Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

gymnastic bodies
#41

Ja robiłem Foundation 17 tygodni. Doszedłem do czegoś takiego z tym, że oszukiwałem z przerwami bo zazwyczaj przy tych dalszych progresjach to robiłem 90s około.
FL/PE5 - 5x60s FL/PE6 - 5x30
sPL/PE6 - 5x30s niestety nie sprawdzałem nigdy czy mam dłonie idealnie pod biodrami, ale na pewno nie miałem dlatego dałem radę ; D
HBP/PE6 - 5x5
RC/PE3 - 4x10
MN/PE5 - 5x5 MN/PE6 nie miałem jak zrobić, bo nie mam oparcia na plecy aczkolwiek czuję się mocny w HLL więc jest szansa, że bym zmasterował
SL/PE2 - 5x30 SL/PE3 - 4x9
SLS/SE1 - 5x5
#42

nieźle Satetsu, widać że podstawy masz bardzo solidne.
Z tego co widzę to modyfikowałeś też ilości a nie tylko czas przerwy? SL/PE2 ma 5x60 z tego co widzę a nie 5x30. Sam bym chętnie zmniejszył do 5x30 bo wydaje mi się że PE1 i PE2 są dużo trudniejsze niż PE3-PE6, przynajmniej dla mnie.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#43

Dokładnie, sam się zdziwiłem i nie wiem od czego zacząć... Czy włąsnie te banany, a może zamienić na jakieś boczne planki albo co? Big Grin
#44

(2014-01-04, 14:25)rafal napisał(a):  nieźle Satetsu, widać że podstawy masz bardzo solidne.
Z tego co widzę to modyfikowałeś też ilości a nie tylko czas przerwy? SL/PE2 ma 5x60 z tego co widzę a nie 5x30. Sam bym chętnie zmniejszył do 5x30 bo wydaje mi się że PE1 i PE2 są dużo trudniejsze niż PE3-PE6, przynajmniej dla mnie.

No niestety tylko podstawy solidne, ale powoli się to zmienia ostatnio : ) Nie tyle modyfikowałem co po prostu stwierdziłem z lenistwa, że 5 x 30 starczy. A Ty nie oszukujesz z przerwami i robisz te 30s rzeczywiście?
#45

(2014-01-04, 22:39)Satetsu napisał(a):  A Ty nie oszukujesz z przerwami i robisz te 30s rzeczywiście?

czasem przedłużam zależnie od ćwiczenia, ale myślę że nawet z przerwami po 2min trzeba być kozakiem żeby całość masterować a to dopiero te łatwiejsze 25%...

Jak dla mnie to jest taki wstępniak, który weryfikuje czy jest sens zabierać się na poważnie za trudne elementy. Wiadomo, że każdy by chciał jak najszybciej umieć planche, ale w szkole też nikt nie zaczyna od całek Wink
Trzeba się najpierw nauczyć dodawać i odejmować

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#46

No to mordownia mnie czeka. Big Grin A jakieś fronty moge dodać w inne dni jakieś pompki drążek.
#47

FL/PE2 - tydzień 5/12
sPL/PE3 - tydzień 11/12 tutaj doszedłem do PE5 tydzień 9 ale przy tym ćwiczeniu naciągnąłem sobie mięśnie barku kiedy starałem się wychylać maksymalnie do przodu. przy okazji chciałbym się spytać czy wy odczuwacie jakieś dolegliwości przy tym ćwiczeniu
HBP/PE6 - tydzień 11/12
RC/PE6 - tydzień 5/12
W HBP i RC jest znacznie lepiej niż w całej reszcie, więc postanowiłem skupić się na moich najsłabszych stronach, obecnie nie wykonuję ćwiczeń HBP i RC wg Sommera tylko systemem drabin ćwiczę na przemian podciąganie hollw body/pompki o łokciu prostym. Kiedy w pozostałych ćwiczeniach dojdę do poziomu piątego zacznę na nowo RC poziom 6 i może skuszę się na F2 żeby zobaczyć jakie są kolejne progresje HBP

MN/PE2 - tydzień 5/12 - ale tutaj moim zdaniem ćwiczenie nie wychodzi mi odpowiednio płynnie.
SL/PE1 - tydzień 7/12 tak jak Rafał odczuwałem bóle pleców gdy podnosiłem wysoko nogi, więc zamiast Arch Body Hold robię supermana
SLS/PE2 tydzień 7
#48

(2014-01-05, 02:45)krzysiek20ino napisał(a):  A jakieś fronty moge dodać w inne dni jakieś pompki drążek.

Jak chcesz to dodaj nawet w te same dni bo większość F1 jest na brzuch i plecy (poza HBP i RC). Byle z głową Wink

(2014-01-05, 13:57)Robert napisał(a):  W HBP i RC jest znacznie lepiej niż w całej reszcie, więc postanowiłem skupić się na moich najsłabszych stronach, obecnie nie wykonuję ćwiczeń HBP i RC wg Sommera tylko systemem drabin ćwiczę na przemian podciąganie hollw body/pompki o łokciu prostym. Kiedy w pozostałych ćwiczeniach dojdę do poziomu piątego zacznę na nowo RC poziom 6 i może skuszę się na F2 żeby zobaczyć jakie są kolejne progresje HBP

HBP to też przykład gdzie PE3 jest dla mnie trudniejsze niż późniejsze progresje, które spokojnie masteruję. Może przesadzam z wychylaniem do przodu a może mam tutaj braki do nadrobienia.

(2014-01-05, 13:57)Robert napisał(a):  MN/PE2 - tydzień 5/12 - ale tutaj moim zdaniem ćwiczenie nie wychodzi mi odpowiednio płynnie.

Może zamknięty dział gdzie będziemy wrzucać filmiki do oceny?

(2014-01-05, 13:57)Robert napisał(a):  SL/PE1 - tydzień 7/12 tak jak Rafał odczuwałem bóle pleców gdy podnosiłem wysoko nogi, więc zamiast Arch Body Hold robię supermana

mnie akurat plecy przy tym ćwiczeniu nie bolą tylko wytwarza się jakiś ucisk na nerw kulszowy przechodzący przez lewy pośladek i przy drugiej serii jest to nie do wytrzymania.
A czym się różni superman od ABH?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#49

Niczym. Pewnie Sommer tak fachowo nazwał. Big Grin
#50

Moim zdaniem ABH od supermana różni się stopniem wychylenia nóg i ramion. Nogi i ramiona w supermanie są lekko uniesione i biegną mniej więcej równolegle do podłoża, a w ABH uniesione maksymalnie wysoko - ale to tylko moja prywatna i niefachowa opinia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości