Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Trening na kółkach + uzupełniający..
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Otóż to. Po treningu na kółkach ciężko mi zjeść posiłek, bo bolą mnie żwacze żuchwy od zaciskania szczęk.Napina się wszystko, nawrt zwieracz odbytuBig Grin
Czyli mordercze techniki wysokiego napiecia masz opanowane w stopniu mistrzowskim Big Grin

frantic

Ok, kółka zamontowane i od listopada ruszam Smile
Jeszcze pod koniec miesiąca zedytuje nieco mój plan i dam pod ocenę.
Pozdro !

Co myślicie o wykonywaniu takich ćwiczeń przygotowujących do wagi przodem ?
http://www.youtube.com/watch?v=ysqkaCxv2bI

Dla mnie to jest bardziej łatwiejsze, niż od razu w 2 tygodniu przejście ze zwisu przerzutnego do wagi...
Jakbym się wzmocnił ćwiczeniami jak na tym filmiku to bym dodawał progresję front levera od Was z forum.

frantic


Bardzo bym prosił o udzielenie się jak najwięcej osób, które prowadzą trening na kółkach odnośnie tego filmiku.
Typek tu pokazał bardzo dużo ćwiczeń do ogólnego wzmocnienia ciała i teraz chciałbym abyście pomogli mi wybrać zestaw ćwiczeń ukazanych z tego filmiku na pierwsze 8-10 tygodni ćwiczeń, a nastepnie bym wprowadził trudniejsze ćwiczenia.
Jeszcze takie pytanie: Jeśli chodzi o kółka to ile powtórzeń jest optymalnych do łapania przede wszystkim siły ? I czy +1 seria co tydzień sprawdzała by się w treningu budującym siłę ?
Jeżeli macie jakieś fajne ćwiczenia podstawowe, które fajnie wprowadzają do kółek, to bardzo bym prosił o omówienie ich (najlepiej jakiś filmik).

Z góry dzięki Smile

[MOD]Wrzucaj filmiki za pomocą "telewizorka" żeby można było je od razu oglądać na forum.[/MOD]
Ogólnie tutorial kiepski. Podciąganie na kółkach polecam od razu w pozycji hollow body i głębokim chwycie. Pokazane pompki są tragiczne, zwis tyłem nie dociągnięty do końca. Obejrzyj tutorial Mrówka z podstaw na kółkach. Postaramy się nagrać kolejne części.

frantic

Pompki jakie polecasz ?
Powiedzcie mi z ilu ćwiczeń mniej więcej składa się trening na kółkach dla początkujących, bo nie wiem z ilu ćwiczeń ułożyć, aby nie przeładować ?
Wszystko o pompkach znajdziesz w tutorialu Mrówka. Jest kilka skal trudności w zależności od obrócenia kółek. Co do ilości ćwiczeń to w dużej mierze zależy to od Twojego programu. Jeśli ćwiczysz trzy razy w tygodniu możesz sobie pozwolić na dużą intensywność, jeżeli częściej, to trochę ją zmniejsz.

frantic

A odnośnie treningu jakbym ćwiczył 3 razy w tygodniu, to co trening stosować inne ćwiczenia, czyli plan A,B,C, czy na razie ciągnąć ten sam plan co trening zwiększając serię lub powtórzenia ?
(2013-10-16, 23:05)zahir napisał(a): [ -> ]Wszystko o pompkach znajdziesz w tutorialu Mrówka. Jest kilka skal trudności w zależności od obrócenia kółek. Co do ilości ćwiczeń to w dużej mierze zależy to od Twojego programu. Jeśli ćwiczysz trzy razy w tygodniu możesz sobie pozwolić na dużą intensywność, jeżeli częściej, to trochę ją zmniejsz.

Mozesz dac link do tego tutka? Tyle tutaj dzialow, ze ciezko sie polapac co gdzie jest
Jugger, bardzo proszę: http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczen...stawy-cz-1

Frantic, trzy razy w tygodniu rób to samo. Generalnie pozycje statyczne jakie na początek proponuje Sommer, rozwijają całe ciało i można je ćwiczyć do 4 razy w tygodniu. Więcej informacji masz w wątku o pozycjach statycznych.
Stron: 1 2 3