Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Press to handstand na wysokich poręczach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Axel

Witam wszystkich Smile ! Ponownie przychodzę z pytaniem dotyczącym stania na rekach. Tym razem mam taki problem, a mianowicie: potrafie wejść do stania na rękach zarówno przez tuck planche, frog standa jak i zwykłą szpiczagą, jednakże kłopot pojawia się w momencie kiedy chce zrobić to samo tylko, że na wysokich poręczach (chociażby takich jak mają na placach dla street -workoutowców ). Potrafie wejść do stania na rękach ale tylko na zgiętych rękach. Kompletnie nie mogę ich wyprostować- i tu pojawia się moje pytanie. Od czego to jest zależne ? Myślicie, że głębsze pompki w staniu na rękach pomogą? Z góry dziękuje za odpowiedź Smile
Myślę, że przede wszystkim uzależnione jest od strachu. Spróbuj położyć na poręczach materac by w razie pójścia do przodu miękko na nim wylądować i powinno pomóc. Ewentualnie poproś kolegę o asekurację.
musisz się bardziej wychylić na poręczach, a to wynika ze strachu, najpierw naucz się na niskich poręczach

Axel

Nie odczuwam strachu. Staje normalnie na poreczach ale muszę mieć coś od czego się wybije a nie zawsze coś takiego się trafia. Właśnie problem leży w tym, że nie mogę totalnie się podnieść jakby brakowało mi siły i nie wiem jak jej nabrać :/
to znaczy, że nie robisz szpiczagi, szpiczagi nie robi się z odbicia, żeby zrobić na wysoki poręczach z rozkroku trzeba mieć dobrą gibkość skłonu w rozkroku, albo mocne wychylenie barków by skompensować brak gibkości aby mieć biodro na wysokości bioder. Nagraj jak próbujesz zrobić szpiczagę to Ci powiem gdzie leży problem

Axel

Źle mnie zrozumiałeś. Szpiczage robie na ziemi z łatwością i na niskich poręczach także ale to już przychodzi mi ciężej. Mówiąc odbicie miałem na myśli odepchnięcie się lekko jak np od ściany i wejście do stania na rękach
pokaż jak robisz szpiczagę na poręczach to Ci powiem co jest źle i co trzeba poprawić
Również podbijam do pytania Smile Na ziemii mi wychodzi , a na poręczach już nie potrafię się tak "wynieść" nie czuję takiej siły.
Moje wideo : https://vimeo.com/160396728 , czyli generalnie poprawiać skłon w przód o nogach w rozkroku , tak ? A o NN złączonych ?
Według mnie skłon masz dobry i ogólnie element fajnie opanowany. Trzeba by zobaczyć film jak robisz na poręczach. Co tam się dzieje i jak jest z podporem.
Dzięki ,miło mi to słyszeć Smile Mimo to nie są to moje najlepsze próby . Jutro coś nagram i tutaj wrzucę . Według mnie mam problem z wyniesieniem tak wysoko bioder do góry , ale wideo zweryfikuje . Pozdrawiam
Stron: 1 2