Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Wejście siłowe do stania a rękach (Na poręczach)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej Smile Wrzucam jak mówiłem moje wejścia siłowe do stania na rękach . O dziwo dziś mi pierwszy raz "coś" takiego wyszło. Wersja o nogach złączonych jest jeszcze nieosiągalna .. Jak już pisałem , cieżko mi wynieść tak wysoko biodra na poręczach niż gdy robię to na ziemii.

Swoją drogą czytałem dużo o sile prostych ramion i niedługo wrzucę swój plan do oceny. Moje cele to Waga Przodem oraz Waga w Podporze .

1. Press 1

2. Press 2

3. Tuck Planche

4. Jakaś próba straddle
nie znam się to się wypowiem.
szpiczaga - za szybko nogi podnosisz, najpierw tyłek nad barki ustaw a później dopiero nogi w górę. Popraw sylwetkę w staniu na rękach bo kąt w barkach zamknięty jest. Brakuje też rozciągnięcia w rozkroku, widać to po zginaniu kolan.
planche - tyłek niżej, musi być na tej samej wysokości co barki

niech się jakiś treneiro wypowie.
Rafał zginanie kolan nie musi wynikać tylko z braku gibkości może to być również problem siłowy Smile.

Raczej nie chodzi o wyszczególnienie błędów bo to pewnie sam widzisz na filmach. Ode mnie dwa ważne ćwiczenia pod szpiczage :
Poziomka rozkroczna - w celu wzmocnienia siły nóg i brzucha
Rozbicie szpiczagi na części pierwsze :
Szpiczaga z rozkroku
Z stania na rękach zejście do poziomki przez kogucika (nogi zgięte )
j.w rozkrocznej
j.w rozkrokiem do poziomki o nogach złączonych
j.w do rozkrocznej
Z poziomki wyciągnij nogi do kogucika w rozkroku i zejdź do poziomki
Z poziomki rozkrocznej do kogucika w rozkroku i zejdź do poziomki rozkrocznej
Szpiaczaga z postawy do stania na rękach i zejdź do poziomki
j.w w rozkroku
Z poziomki rozkrocznej, przejdź do skłonu podpartego w rozkroku (szpiczaga z postawy) do stania rękach i opuść do poziomki rozkrocznej
Wszystko wykonujemy na poręczach.

Dodatkowo dodaj ćwiczenia rozciągające na barki i skłon w rozkroku ( znajdziesz sporo na forum) .
Dzięki za odpowiedz ! Smile
@rafal - co do hs'a niżej wrzucam wideo Wink
@Mrowek - nawet nie wiedziałem ,że idzie tak rozbić to ćwiczenie ! Tak , widzę co jest nie tak i staram się eliminować błędy. Obecnie dużo czasu poświęcam na rozciąganie właśnie rozkroku . Mam kolana szpotawe i właśnie ciężko mi rozciągać przywodziciele. Trochę nie bardzo rozumiem te ćwiczenia . Kogucik to coś a'la "frog stand" ?

Pierwsze ćwiczenie rozumiem tak : Z stania na rękach zejście do frog standu , a następnie poziomka w rozkroku ? (Nogi na zewnątrz łokci) , dobrze to rozumiem ? Jestem wstanie wykonać taką poziomkę z maksymalnym spięciem i wyprostem w stawach kolanowych Smile

Hs :

Straddle Press :
Kogucik to tuck planche

Jak masz gumę to polecam jeszcze ćwiczenie z 5:04 (widoczne na zajawce)


Guma pomaga w poziomce rozkrocznej i utrzymaniu kompresji jednocześnie ograniczając możliwość zbyt wczesnego ciągnięcia nóg do góry
Wow , niezła jest Big Grin Muszę więc skupić się jeszcze bardziej na rozciąganiu . Dzięki za podesłanie ćwiczenia , właśnie zamówiłem gumę i czekam aż przyjdzie .

http://bushido-sport.pl/product-pol-143-...RWONA.html

nada się ?
Nada się, testowałem na identycznej z decathlonu. pozostałe ćwiczenia z filmu też polecam Smile
Super , jeszcze raz dzięki Smile ! Pochwalę się jak się coś uda Smile