Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Jaki odważnik wybrać??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8

elduce

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z kettlami KETTLEBELL TOP TRAINING firmy Proud? Jak się mają do kettli z CKB? Zastanawiam się nad zestawem 16, 20, 24 i nie wiem którą firmę wybrać. Ewentualnie pod uwagę biorę jeszcze, oblane gumą kettle Energetic Body, choć wolałbym polski produkt CKB, lub Proud.
Jak dla mnie to wybierz po prostu tańsze Wink
Zabawa z odważnikami polega właśnie na prostocie, ciężar ma być ciężki, a rączkę ma dać się trzymać i to wszystko Wink
Niestety w praktyce takie podejście się nie sprawdza. Odległość rączki od kuli oraz ogólne proporcję odważniki wpływają na komfort użytkowania, a często bezpieczeństwa nie tylko swojego ale i najbliższego otoczenia. Ze swojej strony mogę polecić kettle od CKB ponieważ od kilku lat na nich trenuję, wyposażyłem w nie dwa kluby i sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze. Nie są idealne bo farba, którą są pomalowane po czasie użytkowania zaczyna odpryskiwać ale do tej pory wszystkie inne odważniki z jakimi się spotkałem okazywały się pod różnymi względami gorsze. Najczęściej rączka była za krótka przez co odważnik strasznie wrzynał się w przedramię co potrafi mocno zniechęcić do treningu a nawet doprowadzić do kontuzji. Najlepiej jest wcześniej, przed zakupem przetestować kettla, pomachać nim trochę, wrzucić w clean... choć wiem, że najczęściej nie ma takiej możliwości.

Kubus Puchatek

Polecam odwiedzic skupy zlomu, uzbroic sie w cierpliwosc - tam mozna znalezc te dawne prlowskie. Sa bardzo dobre.

kp
No tak zapomniałem o tych starych... Fakt, również polecam. Jedyny minus trzeba na nie polować.

elduce

Dzięki, kettle CKB znam i mi leżą. Zam też Energetic Body ale tam w przeciwieństwie do CKB nie ma powtarzalności jeśli chodzi o uchwyt i ogólnie gorzej mi leżą. Proud niby najlepsza farba i wykonanie od ckb, ale nie wiem jak to się trzyma w ręku.
Bardzo wygodne kettle ma też leon. Na nich są rozgrywane mistrzostwa kraju w girewoj sporcie, no i są polecane przez mistrzów świata w kettlach.

Wygodne są też kettle z decathlonu ze starej linii, nie tej co jest teraz w sprzedaży. Nie ma odprysków po 3 latach treningu. No i kupisz je najtaniej.

elduce

Dzięki wszystkim, wziąłem jednak ckb. Wydaje mi się, że są projektowane pod sf/hs, a taka metoda ćwiczę. Poza tym zdarza mi się też ćwiczyć w klubie w którym są kettle ckb, wiec nie bede musiał się przestawiać. No i mam nadzieje, że za jakiś czas, jeżeli będę chciał kupić kettle do pary, to ckb będzie je jeszcze miało w ofercie.

Mariooo34

Ja kupiłem kettlebells w hop-sport.pl i też są dobre. Czytałem wcześniej gdzieś, że najważniejszy jest kształt tych czajniczków, ale o zgrozo nigdzie nie mogłem znaleźć zdjęcia. Tam liczy się długość rączki, kąt uchwytu itd. Ma może w końcu ktoś tutaj foto idealnych ketli? Tych starych, ruskich z PRL-u?
U mnie w klubie są stare, z PRLu, ale polskie. Długość rączki jest okej, ale jest zagięta w kąty proste. Niby da się przeżyć, ale dla mnie niewygodne.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8