Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z treningiem siłowym
#1

Ćwiczę 2 razy w tygodniu sporty walki resztę tygodnie(dokładnie 4dni) poświęcam na trening siłowy(oparty na planie paula + ćwiczenia statyczne takie jak l-sit planche fl i bl)Teraz mam zamiar dodać 3 treningi judo, czyli 5xsw w tygodniu + 1 dzień resetu i 1 dzień do treningów.
Nie wiem co mam do końca robić.Przyszedł tylko mi namyśli taki plan
3x w tygodniu trening siłowy oparty na paul czyli tak naprawdę 2-3 serie ćwiczenia a sobota poświecę tylko na pozycje statyczne.Czyli 3razy w tygodni trening siłowy przed treningiem sw a sobota gimnastyka a niedziela reset.
Co o tym sądzicie czy coś zmienić?
#2

Trenować możesz każdego dnia, pytanie tylko jak twój organizm się adaptuje do obciążeń które ustalasz. Trening "Paula" jest jak by to ująć mało wymagający więc nie powinien on wpływać szczególnie na trening SW, nie rozumiem tej sobotniej gimnastyki ? Chyba ,że chodzi tutaj o pozycje statyczne, taki trening zajmuje nie całą godzinę. Jeśli dobrze się odżywiasz, dużo śpisz i jeśli zajdzie potrzeba znajdziesz pieniądze na suplementacje nie widzę problemu.

Rozpisz bardziej czytelnie, metodę treningu, plan tygodniowy i pytania które napisałem w ostatnim zdaniu.
#3

a ja zapytam inaczej tak jak każdego, jaki cel sobie obrałeś, który chcesz osiągnąć wtedy będzie łatwiej mi coś podpowiedzieć.
#4

Siła to priorytet i mam zamiar dodać jeszcze trochę eksplozywności aby siła ciosu i wyskok się poprawił.
#5

Co do siły ciosu, to z uporem maniaka będę powtarzał, że trening siłowy, czy gimnastyczny ma tu drugorzędne, uzupełniające znaczenie.Podstawowe ma technika ucząca jak w 100% wykorzystać możliwości ciała.
#6

Zgadza się zahir ale siły i dynamiki nigdy za mało.Pytanie do ciebie kto silniej uderzy ten co przez 3h dziennie trenuje tylko uderzenia czy ten co dzieli sobie to na trening siłowy i techniczny?
#7

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez dodatkowych danych.Trening siłowy znacząco podniesie siłę uderzenia jedynie po doskonałym opanowaniu techniki. Dlatego to ona ma priorytet. W związku z tym dla osoby początkującej polecałbym 3h dziennie treningu technicznego a trening dzielony dopiero dla osoby co najmniej średnio zaawansowanej. Dodam, że musi to być trening siłowy ukierunkowany na siłę eksplozywną, bo standardowy siłowy może wręcz spowolnić uderzenia. Przy treningu metodami gimnastycznymi oczywiście tego problemu nie będzie.
#8

Po pierwsze trenuje kilka lat więc technika jest na jakimś poziomie,po za tym czuje że z cięższymi rywalami o 30-50kg brakuje mi tej krzepy(ważę 65kg i wiem że to duża różnica wagowo lecz ja walczę tylko z cięższymi bo mojej wagi nie ma w klubie i muszę to nadrabiać,cały czas rozwijam się siłowo przeciwnicy też i jest mi gigantycznie trudno z nimi,odczuwają moje ciosy i to nawet mocno lecz nie tak jak ja bym chciał)
Po za tym czemu typowo siłowy trening miał by zwalniać? najczęściej to wina rozwijającej się masy co przy treningu siłowym też występuje.
#9

Nie traktuj tego co napisałem jako krytykę Twojego podejścia. Pisałem ogólnie a nie o Tobie. trening typowo siłowy nastawiony jest na rozwój siły maksymalnej a taka zawsze jest wolna, dlatego taki trening może spowalniać. Jeśli skupisz się na sile eksplozywnej tego problemu nie będzie. Jeśli chcesz ćwiczyć z ciężarami w necie znajdziesz wiele programów specjalnie pod sztuki walki. Jeśli dobrze pamiętam, to Bartek wrzucał też coś u nas na forum, więc przejrzyj dział "sztuki walki".
#10

Nie traktuje to jako krytyki bo wiem że technika jest ponad wszystko i łatwo to zobaczyć u kulturystów co mają po 50cm w ramieniu i wszyscy myślą "o jaki on ma siłę ciosu" a w praktyce wychodzi to że nawet przy maksymalnym uderzeniu robi więcej krzywdy sobie niż przeciwnikowi,nie mam zamiaru ćwiczyć z ciężarami jestem maniakiem body weight


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości