Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Cześć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Mam na imię Justyna, pracuję jako instruktor pilates (na matach) i fitness. Jestem zafascynowana kalisteniką, od lutego próbuję zwiększać siłę. Kalistenika i elementy gimnastyki to dla mnie duże wyzwanie, a jednocześnie naturalne "rozszerzenie" metody pilates matwork. Podczytuję forum od jakiegoś czasu i znajduję tu wiele cennych informacji, dzięki!
Cześć
Część Justyna Smile mam nadzieję ,że znajdziesz u nas to czego szukasz Smile
Jeśli masz ochotę możesz się podzielić metodami fitness ja osobiście jestem bardzo ciekawy Smile
Witaj, pilates to wciąż bardzo nowoczesna metoda choć od jej powstania minęło sporo czasu. Ponieważ wyrosła z gimnastyki, to znajdziesz tu wiele podobieństw. Zwłaszcza jeśli chodzi o sylwetki gimnastyczne Smile
to chyba w pilatesie głównie chodzi o wzmocnienie mięśni postularnych jeśli się nie mylę ? Jeszcze brakuje kogoś od Jogi i mielibyśmy kilka dyscyplin zamykających ćwiczenia ogólnorozwojowe, które rozwijają z myślą o mięśniach głębokich i przyczyniają się do profilaktyki prozdrowotnej ciała
Witamy

Kubus Puchatek

nie jestem specjalista od jogi, ale polecam B.K.S Iyengar: Joga. Wyd. 1. Warszawa: PWN, 1990. (Light on Yoga) (późniejsze wyd. pt.Światło jogi).
Swietnie rozpisana ksiazka ze szczegolami, z wyroznionymi progresjami.
Sylwetki gimnastyczne nie sa dla mnie niespodzianka, dlatego, ze kiedys robilem sporo "sylwetek" Iyengara.

Pozdrawiam
kp
wrzuć książki do działu z książkami najlepiej z okładką
Jakie miłe powitanie : )

Pilates to świetny system, który pozwala poznać swoje ciało i wzmocnić je od środka. Niektóre ćwiczenia przypominają sylwetki gimnastyczne, a niektóre - jogiczne asany. Technika została obmyślana tak, żeby można było ćwiczyć niezależnie od wieku i stopnia sprawności.

Joseph Pilates przez lata z sukcesami prowadził studio w Stanach Zjednoczonych i wykształcił wielu uczniów i uczennic. Niestety, nie wyznaczył oficjalnych następców. 33 lata po jego śmierci, w 2000 roku, odbył się proces sądowy, w wyniku którego żadna z ubiegających się osób nie otrzymała wyłącznych praw do posługiwania się marką "pilates". Obecnie istnieje masa szkół na całym świecie, a każda drogo sprzedaje szkolenia i informacje. Pilates stał się jak wielki worek, do którego każdy może coś dorzucić i coś sobie wziąć.

Ja biorę wizualizacje, siedem głównych zasad i podstawowe 34 ćwiczenia opisane w książce "Return to life through Contrology". Nie interesują mnie ćwiczenia na specjalnych maszynach i nowe wynalazki jak np. "piloxing". Do starej szkoły Pilatesa dodaję ruchy "pull" i jestem już bardzo blisko kalisteniki : )

Chętnie napiszę więcej o "kontrologii" kiedyś, żeby odwdzięczyć się za fajne tutoriale i ciekawe wątki : )

Kubus Puchatek

kiedys poszedlem sobie na zajecia z pilates - inspiracja wybranymi elementami z jogi, jest oczywista, plus troche "sprzetu", ktorego nie uzywa sie w joge (nie liczac maty Smile. jest mocno zorientowana na tak modny dzis "core".

kp
Stron: 1 2 3 4