Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mostek - rogresja i ćwiczenia pomocnicze
#1

Mam prośbę, może ktoś rozpisać progresję do mostka oraz jakie ćwiczenia pomocnicze czy rozciągające mogą być pomocne w drodze do poprawnego mostka. Prosiłbym aby wziaść pod uwagę warunki domowe, czyli brak drabinek gimnastycznych czy trenera. Nie ma takiego tematu a sądzę, że będzie bardzo przydatny.
#2

Podpór tyłem o nogach ugiętych
Leżenie tyłem, nogi ugięte w kolanach i wznos bioder w przód, opieramy się na łopatkach.
J.w prostujemy nogi lekko do przodu
Mostek przy ścianie schodzimy do zakresu komfortu
J.w staramy się schodzić co raz niżej ~ do wysokości naszych bioder
Mostek w leżeniu na ziemi
Zejście do mostka przy ścianie
Wejścia i zejścia do mostka przy ścianie

Jeśli chodzi o sam mostek warto tutaj zadbać o odpowiednie rozciągnięcie mięśni ud szczególnie czworogłowych ud, mięśnie klatki piersiowej i pozostałe w obrębie obręczy barkowej, mięśnie lędźwiowe i brzucha.

Masz racje warto będzie szerzej rozwinąć ten temat Smile.
#3

Do tego co napisał mrówek dodam ćwiczenia z kijkiem i zwis tyłem. Moim zdaniem najbardziej przy mostku blokuje nas nie rozciągnięta klatka piersiowa i barki.
#4

(2015-04-29, 14:31)zahir napisał(a):  Do tego co napisał mrówek dodam ćwiczenia z kijkiem i zwis tyłem. Moim zdaniem najbardziej przy mostku blokuje nas nie rozciągnięta klatka piersiowa i barki.

Tak! Największy problem to właśnie barki. Bardzo fajnym ćwiczeniem jest mostek na przedramionach (rozciąga właśnie barki, bo ugięte ręce możeny dalej wyciągnąć), albo coś co przypomina kołyskę w mostku. Tzn. robimy mostek, dochodzimy do maksymalnego zakresu barków przy prostych rękach, następnie lekko uginamy łokcie, przesuwamy klatkę (ciało) odrobinę dalej i staramy się wyprostować ręce.

EDIT: O napięciu mięśnia poprzecznego brzucha chyba nie trzeba przypominać? Wink
#5

Dziękuję za odpowiedziWink
#6

Zapomniałem tylko dodać - przy "kołysce" fajnym pomysłem jest złapać drabinkę, czy nogi partnera (stawia stopy obok Twoich uszu), aby nie rozciągać/ odciążyć nadgarstki Smile
#7

A to pochwalę się, wprawdzie kręcone na szybko i można by poprawić ale...

https://pl-pl.facebook.com/gimnastycypl/...158751108/
#8

nieźle, dłuuuga droga przede mnąWink
#9

Jeśli będziesz systematyczny to nie Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości