Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Moj start i pytanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

eodclan

Witam przygode z gimnastyka/street workoutem jakkolwoeik to nazwac zaczalem 4 mies temu kiedy po kilku latach znudzila mi sie silownia Wink Cwicze wlasciwie na razie kilka wybranych cwiczen ktore mi sie podobaja mianowicie wage w podporze ( jestem na etapie straddle planche przez utrzymane przez ok 2 sec ogarniam z 10 sec back levera i jak mam dobry dzien do 1 hand pull upa ze skreceniem tlowia Tongue Ostatnio jednak zaczalem odczowac bol lokci i przyjzalem sie technice niektorych cwiczen i tu rodzi sie moje pytanie: Jak prawidlowo ukladac lokcie przy rozjazdach walkiem ze stania? (nie wiem jak profesjonalnie sie te cw nazywaja Tongue) I to samo pytanie przy robieniu cwiczenia ktora wyglada natepujaco: pozycja jak do zwyklych pompek w rekach walki i rozjazd na boki cos jak robienei rozpietek na silowni zatrzymanie tuz nad ziemia i powrot do pozycji Big Grin czy w ogole jest to poprawne cwiczenie bo prawde mowiac sam je sobie wymyslilem Big Grin Podobne pytanie o ustawienie lokci mam do iron crossa bo bylem ostatnio na sciance wspinaczkowej gdzie byly kolka i bylem wstanie rozpiac sie do ok 60 stopni i utrzymac z 2 sekundy jednak momentalnie poczulem bol w lokciach czy lokcie mam ustawic jak najbardziej w strone sufitu? I wlasciwie o ile planow treningowych do wykonania danego cwiczenia moge znalezc duzo to bardzo malo informacji znajduje i technice wykonania tych cwiczen by nie nabawic sie kontuzji gdzie moge znalezc jakies informacje na ten temat?Smile
Myślę, że na rozpięcie (iron cross) jeszcze jest za wcześnie. Dla własnego bezpieczeństwa trzeba robić je na w pełni wyprostowany ramionach a to sprawia, że jest duże obciążenie na staw łokciowy który trzeba wzmocnić i przyzwyczaić do wysiłku. Robi się to poprzez ćwiczenia na "siłę prostych ramion" jak np. wspomniane przez Ciebie rozpiętki. Nie robimy ich jednak na wałkach a na kółkach gimnastycznych, gdyż pozwalają one prawidłowo ustawić ramiona, czyli: nadgarstki odkręcamy na zewnątrz, biceps ma być skierowany do przodu.

Jednym z ćwiczeń z zakresu siły prostych ramion może być też "rozjazd" na wspomnianym przez Ciebie wałku (kółku). W tym ćwiczeniu bardzo ważne jest, by ramiona były proste i zablokowane w łokciu (inaczej ciągniesz bicepsem), barki wypchnięte mocno do przodu (charakterystyczny gimnastyczny garb) a miednica zrotowana. Tylko wtedy zaangażujesz górny i dolny przyczep mięśni brzucha i odciążysz odcinek lędźwiowy.

eodclan

(2015-11-15, 14:16)zahir napisał(a): [ -> ]Myślę, że na rozpięcie (iron cross) jeszcze jest za wcześnie. Dla własnego bezpieczeństwa trzeba robić je na w pełni wyprostowany ramionach a to sprawia, że jest duże obciążenie na staw łokciowy który trzeba wzmocnić i przyzwyczaić do wysiłku. Robi się to poprzez ćwiczenia na "siłę prostych ramion" jak np. wspomniane przez Ciebie rozpiętki. Nie robimy ich jednak na wątkach a na kółkach gimnastycznych, gdyż pozwalają one prawidłowo ustawić ramiona, czyli: nadgarstki odkręcamy na zewnątrz, biceps ma być skierowany do przodu.

Jednym z ćwiczeń z zakresu siły prostych ramion może być też "rozjazd" na wspomnianym przez Ciebie wątku (kółku). W tym ćwiczeniu bardzo ważne jest, by ramiona były proste i zablokowane w łokciu (inaczej ciągniesz bicepsem), barki wypchnięte mocno do przodu (charakterystyczny gimnastyczny garb) a miednica zrotowana. Tylko wtedy zaangażujesz górny i dolny przyczep mięśni brzucha i odciążyć odcinek lędźwiowy.

Nie do konca rozumiem w jaki sposob mam wykrecic nadgarstki na zewnatrz? tzn ze lokicem ma isc skierowany w tyl? a nie obciaza to wlasnie wewnetrznej strony lokcia?

A w rozjezdzie w ktora strone miec lokiec? wykrecic reka tak by byl w dol czy moze isc normalnie na bok? boje sie ze wlasnie w tym cwiczeniu jak mam siekerowany do boku obciaze wewnetrzna strone lokcia

Ten iron wlasciwie robilem na wyprostowanej rece mam dosc mocna klatke i najszerszy grzbietu od silowni bylem wstanie wycisnac z zapasem 120 kg bez mostkowania przy wadze ok 69 kg najwiekszy problem mam z prostownikami grzbietu bo niestety skupilem sie na przysiadzie a nigdy nie robilem mc :<
Tak. Łokieć ma być skierowany w tył a biceps do przodu. Przy "rozjazdach" trzymaj ramiona naturalnie. Ważne by były proste. Co do rozpięcia, to nie chodzi o siłę mięśni. Najsłabszym ogniwem są właśnie stawy. Na siłowni unika się pełnego wyprostowany ręki i nie ćwiczy się na prostych ramionach, dlatego właśnie stawy trzeba wzmacniać.

eodclan

(2015-11-15, 20:00)zahir napisał(a): [ -> ]Tak. Łokieć ma być skierowany w tył a biceps do przodu. Przy "rozjazdach" trzymaj ramiona naturalnie. Ważne by były proste. Co do rozpięcia, to nie chodzi o siłę mięśni. Najsłabszym ogniwem są właśnie stawy. Na siłowni unika się pełnego wyprostowany ręki i nie ćwiczy się na prostych ramionach, dlatego właśnie stawy trzeba wzmacniać.

Ale w tyl wzgledem mojego ciala czyli w strone sufitu tak? czy w tyl wzgledem kolek czyli w strone sciany? A jak dlugo mniej wiecej przygotowywac stawy zanim zaczne probowac crossa? Bo miesniowo czuje sie dosc pewnie. i jeszce jedno pytanie jak robie na kolkach muscle upy to w koncowej dipsowej czesci lokcie starac sie trzymac blisko siebie czy na boki?
Jeśli chodzi o ustawienie łokcia w sile prostych ramion to powinieneś wykonywać ruch odwracania.
Czas jaki potrzeba na adaptacje stawów jest uzależniony od predyspozycji osoby ćwiczącej, jednak nie powinno ty być mniej niż 2-3 miesiące. Jeśli pojawią się bóle należy wrócić do przygotowania fizycznego.

eodclan

(2015-11-16, 16:23)Mrowek napisał(a): [ -> ]Jeśli chodzi o ustawienie łokcia w sile prostych ramion to powinieneś wykonywać ruch odwracania.
Czas jaki potrzeba na adaptacje stawów jest uzależniony od predyspozycji osoby ćwiczącej, jednak nie powinno ty być mniej niż 2-3 miesiące. Jeśli pojawią się bóle należy wrócić do przygotowania fizycznego.

a na czym dokladniej ma polegac ten ruch? albo gdzie moge znalezc jakis szerszy opis jak wykonywac te cwiczenia bo jestem dosc zielony jesli chodzi o gimnastyke.
Wyprostuj swoje rece przed siebie, i skręć je w kierunku wskazówek zegara, poczujesz miesnie obłe ze sie napinaja oraz zbliżają sie do ciala. Łokieć idzie w dol i patrzy w podłogę. (jak stoisz i masz przed soba proste ramiona.)
Tak to wyglada.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

Sprawdz videos z tematu o iron cross.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
(2015-11-16, 15:18)eodclan napisał(a): [ -> ]
(2015-11-15, 20:00)zahir napisał(a): [ -> ]Tak. Łokieć ma być skierowany w tył a biceps do przodu. Przy "rozjazdach" trzymaj ramiona naturalnie. Ważne by były proste. Co do rozpięcia, to nie chodzi o siłę mięśni. Najsłabszym ogniwem są właśnie stawy. Na siłowni unika się pełnego wyprostowany ręki i nie ćwiczy się na prostych ramionach, dlatego właśnie stawy trzeba wzmacniać.

Ale w tyl wzgledem mojego ciala czyli w strone sufitu tak? czy w tyl wzgledem kolek czyli w strone sciany? A jak dlugo mniej wiecej przygotowywac stawy zanim zaczne probowac crossa? Bo miesniowo czuje sie dosc pewnie. i jeszce jedno pytanie jak robie na kolkach muscle upy to w koncowej dipsowej czesci lokcie starac sie trzymac blisko siebie czy na boki?

Masz genialną zdolność komplikowania prostych rzeczy Big Grin Po prostu odkręcaj nadgarstki na zewnątrz do oporu a łokieć sam się ułoży Wink

Przy wspieraniu (muscle up) łokcie blisko ciała.

eodclan

(2015-11-17, 15:49)zahir napisał(a): [ -> ]
(2015-11-16, 15:18)eodclan napisał(a): [ -> ]
(2015-11-15, 20:00)zahir napisał(a): [ -> ]Tak. Łokieć ma być skierowany w tył a biceps do przodu. Przy "rozjazdach" trzymaj ramiona naturalnie. Ważne by były proste. Co do rozpięcia, to nie chodzi o siłę mięśni. Najsłabszym ogniwem są właśnie stawy. Na siłowni unika się pełnego wyprostowany ręki i nie ćwiczy się na prostych ramionach, dlatego właśnie stawy trzeba wzmacniać.

Ale w tyl wzgledem mojego ciala czyli w strone sufitu tak? czy w tyl wzgledem kolek czyli w strone sciany? A jak dlugo mniej wiecej przygotowywac stawy zanim zaczne probowac crossa? Bo miesniowo czuje sie dosc pewnie. i jeszce jedno pytanie jak robie na kolkach muscle upy to w koncowej dipsowej czesci lokcie starac sie trzymac blisko siebie czy na boki?

Masz genialną zdolność komplikowania prostych rzeczy Big Grin Po prostu odkręcaj nadgarstki na zewnątrz do oporu a łokieć sam się ułoży Wink

Przy wspieraniu (muscle up) łokcie blisko ciała.

czyli naprwde moja wewnetrzna czesc lokcia ma isc pionowo w dol? bo jak patrze np na iron crossy czy maltase na yt to ich lokcie sa ustawione w gore w strone sufitu a biceps idzie w dol i to mnie mniej dziiw bo wtedy staw jest obciazony w kierunku w ktorym wspomagaja go miesnie Tongue
Stron: 1 2