Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Trening
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam pytanie chciałbym zacząć przygodę z gimnastyka , ale czy jest to możliwe bez sprzętu ?. Dodam , że mam 16 lat i wiem , że to jest za późno trochę ale jak to mówią ,, Dla chcącego nic trudnego". Chodzi mi o elementy typu ,,szpiczaga".
Jeśli chodzi o stanie na rękach siłą musisz wprowadzić sporo ćwiczeń rozciągających do swojego planu treningowego, dodatkowo polecam przeczytać tonę podwieszonych wątków, jeśli ciągle będzie mało na pewno pomożemy.

Tak jest to możliwe w domowych warunkach.
A na jakich bym musiał się najbardziej skupić partiach mięśniowych ??

Marcin88

na całym ciele musisz się skupić, nie dzielimy ciała na partię mięśniowe, tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy mamy braki w sile przy danych elementach
I dodam, że nie skupiamy się na jednym elemencie lecz na różnych rozwijających ciało holistycznie.
Dzięki wielkie wszystkim , za niedługo dam znać jak mi idzie. Pozdro

Mogli byście mi jeszcze podać może jakieś ćwiczenia bez sprzętu żeby wzmocnić mięśnie ?.

Marcin88

Kolego jeśli przeszukasz forum np dział planów treningowych znajdziesz odpowiedzi jak wzmocnić całe ciało.Gimnastyka jest pod tym względem świetnym narzędziem
Praktycznie każde ćwiczenie wzmacnia mięśnie.