziemi.
podciąganie w nachwycie i podchwycie
To co odczuwasz w bicepsie może być wynikiem nie pełnego ruchu w podciąganiu, natomiast ból w barku jest raczej efektem rozluźnienia się w dolnej fazie podciągania. Pamiętaj, by wciąż być napiętym w tym ćwiczeniu.

Co do ćwiczeń rozluźniających barki, to ważna jest "huśtanie" się na drążku połączone z rotacją barków. Mrówek pokazuje to ćwiczenie w swoim nowym tutorialu z wspierania (muscle up) który ukaże się lada dzień Smile
Podciąganie w nachwycie zacząłem robić i staram się utrzymywać sylwetkę gimnastyczną, i oczywiście pełny zakres.

Ból w barku może być spowodowany jego przykurczem? Bo mam skoliozę w odcinku piersiowym, no i kilka przykurczy m.in barków.

Bylon

Wiem, że odkopuję, ale muszę zapytać.
Zahirze, piszesz w powyższym poście, że podczas podciągania nie powinno się rozluźniać obręczy barkowej w dolnej fazie podciągania. A czy podciągnięcia gimnastyczne nie różnią się od siłownianych albo street-workoutowych właśnie tym pełnym zakresie ruchu w barkach? Mrówek w instruktażu ewidentnie sugerował, że mamy dążyć do "wyjścia" z barków w dolnej części tego ruchu. Wobec tego nie jestem pewien, jak interpretować Twoją sugestię co do napięcia (to wyjście z barków wymaga rozluźnienia ich) i prosiłbym o rozwinięcie, bo co jak co, ale podciąganie to wypada mieć opanowane do perfekcji. Wink
(2015-01-27, 22:39)Bylon napisał(a): [ -> ]Mrówek w instruktażu ewidentnie sugerował, że mamy dążyć do "wyjścia" z barków w dolnej części tego ruchu. Wobec tego nie jestem pewien, jak interpretować Twoją sugestię co do napięcia (to wyjście z barków wymaga rozluźnienia ich) i prosiłbym o rozwinięcie, bo co jak co, ale podciąganie to wypada mieć opanowane do perfekcji. Wink
Też musze zapytać, co to znaczy wyjście z barków, chodzi o to, że o zwis aktywny bądź pasywny, nie pamiętam który a który, dokładnie o to, że barki muszą być między uszami-dobrze napisałem ?

Oraz dokucza mi pytanie czy przy robieniu skin the cat w podchwyciej est łatwo zerwać biecps ? - rozstaw na szerokość barków oraz b. szeroko.

bartez2939

biceps zerwać jest raczej trudno, ja myślę, że skin the cat to nie są jakieś nie wiadomo jak wymagające ćwiczenia. Chyba, że mialeś już jakąś kontuzje.
też jestem ciekaw tych barków Smile
Zwis jest aktywny gdy dolny kąt łopatki jest aktywnie dociskany do kręgosłupa tj. cały czas ściągamy łopatki.

Hannibal - ktoś tutaj kiedyś pisał, że zna przypadek zerwania dwugłowego przy podporze przodem. Rolleyes Wszystko zależy od uzdolnień ćwiczącego.
Na potwierdzenie słów Prediego.
Próbuje ułożyć plan treningowy pod wagę tyłem bo mój obecny nie daje progresu od długiego czasu i niema w nim sylwetek gimnastycznych, a widzę po forum(jestem tu nowy) że to podstawa. Które sylwetki ze spisu Newcia polecacie dołączyć do treningu wagi tyłem? Rozumiem, że trzy sylwetki po 30s. pod rząd bez przerw to jedna seria. I takich serii robimy do trzech. ?
Stron: 1 2 3