Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kalokagatia
#1

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalokagatia

Mnie przynajmniej tego uczyli na AWFie,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalistenika

Z kolei z definicji i opisu niestety ale twórca tego hasła totalnie się myli i propaguję kłamstwo, które zbijam choćby tą książką, którą znalazłem w zbiorach oxfordu

http://gimnastycy.pl/forum/watek-the-new...d-children

wszystko do tej pory było i jest nazywane gimnastyką i tak samo pierwszy system znany i spopularyzowany był system szwedzkim jeśli chodzi o salę, przybory i przyrządy

[Obrazek: gymnastics2.png]

Oczywiście był system francuski, szwajcarski, niemiecki w różnych okresach na przełomie XIX-XX w. m.in. boiska turnerskie wyglądało to tak:

[Obrazek: 26.09_kult-fiz_03.JPG]

http://www.britannica.com/sports/calisthenics

Hasło brytaniki na które autor tego wpisu się powołuje, jedynym odnośnikiem jest Catherine Beecher jako autorka pozycji z tą nazwą, natomiast Spiess i Bracia Langowie propagowali ćwiczenia gimnastyczne i tworzyli miejsca do gimnastyki.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#2

Bez urazy Newcio, ale nie jesteś pierwszym, ani ostatnim, który znalazł błędy na Wikipedii. To przecież open-source, i edytować je może każdy (nawet Ty jeśli chcesz Big Grin ), a osoby które ją redagują (sprawdzają itp., tzw. "wikipedyści") są... cóż... średnio rozgarnięci, jak wynika z moich doświadczeń.
#3

Tyle, że jeśli coś się znajdzie na Wikipedii, jest następnie powielane przez innych a "kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą" jak powiedział Goebbels.
#4

ale jak powiedziak niejaki Jan: "Prawda nas wyzwoli". Smile

kp
#5

oczywiście ale to co powiedział Zahir, bierze się popularyzacja słowa, które nie ma podstaw ani historycznych ani sytuacji/wydarzenia bądź nowej definicji w oparciu o fakty. Ktoś zestawił dwa słowa i nazwał ćwiczenia, które błędnie są używane i popularyzowane marginalizując przy tym gimnastykę jaką oddzielną dziedzinę. Street Workout ma większy sens, ponieważ słowo pochodzi z Rosji i tak nazywali ją młodzi Rosjanie trenując na powietrzu gimnastykę, zresztą w rosyjskiej telewizji mówi się na to uliczny gimnastyk.
Moje spekulacje co do ludzi z Rosji, którzy trenują Street Workout i potrafią robić samoloty, rozpięcia itd. okazały się błędne rozmawiając z Artemem Mrozovem, którego miałem przyjemność poznać oznajmił mi, że wszyscy jego znajomi nie mieli podstaw gimnastycznych, po prostu ćwiczą na powietrzu. Poza tym oni by bardzo chcieli ćwiczyć na salach gimnastycznych, ale jak wspominał w Jarosławowie gdzie mieszka jest sala, ale dostępna tylko raz w tygodniu. Z jednej strony nie chce się wierzyć, że taki Sadkov nie ma podstaw gimnastycznych a z drugiej noc cóż to tylko kilka elementów i 2-3 góra przyrządów.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

Zwyczajnie trenowali kiedyś gimnastykę na dworze bo czemu nie Smile ktoś komuś zabroni ? Na tym polega piękno tego sportu ,że można trenować wszędzie. Teraz doszły do tego pieniądze filozofia i mamy produkt Street Workout .
#7

No ale Ci znani z Rosji o to wielu robi samoloty, rozpięcia, nawet victoriany i inne bardzo trudne ćwiczenia na kółkach, będąc amatorami dochodząc do tego bez trenera to naprawdę musieli mieć solidne podstawy by to robić. Byle uliczny Andrzej Street Workouter na placu Street Workout się tego nie nauczy.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

Kwestia chęci i regularności Smile kółka gimnastyczne to najprostszy przyrząd pod względem technicznym jak się nad tym zastanowisz.
Nigdy nie zrobisz bazy na drążku porównywalnej z kółkami.
#9

skoro to takie proste to mając dostęp do sali czemu tego jeszcze nie robisz ? Jedyny amator który robi takie rzeczy to jest Iksu, ale on od dziecka miał nadprzyrodzone predyspozycje do siły

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

(2015-09-17, 02:16)Newcio napisał(a):  No ale Ci znani z Rosji o to wielu robi samoloty, rozpięcia, nawet victoriany i inne bardzo trudne ćwiczenia na kółkach, będąc amatorami dochodząc do tego bez trenera to naprawdę musieli mieć solidne podstawy by to robić. Byle uliczny Andrzej Street Workouter na placu Street Workout się tego nie nauczy.

Ale w Rosji każdy nauczyciel Wf ma solidna wiedzę gimnastyczną, którą przekazuje dzieciakom w szkole. Druga sprawa, to armia w której też ćwiczy się na dworze ale na bardzo wysokim poziomie. Tak więc każdy Rosjanin który chodził do szkoły lub był w wojsku ma przygotowanie teoretyczne i wie jak się za to zabrać.

(2015-09-17, 10:33)Newcio napisał(a):  skoro to takie proste to mając dostęp do sali czemu tego jeszcze nie robisz ? Jedyny amator który robi takie rzeczy to jest Iksu, ale on od dziecka miał nadprzyrodzone predyspozycje do siły

Daj Mrówkowi trochę czasu Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości