Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mostek do oceny
#1

Nagrałem sobie dziś filmik jak robię mostek. Oczywiście podczas ćwiczenia mam wrażenie, że barki są nad dłońmi, ale widok z boku jak zwykle to weryfikuje Rolleyes
Druga próba była lepsza, bo dobrze zblokowałem nogi.


Czy żeby osiągnąć poprawny mostek po prostu ćwiczyć go i ręce starać się dawać coraz bliżej ? A może jakieś ćwiczenia pomocnicze ?
Pozycję starać się utrzymać jak najdłużej w kilku seriach, czy lepiej po kilka sekund a więcej razy ?
Z góry dzięki Rolleyes
#2

Jest dobrzeSmile Postaraj się wcześniej prostować nogi i blokować je w kolanach. Za drugim razem było lepiej. Postaraj się mocniej rozciągać w odcinku piersiowym kręgosłupa. Co do ćwiczeń pomocniczych to wszystkie na mobilność barków i rozciąganie kręgosłupa od kołysek na brzuchu zaczynając, po wznoszenie klatki piersiowej leżąc na brzuchu, ręce wyciągnięte przed siebie.
#3

Słyszałem coś takiego: Jeśli masz pomiędzy stopami a dłoniami długość przedramienia to jest przyzwoity mostek.
3 serie po 5 głębokich oddechów i wyciągasz się najmocniej przy każdym wydechu(pomiędzy seriami schodzisz na głowę żeby odpocząć) Obowiązkowo później zrobić luźny skłon w przód, stojąc, choć lepiej siedząc
No oczywiście można dodatkowo robić mostek na prostych nogach - "gimnastyczny", choć dużo on nie daje, bo masz bardzo daleko stopy od dłoni, ale jak ktoś ma zmasterowany mostek, najprędzej dzieci, to gimnastyczny wygląda pięknie.

PS. Zauważyłem jeszcze jedno, że robisz w skarpetkach, czyli zapierasz się pewnie o ścianę, bo to jest zbyt ślisko żeby utrzymać, zdejmij skarpetki, zawsze, bo tak to nie ma przyczepności, a zapierając się o ścianę robisz błąd.

Ćwiczenia pomocnicze? hmm.. nadały by się wszystkie "otwieracze klaty" i barków. No i np. jeśli robisz ćwiczenia na mięśnie brzucha, a później ich nie rozciągasz to też jest problem żeby się wyprostować, bo czuć te spięte mięśnie, ale samo zgięcie poprawi Ci się, w miarę robienia mostka, im głębszy będziesz robił tym lepiej.
#4

w gimnastyce w przepisach prawidłowy mostek jest wtedy kiedy barki z dłońmi tworzą linie prostą :/

szacun mi daleko jeszcze do tego ale pracuję na tym, w maju powinien być i mój mostek Tongue

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

A mam pytanko jeszcze. Bo aktualnie ćwiczę mostek po sylwetkach, ale przed treningiem głównym. Czy po treningu też robić ?
#6

jak uważasz, jeśli czujesz że po treningu siłowym mocno pracowałeś klatką i brzuchem to można 1-2 razy zrobić kwestia celu jaki chcesz osiągnąć. Najpierw się naucz poprawnie, a potem robisz 1-3 razy dziennie by mieć pewność że robisz to za każdym razem. Na wyższym poziomie po prostu od czasu do czasu się robi mostki w formie rozruszania/rozgrzania ciała pod dane elementy gdzie on występuje np. wymachy na kółkach, albo fiflaki itp.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości