Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Blender
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Świetnym według mnie pomysłem na przygotowanie zdrowego, pożywnego posiłku jest blender. Osobiście najczęściej przygotowuje w nim posiłek potreningowy, często też zabieram ze sobą przygotowany w tym urządzeniu koktajl do pracy.

Przepisów na dania z blendera jest wiele. Ja najczęściej wrzucam kostkę twarogu, kilka bananów, miód, rodzynki lub daktyle, mleko i coś co ma podkręcić smak, by posiłek szybko się nie znudził. Mogą to być: orzechy, wiórki kokosowe, cynamon, truskawki, kiwi, pestki dyni lub słonecznika itp. Pomysłów jest mnóstwo. Taki szejk z powodzeniem uzupełni niedobory glikogenu po treningu a w pracy czy szkole może zastąpić wartościowy posiłek.

Niektórzy preferują również koktajle warzywne. Marchewka, seler, szpinak itp.

Olbrzymią zaletą tych posiłków jest szybkość ich przygotowania (ok. 3 min) i duża wygoda (sięgasz do bidonu i pijeszWink)

Korzystacie z tego sposobu? Jeśli tak, to jakie są Wasze przepisy?
Mam bardzo podobnie, też super się sprawdza do takich fajnych napojów w upalne dni, cytryna cała obrana ze skóry i bez pestek, woda, kiwi, parę kostek lodu, wszystko w litrowym albo półtora litrowym pojemniku i w 3 minuty jest super napój, zwłaszcza po powrocie z roweru czy biegania. Świetnie się również nadaje do przygotowania napojów białkowych, ale równie dobrze do miksowania ziemniaków na placki ziemniaczane Big Grin
A to ja z innej strony - czy blendowanie ma jakieś szczególne znaczenie poza tym, że dostajemy jednolitą papkę? Mi się nie chcę rozkładać blendera (mam taki w robocie kuchennym) i później go myć. Rozgniatam twaróg widelcem i mieszam go z mlekiem i dodatkami (podobnie jak Zahir - banan, którego kroję, rodzynki, jagody goi, pokrojone suszone śliwki, orzechy itp).
Michal pomimo iz takze posiadam blender po treningu zjadam pol woreczka bialego ryzu wraz z wkrojonym bananem i zalane delikatnie woda co by latwiej przelknac.Probowalem wersji miksowanej co na jakosc formy tz. wygladu i lepszego dojscia do siebie po treningu nie ma znaczenia aczkolwiek gdzies kiedys czytalem ze lepiej i szybciej skladniki sie wchlaniaja...
Nie neguje sposobu chlopakow bo jest to napewno fajne rozwiazanie aby miec szybki i podreczny posilek przy sobie i w kazdej sytuacji do natychmiastowego uzyciaSmile
(2013-05-07, 11:08)Michał napisał(a): [ -> ]A to ja z innej strony - czy blendowanie ma jakieś szczególne znaczenie poza tym, że dostajemy jednolitą papkę? Mi się nie chcę rozkładać blendera (mam taki w robocie kuchennym) i później go myć. Rozgniatam twaróg widelcem i mieszam go z mlekiem i dodatkami (podobnie jak Zahir - banan, którego kroję, rodzynki, jagody goi, pokrojone suszone śliwki, orzechy itp).

Tylko taką, że jak jedziesz samochodem to lepiej się napić takiego miksa, niż jeść łyżką z talerza Big Grin
Całkowicie zgadzam się z Adamem Big Grin Moja praca polega na tym, że często jeżdżę samochodem w długie trasy. Pół litrowy bidon zapewnia mi pożywienie na pół dnia. Zawsze łatwiej też zabrać go ze sobą do pracy, czy na trening niż talerz, łyżkę itp. Wink
Spróbujcie tego po treningu:

1 banan
Nieograniczona ilość jagód (truskawki, jagody, borówki itd.) (Preferuje mrożone bo lubię zimny koktajl)
1 jabłko bez skórki (nie radzę jeść wosku, pestycyd itd.)
Nieograniczona ilość zielonych liściastych warzyw
1 łyżka cynamonu
1 łyżka kakao w proszku
2 łyżki wiórków kokosowych
Sok z cytryny
2 szklanki wody

Przed wypiciem tego jem jakieś białko np. orzechy, masło Kerrygold (jedyny pasteryzowany produkt mleczny jaki jem).
Pijąc ten koktajl jednocześnie jem jakieś inne owoce albo ryż biały/dziki/parboiled.

Co do picia koktajlu po zrobieniu go to dowiedziałem się od Yuriego Elkaim, że żeby taki koktajl zachował wartości to trzeba go wypić w przeciągu kilku, max kilkunastu godzin i przechowywać go w lodówce.

Jeszcze jedna rada dla was. Pijąc taki koktajl starajcie się go "gryźć".
Satetsu, trochę dziwny wynalazek jak dla mnie, ale spróbuje bo mnie zaciekawiła kompozycja.
Dzięki za przepis Smile
(2013-07-04, 21:53)Adam.Kalman napisał(a): [ -> ]Satetsu, trochę dziwny wynalazek jak dla mnie, ale spróbuje bo mnie zaciekawiła kompozycja.
Dzięki za przepis Smile

Mnie bardzo smakuję i nie widzę w tym nic dziwnego ; ) Jak coś to można dodać miodu/syropu klonowego/ksylitolu/stevi
Robienie szejków blenderem to wręcz zabawa. Big Grin

Jak ja coś takiego robię, to przeważnie niezmienne w składzie są:

-banany,
-mleko,
-kakao,

a potem dodaję czego dusza zapragnie, np.:

-wszelkiej maści orzechy,
-owoce - też różne,
-miód,
-cynamon,
-płatki owsiane,
-marchew,
-otręby,
itp.

Oczywiście orzechy, czy płatki owsiane przed dodaniem mielę na proszek. Smile

W jednym z odcinków BJJB, Michał Karmowski robi szejka z bodajże rodzynkami, płatkami owsianymi itd na wodzie i poleca w ramach śniadania dla wszystkich zabieganych ludzi, twierdzi, że taki szejk zawiera wszystko to, co powinno zawierać pełnowartościowe śniadanie.

Tutaj link: http://www.youtube.com/watch?v=ZrqpfMlnIUc
Stron: 1 2