Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ciągłość i umiarkowanie nad intensywność - fragment z "Łatwej siły"
#1

Luko1
#2

Umiar we wszystkim jest wskazany. W przypadku ćwiczeń gdzie stawką jest zdrowie tym bardziej. Brak umiaru jest chyba najczęstszym powodem niepowodzeń wśród początkujących, którzy myślą że więcej znaczy lepiej. Jak już sie przejdzie ten etap i wygra się ze swoim ego to zaczyna się etap rezultatów. Ja się zastanawiam nad uproszczeniem treningów do 4 ćwiczeń siłowych i robieniem tylko jednej serii każdego codziennie + kilka ćwiczeń gimnastycznych.
#3

Ok. 30 minut dziennie własnego treningu. A co ze standardowym treningiem wymaganym w siłach specjalnych na którym spędza się minimum 8 godzin dziennie? Wink
#4

Ja tak samo pociąłem swój trening. Aktualnie są to pistolety z obciążeniem, martwy ciąg na jednej nodze, dipy na kółkach z obciążeniem i podciąganie z obciążaniem oba w pozycji hollow. Zajmuje mi to 30 minut + rozciąganie.
#5

Przysiad - pistolet
Zgięcie w biodrach - martwy
Wyciskanie - dipy
Ciągnięcie - podciąganie

Brawo! Bardzo inteligentnie ułożony trening Smile

U mnie jest to tak:
pistolety, pompki jednorącz, wymachy odważnikiem, taktyczne podciąganie, spacer farmera, oddech siły 5-6 razy w tygodniu. Nigdy nie notowałem tak dużych przyrostów siły. Oczywiście codziennie manipuluje intensywnością. Raz bardziej skupiam się na pistoletach, w innym dniu na swingach itepe. Smile
Dużo resetów + parę goblet squatów i tureckiego wstawania.

W weekend obecnie zgniatanie gumek + hollow rocks na ziemi. w ramach obwodu przez parę minut. Zalecenie Steve'a Baccariego, niszczycielska kombinacja bo pracuje nad dwoma głównymi ośrodkami siły - uchwytem i brzuchem, polecam!
#6

No u mnie dochodzą do tego sprinty i front lever za pomocą smarowania gwintów. Sprinty 3 razy w tygodniu, a reszta 5-6 dni w tygodniu. Czasem jeszcze skakanka/rower/dragon flag/v ups dla zabawy.

Zwis na jednej ręce będzie dobry na siłę przedramion?
#7

Pewnie będzie, ale nigdy nie stosowałem zwisów w celu zwiększania siły przedramion. Swoją siłę zawdzięczam spacerowi farmera z 32kami, z wykręcania ręcznika, eksplozywnego ściskania gumek do mazania, crush curlów oraz wymachów.
#8

Myślę, że przy systematycznym podciąganiu na drążku, treningu na kółkach głębokim chwytem itp. dodatkowy trening przedramion nie jest potrzebny.
#9

Pewnie zwykłym trenującym to wystarcza, mi nie i lubię pracować nad przedramionami Smile
#10

Wattie przy sprintach tyrasz się na maksa czy robisz je tak raczej z rezerwą mocy by robić na następny dzień pistolety?

Luko napisz jak wygląda twój trening eksplozywnego ściskania gumki - podobna technika jak przy wyżymaniu mokrego ręcznika z tą różnicą że występuje kilka ściśnięć gumki w dłoni?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości