Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: plan treningowy na dłuższy czas
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Na początek moje cele(trochę ich jest):
zrobić 10 muscle-upów
jeden wolny muscle-up
jedno podciągnięcie na 1 ręce
stać na rękach perfekcyjnie
zrobić zejście tygrysa(zejście tygrysa przy staniu na rękach)
chodzić na rękach
zrobić pompke z po-3 klaśnięciem
zrobić pompkę supermena
wykonać sześciosekundową wage w podporze przodem
waga przodem - 10 sekund
zrobić flagę
mieć ładny kaloryferek Smile
wznieść SZkLANĄ butelkę rękami (przedramie)
wyglądać proporcjonalnie(chodzi o to by nogi i łydki nie zostały w tyle)
zrobić mostki zwrotne(z pozycji mostka unieść się na nogi)
PONIEDZIAŁEK
podciąganie na 2 rękach tylko nadchwytem (normalnie i szeroko) 4x max
flaga trenowanie krokami ze skazanego (póki co 1 KROK) 4x 10s
zwis na ręcznikach 4xmax
waga przodem(adv. tuck) 4x 5-7s
abs w domu
Wtorek
pompki( zwykłe i na poręczach) 4xmax
przysiady (to może się zmienić na jakiś sprint lub coś innego) 4xmax
stanie na palcach( robienie łydki)3x max
waga przodem(adv. tuck) 4x 5-7s
flaga 4x 10s
ŚRODA
mostek 4x10
flaga 4x 10s
waga przodem(adv. tuck) 4x 5-7s
tuck planche push-up 3x max
Czwartek
To samo co w Poniedziałek
Piątek
To samo co we Wtorek
Sobota
To samo co w Środe ale bez flagi i wagi przodem
Niedziela odpoczynek

Poza tym robie smarowanie gwintów na plache i stanie na rękach
Bajka, to bardzo fajnie, że określasz cele długoterminowo. Zamiast podciągania na ręcznikach polecam Ci linę, to naprawdę jest ćwiczenie którego nie da się przecenić. Twój plan będzie musiał ewoluować w ciągu tego czasuSmile
podciągam się normalnie na drążku a zwis robię na ręcznikach osobno
chyba żeby połączyć te 2 ćwiczenia ale nie wiem czy jeśli będzie to dla mnie za trudne to zdołam zrobić maxa z podciągnięć :/
mostek 4x10 która wersja?
Bajka, trening na linie, to dużo lepsze rozwiązanie niż podciąganie na drążku. Dlatego właśnie lina jest podstawowym ćwiczeniem budowania siły w gimnastyce. Pomyśl. Przy podciąganiu na linie, chcąc czy nie chcąc przez jakiś czas pracujesz tylko jedną ręką. Czy jakieś inne ćwiczenie jest w stanie przygotować Cię lepiej do podciągania jednorącz???
(2013-11-23, 23:34)zahir napisał(a): [ -> ]Bajka, trening na linie, to dużo lepsze rozwiązanie niż podciąganie na drążku. Dlatego właśnie lina jest podstawowym ćwiczeniem budowania siły w gimnastyce. Pomyśl. Przy podciąganiu na linie, chcąc czy nie chcąc przez jakiś czas pracujesz tylko jedną ręką. Czy jakieś inne ćwiczenie jest w stanie przygotować Cię lepiej do podciągania jednorącz???

Może nie ma liny.
jeśli chodzi o mostek to wersja pełnego mostku
nie mam liny i tu pytanie gdzie mogę ją nabyć?
oczywiście chodzi o nierówne podciąganie na line że 1 ręka wyżej a druga niżej ?
jeszcze zapomniałem dodać że w poniedziałek i czwartek robie po kilka prób musce-upa na 2 ręce
póki co umiem tylko na 1 ręke(lewa,prawa umiem też prawa,lewa) i nie wiem czy nie katować na 2 ręce czy robić próby na 1 ręke a siła sama przyjdzie Smile
Liny gimnastyczne produkują firmy "Wentex" i "Mt Idea". Możesz oczywiście kupić też linę w Castoramie ale najgrubsza jaką tam mają ma 20 mm średnicy. Do treningu optymalne jest 40mm. Zwróć uwagę, by była to szorstka lina jutowa. Stilonowe odparzają dłonie. Bez wątpienia lina to jeden z najlepszych przyrządów do budowania siły i daje dużo większe możliwości niż podciąganie na ręczniku. Warto się o nią postarać, zwłaszcza, że to tani sprzęt na długie lata.
(2013-11-23, 23:34)zahir napisał(a): [ -> ]Bajka, trening na linie, to dużo lepsze rozwiązanie niż podciąganie na drążku. Dlatego właśnie lina jest podstawowym ćwiczeniem budowania siły w gimnastyce. Pomyśl. Przy podciąganiu na linie, chcąc czy nie chcąc przez jakiś czas pracujesz tylko jedną ręką. Czy jakieś inne ćwiczenie jest w stanie przygotować Cię lepiej do podciągania jednorącz???

Czy lina jest lepsza tylko z uwagi na przygotowanie do podciagania jednoracz, czy jeszcze z jakiegos powodu?

Przy wchodzeniu na linie warto używać rekawiczek czy nie ma sensu?
(2013-11-24, 09:14)bajka1998 napisał(a): [ -> ]jeśli chodzi o mostek to wersja pełnego mostku

Idąc takim planem nigdy się nie nauczysz wstawać. Powtórzeniami tego się nie nauczysz. Musisz bardziej iść pod izometryczną stronę Smile Technika bardzo ważna, sam jeszcze nad nią pracuję, zawsze może być lepiej. Albo przejdź na wariant wchodzenia/schodzenia przy ścianie i połącz to z izometrycznym mostkiem, próbuj prostować nogi(ręce cały czas wyprostowane), nogi możesz dalej też wysunąć, tak jak bodajże krok 2 ze skazanego, tyle że ręce jak przy normalnym mostku, kombinuj z tym. I dam Ci najlepszą chyba wskazówkę jaką dostałem: "Pomyśl o tym jakbyś chciał pośladkami dotknąć ud."(jak złapiesz o co chodzi to dobrze), jest jeszcze jedna metoda, chyba najbardziej efektywna: wariacje mostka krótkiego, sporo tego jest i przekonałem się, że przy odpowiedniej technice są nawet lepsze niż zwykły mostek(albo bardziej bezpieczniejsze, na jedno wychodzi)
Stron: 1 2 3