Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4,2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia statyczne
#71

Znalazłem tylko do BackLevera umieszczony przez mrówka Big Grin
#72

Kolego przeczytaj jeszcze raz pierwszy post ze zrozumieniem. Chyba logiczne jest że nie zrobisz od razu pełnej wagi w zwisie przodem tylko ćwiczenie z progresji do wagi które aktualnie potrafisz wykonać , czyli np waga w zwisie przodem w pozycji kucznej(FL tuck). Gdy opanujesz ten element przechodzisz do coraz trudniejszych wersji wagi. Np (FL tuck advance) gdzie prostujesz plecy i lekko odchylasz kolana od klatki piersiowej. Dobierasz po prostu taką wagę którą potrafisz utrzymać.
#73

Już na to wpadłem Smile
Mimo to dzięki ; )
#74

[MOD]Wątek wydzielony z tematu "Krótko i rzeczowo - Q&A"[/MOD]

Ja jestem ciekaw czy jak trenujemy pod jakąś pozycje statyczną np. waga przodem i robimy załóżmy 2 ćwiczenia dynamiczne + trzymanie na czas to bardziej optymalnie/sensownie będzie najpierw zrobić te kilka serii na czas, a potem sadzić ćwiczenia dynamiczne i wprawki czy na odwrót? Pytam, bo z jednej strony izometria rozgrzewa mięśnie, a z drugiej takie trzymanie na czas w kilku seriach wpływa potem na ilość i jakość wykonywanych ćwiczeń dynamicznych. Wiem, że to mało istotne szczegóły, ale co poradzę, że miewam takie rozkminy : )
#75

Satetsu - moim zdaniem, ćwiczenia techniczne czyli w tym wypadku te dynamiczne, raczej należy robić na "świeżości", a "tetemposiłowe" raczej na "dożynki". ale niech wypowiedzą się inniShy

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#76

Najpierw mam wykonywać ćwiczenia statyczne czy dynamiczne?
#77

Jako "zasada kciuka", rób najpierw to, w czym jesteś słabszy / masz mniej wprawy.
Nie ma jednoznacznej reguły, ale nie da się nad wszystkim tak samo dokładnie pracować w ramach sesji treningowej - dlatego trzeba sobie wybrać co jest celem głównym, a co uzupełnieniem, ewentualnie rotować kolejność elementów - robić raz tak, raz tak.
#78

Ja też zawsze po rozgrzewce statyki robiłem. Teraz zostawiam je a koniec. Może zrobię mniej, ale bezpieczniej. Czuję, że stawy mam przegotowane. Od dawna również ćwiczę w długich spodniach i bluzie. Lubię ciepło. Nie czuję stawów praktycznie gdy ćwiczę w bluzie.
#79

Myślę że wszystko zależy od natężenia. Izometria ma to do siebie, że świetnie nadaje się na początek i na koniec treningu. Ja osobiście robię dwie krótkie serie po rozgrzewce które raczej nie zmęczą a potem kilka na sam koniec. Oczywiście jeśli to statyki są Twoim aktualnym celem to jedziesz je ostro od początku.
#80

(2014-04-19, 19:20)wyrwidąb napisał(a):  Najpierw mam wykonywać ćwiczenia statyczne czy dynamiczne?

Poza tym co napisał Tullar warto jeszcze pamiętać o dwóch kwestiach w odniesieniu do ćwiczeń statycznych:

1) Świetnie wpływają na ukrwienie mięśni (bez zmiany ich długości) są więc dobrym pomysłem na szybkie i bezpieczne dogrzanie mięśni.
2) Ze względu na to ukrwienie doskonale odżywiają mięśnie, co przyspiesza regenerację. Dlatego warto zrobić kilka serii na koniec treningu lub w dniu nie treningowym lub takim w którym trenujemy inne rzeczy (nie siłę)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości