Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Muscleup cwiczenia pomocnicze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam kolejne pytanie, czy mozna te cwiczenie wykonywac na kolkach?? Widzialem u wielu osob jak cwicza to na drazku.

https://www.youtube.com/watch?v=s6m6ULeyXp0


Prosze o uwagi na temat techniki.
Oczywiście że można
(2017-02-09, 13:03)zahir napisał(a): [ -> ]Oczywiście że można

Mam kolejne pytanie, przy false grip na kolkach nie umiem wyprostowac rak do konca zeby zrobic muscle upa ;/ Sa moze na to jakis cwiczenia zeby wisiec z wyprostowanymi rekami przy false grip???
(2017-02-12, 12:04)Dzieniu napisał(a): [ -> ]
(2017-02-09, 13:03)zahir napisał(a): [ -> ]Oczywiście że można

Mam kolejne pytanie, przy false grip na kolkach nie umiem wyprostowac rak do konca zeby zrobic muscle upa ;/ Sa moze na to jakis cwiczenia zeby wisiec z wyprostowanymi rekami przy false grip???

Dokładnie takie jak piszesz - zwis w chwycie głębokim Tongue (Najpierw na ugiętych rękach, żeby wzmocnić nadgarstki, później na prostych)
(2017-02-12, 14:23)Wylfryd napisał(a): [ -> ]
(2017-02-12, 12:04)Dzieniu napisał(a): [ -> ]
(2017-02-09, 13:03)zahir napisał(a): [ -> ]Oczywiście że można

Mam kolejne pytanie, przy false grip na kolkach nie umiem wyprostowac rak do konca zeby zrobic muscle upa ;/ Sa moze na to jakis cwiczenia zeby wisiec z wyprostowanymi rekami przy false grip???

Dokładnie takie jak piszesz - zwis w chwycie głębokim Tongue (Najpierw na ugiętych rękach, żeby wzmocnić nadgarstki, później na prostych)
Dołączyłbym jeszcze rotacje kółkami na zewnątrz i do wewnątrz w zwisie, oczywiście kółka trzymamy głębokim chwytem. Staramy się, przy tym, wykonywać rotacje w maksymalnym zakresie i stopniowo go zwiększać.
Mobilizacja nadgarstków, głównie w klęku podpartym bądź w podporze przodem, ale to wersja dosyć hardkorowa. Big Grin

Znajdziesz na pewno ćwiczenia wpisując w yt "wrist routine" - tutaj odwołuje się do Twojego zdrowego rozsądku - robienie pompek z dłońmi ustawionymi stroną wierzchnią do ziemi nie jest ćwiczeniem dla początkujących. Zasada tych ćwiczeń jest bardzo prosta - wykonujemy je wolno, z wyczuciem, nie na siłę i nie kosztem dolegliwości bólowych. Jeśli coś jest za trudne, zrób to na jedną rękę, drugą trzymając normalnie.
(2017-02-13, 00:58)Predi napisał(a): [ -> ]Mobilizacja nadgarstków, głównie w klęku podpartym bądź w podporze przodem, ale to wersja dosyć hardkorowa. Big Grin

Znajdziesz na pewno ćwiczenia wpisując w yt "wrist routine" - tutaj odwołuje się do Twojego zdrowego rozsądku - robienie pompek z dłońmi ustawionymi stroną wierzchnią do ziemi nie jest ćwiczeniem dla początkujących. Zasada tych ćwiczeń jest bardzo prosta - wykonujemy je wolno, z wyczuciem, nie na siłę i nie kosztem dolegliwości bólowych. Jeśli coś jest za trudne, zrób to na jedną rękę, drugą trzymając normalnie.

Szczerze mówiąc, to jeśli ktoś ma dostęp do H1, to Sommer bardzo fajnie i powoli progresuje właśnie we wzmacnianiu nadgarstków, kończąc właśnie na pompkach na nadgarstkach, w różnych konfiguracjach, a zaczynając od oparcia o ścianę w staniu Big Grin