Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Tutorial - Trening 1: Kręgosłup treningu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zastanawialiśmy się na jaki dział to wrzucić, ale ponieważ jak do tej pory udzielaliśmy się jedynie w dziale "Tutoriale", a film ten jest w istocie tutorialem, umieszczenie go właśnie tu to chyba słuszna decyzja. Wrzuciliśmy na Youtube już trochę filmów z ćwiczeniami, ale bez przykładów komponowania ich w treningi kanał nie będzie kompletny.

A o to pierwszy, przykładowy trening dla początkującego (ale kogoś, kto miał już styczność z treningami w innej formie). Sprawdzony na znajomych (trenujący w domu, trenujący na siłowni).




Mamy nadzieję, że komuś się spodoba i oby na tym skorzystał ! (:


P.S.

- Nie przypomnieliśmy w nim n-ty raz jak ważna jest rozgrzewka
- Cele nie są wyznaczone (nie mamy przekonania do wyznaczania w ciemno liczby powtórzeń dla Pana X, a wyznaczanie celów dla kogoś/za kogoś, mimo, że ściśle związane z treningiem nie jest w naszej jurysdykcji)
http://gimnastycy.pl/forum/watek-trening...astycznego

link przydatny do tego tematu, może uzupełnić wiedzę odnośnie jak to wygląda w gimnastyce
Super!
Jedyna uwagą techniczna jaką mam, to do tego końcowego fragmentu, gdy jest czarno na ekranie. Lepiej by się to oglądało jakby jednak coś tam było Smile Tym bardziej, że mówicie o konkretnym ćwiczeniu.

I wrzucajcie filmiki za pomocą telewizorka żeby były od razu widoczne na forum.
Newcio, w moim odczuciu Twój link jest genialny i przydatny. Jednakże nie sądzę żeby moich i Piotra wypocin słuchali gimnastycy, zawodowcy; raczej ludzie, którzy mają na trening 1h, bez dostępu do poręczy, drążka, planszy etc i na tych założeniach opieramy budowę tego naszego śmiesznie brzmiącego "kręgosłupa".




Dziękujemy, muszę sprawdzić jak się z tego korzysta bo nawet nie widziałem tej opcji. I faktycznie masz rację z tym czarnym tłem.
(2014-11-21, 18:05)piotripiotr napisał(a): [ -> ]Dziękujemy, muszę sprawdzić jak się z tego korzysta bo nawet nie widziałem tej opcji. I faktycznie masz rację z tym czarnym tłem.
Zapomniałem, że kiedyś nawet instrukcję do tego zrobiłem Smile
http://gimnastycy.pl/forum/watek-jak-wst...-do-postow
PiotrPiotr - większość osób które trafia na nasze forum praktycznie nigdy nie miało do czynienia z gimnastyką a jeśli mieli jej obecne oblicze jest całkowicie inne niż było kiedyś. Dodatkowo naszym celem jest właśnie promocja gimnastyki na poziomie amatorskim/rekreacyjnym, ponieważ największą zaletą gimnastyki jest fakt ,że można ją trenować w każdym wieku. Jedynie mnie smuci fakt ,że mimo uczestnictwa w seminariach i na naszym forum nie wiecie tego, jest to oczywiście 100% nasza winna.
Poniżej podrzucam link do rozpiski od Krzyśka na dole postu znajdziecie tonę przydatnej wiedzy już nie mówiąc o samym wątku.

http://gimnastycy.pl/forum/watek-gimnast...a-na-forum
(2014-11-21, 18:05)piotripiotr napisał(a): [ -> ]Jednakże nie sądzę żeby moich i Piotra wypocin słuchali gimnastycy, zawodowcy; raczej ludzie, którzy mają na trening 1h, bez dostępu do poręczy, drążka, planszy etc i na tych założeniach opieramy budowę tego naszego śmiesznie brzmiącego "kręgosłupa".
Dokładnie tak jest! Wielkie dzięki za wasze filmiki - nie tylko uczą ale też bardzo motywują!
Mrówek - Myślę, że nie do końca zrozumiałeś nasze intencje, albo je rozumiesz, ale dziwisz się czemu, taki plan tu wstawiamy i proponujemy. Ciężko mi powiedzieć, bo mimo znajomości języka polskiego nie zawsze udaje nam się zrozumieć drugą stronę.
Odniosę się jak najprecyzyjniej do wszystkiego co napisałeś: również przez większość życia nie miałem do czynienia z gimnastyką, znam jej obecne oblicze. Naszym celem również jest promocja gimnastyki na poziomie rekreacyjnym (nie możemy promować jej na wyższym poziomie - bo sami na nim nie jesteśmy). Przygodę z kółkami zaczęliśmy w wieku 20lat - i doskonale wiemy, że jest ona dla ludzi w każdym wieku (zresztą widzieliśmy film zamieszczony przez Was - jak Pan Szajna prezentuje się w wieku 65 lat).

Link przestudiowaliśmy dużo wcześniej, razem z podpiętymi tam tematami, ponieważ to istny leksykon wiedzy.
Czegoś tu nie rozumiem - czy ktoś ma jakieś zarzuty do zawartości tutoriala? Jedyna informacja zwrotna jaką dostali chłopaki to linki to tematów o tym jak ułożyć plan bez spamowania i jak wygląda trening gimnastyczny.

Moim zdaniem jest to dobra propozycja dla kogoś zaczynającego zabawę z kółkami, mającego jakieś podstawy treningowe za sobą. Większość ćwiczeń jest skalowalna więc można dostosować go do swoich możliwości. Może komuś nie pasować podział BA/SA, zawsze można to zmienić na push/pull albo FBW. Może chłopaki takie wersje też opublikują Smile
Czekam też na treningi dla zupełnie początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych.
Stron: 1 2