Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening wprowadzający
#11

(2014-07-27, 15:09)Roskosmos napisał(a):  Zastanawiałem się nad kupnem paru sprzętów do domu jak np. liny TRX, drążek do podciągania, power wheel, małe kettle i inne ale zastanawiam się czy to nie byłoby wyrzucone w błoto pieniądze czy nie poprzestać na samej kalistenice?
Moim zdaniem co za dużo to nie zdrowo Tongue
Kettle sobie w ogóle odpuść lub odłóż na potem (chyba, że faktycznie Cię to kręci).

Wg mnie na sam początek wystarczy spokojnie drążek i podłoga.
#12

W szczególności nie polecam TRX. Dużo lepiej zainwestować w kółka. To bardzo wszechstronny przyrząd.
#13

Jak dobrze pamiętam dzienna dawka dla normalnej osoby to 15min Smile.
Myślę ,że każdy z nas ma aspirację na dużo więcej i podniesienie naszej sprawności.
Początek treningu to odpowiednia rozgrzewka najlepiej aby była wszechstronna czyli angażowała wszystkie grupy mięśniowe:


Ćwiczenia w rozgrzewce mogą być zamieniane na prostsze lub trudniejsze w zależności od twojego poziomu sprawności fizycznej. Taka rozgrzewka wpływa na wszechstronny rozwój ciała i przygotowuję do dalszej części treningu, szczególnie u osób które rozpoczynają swoją przygodę treningową rozgrzewka powinna stanowić większą część treningu z faktu swojej wszechstronności.

Jeśli chodzi o sprzęt który wymieniłeś, kółka gimnastyczne są bardziej przyszłościowe względem TRX za którymi stoi niezły marketing.
Jeśli chodzi o kettle jest to ciekawe rozwiązanie, ale można je zastąpić innymi ćwiczeniami, główne pytanie to co chcesz osiągnąć ponieważ nauczenie się poprawnej techniki pracy odważniakami kulowymi zabiera sporo czasu.
#14

Fajny lajtowy filmik na rozgrzewkę
#15

"Ćwiczenia w rozgrzewce mogą być zamieniane na prostsze lub trudniejsze w zależności od twojego poziomu sprawności fizycznej."
Zawsze można podkręcić tempo Smile moje ulubione ćwiczenia to te "najprostsze" w różnych odmianach np. chodzenie na czworaka tyłem.
#16

Mrówek przyzwyczailem sie do rozgrzewek by Adam
I szczerze mówiąc braknie ich teraz
A filmik fajny pokazuje duzo prostych ćwiczeń
Smile
#17

Taka typowa rozgrzewka jak na wf. Nie pamietam juz jak dokladnie wygladala rozgrzewka na karate, ale pamietam, ze byla mega. Dla mnie podskoki raczej juz odpadaja ze wzgledu na zwezenie dyskopatyczne L5/S-1.

Widze, ze Mrowek jest fanem Bleacha, wiec tak bym to przyrownal, jesli chodzi o rozgrzewke z karate shorin-ryu:

https://www.youtube.com/watch?v=0YyvcVl5o0o
Przed rozgrzewka: 0:00 - 2:45
Po rozgrzewce: od 2:47

Big Grin

Niektóre osoby, żądające merytorycznej dyskusji, powinny nauczyć się, że argumentum ad verecundiam NIE JEST merytorycznym argumentem.
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...7144_n.png
#18

Tak, dokładnie jestem fanem Big Grin

Właśnie w takim celu stosujemy rozgrzewkę Smile plus kilka dodatkowych czynników które już opisywaliśmy na forum.
#19

Na mnie tylko ta rozgrzewka z karate tak działała. Zawsze miałem raczej słabą kondycję, ale po tej rozgrzewce czułem się, jakbym miał nagle 10x większą. Zwykła szkolna nie była taka dobra. Sam nie wiem czemu. Tongue

Niektóre osoby, żądające merytorycznej dyskusji, powinny nauczyć się, że argumentum ad verecundiam NIE JEST merytorycznym argumentem.
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...7144_n.png
#20

Zwyczajnie była za prosta Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości