Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Dużo pracy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam 20 lat. Mierzę 2 metry oraz ważę 94kg. Jestem w miejscu, gdzie muszę zaliczyć wspinanie po linie bez rąk, wymyk, wspieranie siłą, stanie na rękach.

Do tej pory mój trening opierał się głównie na podciąganiu (jestem obecnie na poziomie 12 podciągnięć) i bieganiu.
Przeraziłem się, gdy okazało się, że nie potrafię wykonać żadnej z powyższych konkurencji. Mam na wytrenowanie ich pół roku. Zdałem sobie sprawę, jakim ciężkim sportem jest gimnastyka oraz że pół roku to nie dużo czasu. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i radom uda mi się to nadrobić.
(2016-01-23, 23:56)zielony20 napisał(a): [ -> ]Witam.
Mam 20 lat. Mierzę 2 metry oraz ważę 94kg. Jestem w miejscu, gdzie muszę zaliczyć wspinanie po linie bez rąk, wymyk, wspieranie siłą, stanie na rękach.

Do tej pory mój trening opierał się głównie na podciąganiu (jestem obecnie na poziomie 12 podciągnięć) i bieganiu.
Przeraziłem się, gdy okazało się, że nie potrafię wykonać żadnej z powyższych konkurencji. Mam na wytrenowanie ich pół roku. Zdałem sobie sprawę, jakim ciężkim sportem jest gimnastyka oraz że pół roku to nie dużo czasu. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i radom uda mi się to nadrobić.

nie wiem jak Ci pomóc Big Grin
haha, no kolega się pomylił - wiadomo, że chodzi o wspinanie po linie bez nóg Wink
Skąd jesteś? obawiam się, że bez zapisania się na jakieś zajęcia na sali się nie obejdzie.
Ze specyfiki mojej szkoły niestety nie jestem w stanie pozwolić sobie na treningi w profesjonalnej sekcji. Dlatego napisałem tutaj, licząc na jakieś wsparcie, a nie wytykanie błędów wynikających ze zmęczenia Big Grin Rzecz jasna, będę wspinał się przy użyciu rąk, obu. ;-)

Buh

Żeby się nie rozwodzić, mam takie rady:
1. Rozciągaj się przed głównym treningiem, dzięki temu mięśnie lepiej wykorzystują potencjał. Przed snem też mile widziane rozciąganie.
2. We wspinaniu na linie chyba kluczowa będzie izometryka (zwisy jednoręcz (może być z pomocą nóg) ze zgiętym ramieniem, choć z prostymi rękami też nie zaniedbuj)
3. Wymyk i wspieranie siłą -> patrz tutoriale na forum.
4. Stanie na rękach - sylwetki gimnastyczne i ćwiczenia nadgarstków. Poza tym najlepsze jest stanie z asystą, jeśli nie masz możliwości to stanie brzuchem do ściany i codziennie (no, z 5 razy w tygodniu, może być np. zaraz po sylwetkach) choć trochę popróbować utrzymać się na rękach z asystą ściany (plecami do ściany, około pół metra od niej). No i rozciąganie jest w tym przypadku ważne.
Zacznij od liny która jest podstawowym ćwiczeniem na budowanie siły. Wspinaj się z pomocą nóg. Blokuje linę między stopami a następnie kiedy już będziesz u góry powoli opuszczaj się na samych rękach. Jeśli i to jest za trudne, to usiądź na ziemi, złap linę i staraj się podciągania ile dasz radę z nogami na ziemi. Jeśli masz możliwość przyjechać na jakieś nasze seminarium, to serdecznie zapraszam. Wtedy można będzie szczegółowo popatrzeć jakie masz ograniczenia i co należy poprawić w każdym z tych ćwiczeń. To najlepszy sposób.
Serdeczne dzięki. Dziś stanąłem na rękach, mały krok do przodu.