Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Ciągłość i umiarkowanie nad intensywność - fragment z "Łatwej siły"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Luko

Luko1
Umiar we wszystkim jest wskazany. W przypadku ćwiczeń gdzie stawką jest zdrowie tym bardziej. Brak umiaru jest chyba najczęstszym powodem niepowodzeń wśród początkujących, którzy myślą że więcej znaczy lepiej. Jak już sie przejdzie ten etap i wygra się ze swoim ego to zaczyna się etap rezultatów. Ja się zastanawiam nad uproszczeniem treningów do 4 ćwiczeń siłowych i robieniem tylko jednej serii każdego codziennie + kilka ćwiczeń gimnastycznych.
Ok. 30 minut dziennie własnego treningu. A co ze standardowym treningiem wymaganym w siłach specjalnych na którym spędza się minimum 8 godzin dziennie? Wink
Ja tak samo pociąłem swój trening. Aktualnie są to pistolety z obciążeniem, martwy ciąg na jednej nodze, dipy na kółkach z obciążeniem i podciąganie z obciążaniem oba w pozycji hollow. Zajmuje mi to 30 minut + rozciąganie.

Luko

Przysiad - pistolet
Zgięcie w biodrach - martwy
Wyciskanie - dipy
Ciągnięcie - podciąganie

Brawo! Bardzo inteligentnie ułożony trening Smile

U mnie jest to tak:
pistolety, pompki jednorącz, wymachy odważnikiem, taktyczne podciąganie, spacer farmera, oddech siły 5-6 razy w tygodniu. Nigdy nie notowałem tak dużych przyrostów siły. Oczywiście codziennie manipuluje intensywnością. Raz bardziej skupiam się na pistoletach, w innym dniu na swingach itepe. Smile
Dużo resetów + parę goblet squatów i tureckiego wstawania.

W weekend obecnie zgniatanie gumek + hollow rocks na ziemi. w ramach obwodu przez parę minut. Zalecenie Steve'a Baccariego, niszczycielska kombinacja bo pracuje nad dwoma głównymi ośrodkami siły - uchwytem i brzuchem, polecam!
No u mnie dochodzą do tego sprinty i front lever za pomocą smarowania gwintów. Sprinty 3 razy w tygodniu, a reszta 5-6 dni w tygodniu. Czasem jeszcze skakanka/rower/dragon flag/v ups dla zabawy.

Zwis na jednej ręce będzie dobry na siłę przedramion?

Luko

Pewnie będzie, ale nigdy nie stosowałem zwisów w celu zwiększania siły przedramion. Swoją siłę zawdzięczam spacerowi farmera z 32kami, z wykręcania ręcznika, eksplozywnego ściskania gumek do mazania, crush curlów oraz wymachów.
Myślę, że przy systematycznym podciąganiu na drążku, treningu na kółkach głębokim chwytem itp. dodatkowy trening przedramion nie jest potrzebny.

Luko

Pewnie zwykłym trenującym to wystarcza, mi nie i lubię pracować nad przedramionami Smile
Wattie przy sprintach tyrasz się na maksa czy robisz je tak raczej z rezerwą mocy by robić na następny dzień pistolety?

Luko napisz jak wygląda twój trening eksplozywnego ściskania gumki - podobna technika jak przy wyżymaniu mokrego ręcznika z tą różnicą że występuje kilka ściśnięć gumki w dłoni?
Stron: 1 2 3