Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Gimnastyka + kettle
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(2013-09-01, 06:50)User napisał(a): [ -> ]Dobre dla początkujących. Bardzo szybko staje się zbyt proste. Ja wolę unoszenie nóg w leżeniu przodem na podwyższeniu, bezpieczniej jest dodać obciążenie.

Jeśli t ćwiczenie jest dla Ciebie proste, to prawdopodobnie jest wykonywane źle technicznie. Wymaga dużej siły i dużego rozciągnięcia. Zwłaszcza, jeśli jest w nim zachowana prawidłowa sylwetka.

Luko

Dodatkowo ćwiczy szyję.
Mi np. często biodra uciekają za linię głowy, co skutkuje naturalną przeciwwagą, która to sama wrzuca nogi (z duża prędkością) do pionu (albo i dalej). Ale gdy staram się trzymać biodra m/w nad głową, to zupełnie co innego Smile

Fajną alternatywą jest ćwiczenia na drabinkach, w którym pozycja jest podobna jak przy staniu na głowie, tylko głowa nie dotyka ziemi, całe plecy przylegają do drabinek, a ręce w linii z tułowiem trzymają się szczebelków. W zasadzie pozycja bardzo podobna jak przy "pół-szpicadze" ... ćwiczenie to uniemożliwia uciekanie bioder, przez co jest dużo trudniejsze Wink
Kingsvid, pięknie to ująłeśSmile

User

(2013-09-01, 12:18)zahir napisał(a): [ -> ]
(2013-09-01, 06:50)User napisał(a): [ -> ]Dobre dla początkujących. Bardzo szybko staje się zbyt proste. Ja wolę unoszenie nóg w leżeniu przodem na podwyższeniu, bezpieczniej jest dodać obciążenie.

Jeśli t ćwiczenie jest dla Ciebie proste, to prawdopodobnie jest wykonywane źle technicznie. Wymaga dużej siły i dużego rozciągnięcia. Zwłaszcza, jeśli jest w nim zachowana prawidłowa sylwetka.

Nie chcę na Ciebie naskakiwać, ale nie znasz mojego zaawansowania więc takie komentarze możesz zostawić dla siebie.
Z mojej strony tez nie był to atak personalny. Stwierdzam tylko fakt, że jest to trudne ćwiczenie i nie dla początkujących. Jeśli idzie łatwo to PRAWDOPODOBNIE jest robione źle. Być może się mylę, bo faktycznie nie znam Twojego poziomu. Natomiast wiem, że daje ono w kość nawet naprawdę silnym zawodnikom.

GSP18

Dzięki za pomysł na dobre ćwiczenie, na pewno przetestuję Smile

User

Jeżeli ktoś nie ma drabinki to może robić to na kółkach jak kark nie wytrzymuje.
ciekawa alternatywa, chociaż na kółkach będzie można 'oszukać' używając większej liczby mięśni (niż prostownik, którego w głównej mierze chcemy użyć), lub to samo co w staniu na głowie - uciec biodrami w tył co zdecydowanie ułatwi wykonywane ćwiczenie... ćwiczenie z drabinką naprawdę ładnie izoluje pracę do używania samych lędźwi i dopiero wtedy widać jak bardzo jest się słabym w tych partiach ^^
Panowie mnie nie chodziło o weryfikacje umiejętności, jedynie zaproponowanie ćwiczenia na dolny odcinek grzbietuSmile wiec nie ma się o co szarpaćSmile.
Według BtGB Sommera ćwiczenie podane przez Usera jest na poziomie 2,5 a to które ja podałem 3,5 natomiast zaproponowane przez kingsvida poziom 4.Wszystkie trzy odnoszą się do treningu z dodatkowym obciążeniem.

Moge podać na własnym przykładzie że ćwiczenie z leżenia przodem na podwyższeniu + obciążenie wykonywałem w 3 seriach po 15 ruchów, natomiast nogi do pionu w staniu na głowie juz bez obciążenia 3 serie po 5 ruchów.
Stron: 1 2