Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: TRX
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4

GSP18

Ćwiczyliście kiedyś na sprzęcie TRX? Bardzo różni się on od kółek gimnastycznych? Jakie są jego wady, a jakie zalety?
Głównym plusem trx'ów jest pętla dolna, służąca do umieszczania w niej nóg - pozwala to na wiele ciekawych ćwiczeń. Na kółkach niby można by zrobić to samo, ale drewno nieprzyjemnie wbijałoby się w nogi Wink
Tak to na trx'ach możesz robić prawie te same statyczne pozycje, oraz ćwiczenia siłowe co na kółkach, z tym, że na kółkach łatwiej będzie wykonać np. muscle up'a Smile

Ciekawą alternatywę zaproponował ktoś na tym forum (i osobiście z niej skorzystam), a mianowicie do ćwiczeń, które wykonywane są na dolnych pętlach trxów kupić zwykłą taśmę transportową - podobną na jakiej wiszą kółka i trx'y Smile
TRX, to wersja kółek używana swojego czasu w rehabilitacji. Ktoś wyczuł w tym kasę i rozreklamował jako super nowoczesny sprzęt treningowy, windując przy okazji cenęBig Grin
Dokladnie. Za drogie toto, na YT jest mnostwo poradnikow jak samemu sobie zrobic. Ja np kupilem sobie w Mtidea te tasmy z miarka wiec ze starych moge sobie zrobic cos na modle TRX.

Co do wbijania w nogi, to uwazam, ze to co cie nie zabije to cie wzmoni Big Grin Ja uzywam kolek jezeli robie cwiczenia a'la TRX (np roznego rodzaju pike pompki czy spiecia z nogami w kolkach), sadze nawet, ze bardziej daja po "core" bo musze caly czas dociskac nogi do kolek co wymusza napiecie w calym ciele.
Poza tym nogi można trzymać na jakimś podwyższeniu. Może nie będzie elementu niestabilności ale zawsze można utrudnić ćwiczenie.
TRX jak Zahir napisał są przyrządem rehabilitacyjnym w który włożono sporo kasy, nigdy jednak nie zastąpi kółek, polecam wpaść na seminarium i samemu się przekonać jak wygląda trening na "szubienicy" Smile.
Ja zanabyłem ostatnio TRX z zamysłem ćwiczenia przy jego użyciu w hotelach, w których często zmuszony jestem nocować... i się sprawdza doskonale Smile W domu również fajnie urozmaica trening.

A kółka, cóż... kiedyś też przyjdzie na nie czas ;p
TRX'a też wożę ze sobą w podróże służbowe z tzw. door anchor. Niestety nie jest łatwo podwiesić kółka do sufitu w pokoju hotelowym Smile
Kurcze, po poście Gwynbleidd, już się podkręciłem, że będę miał na czym ćwiczyć w hotelach, na które też często jestem skazany, Bar-Man sprowadziłeś mnie na ziemięSmile Na wyjazdy pozostaje ekspander i w miarę możliwości trening z kimś na ulicy. Cale szczęście dzięki forum coraz więcej znajomych w różnych miastach. Wczoraj trenowałem z Mrówkiem w Katowicach ale zdołował mnie, bo chłopak robi progres szybki jak pershingBig Grin
zahir, door anchor pozwala chyba zamontować trx'a w drzwiach więc może jednak warto się zaopatrzyć to
Stron: 1 2 3 4