Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia na łydki
#1

Witam. Czy znacie jakieś ćwiczenia na łydki bez obciążeń? zależy mi na powiększeniu objętości łydek. I ile powtórzeń/serii powinienem robić, tak aby właśnie rozbudować trochę tej masy??
#2

salta w tył, kilka serii po 10 powtórzeń Big Grin

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

dobre rafal :] - chociaż to moze nie jest zart :-)
Pewnie koledzy mase zrobili i już cwaniakuja, że nogi masz słabeSmile Ucz się lepiej wag i różnych sztuczek, to ty sie bedziesz z nich smial ze grubasy i nie daja sobie rady Smile
Co do masy łydek to raczej nie to forum, ale pewnie jak zwykle 6-10 powtórzeń serii chyba tez jakos 6-10 (ale to chyba było na partie typu nogi) wejdź sobie na sfd lub kfd.

Ćwiczenia to mozesz po prostu stawać na palcach (ale raczej nie jak w balecie Big Grin) naprzyklad na jednej nodze . Mozesz się przytrzymywać czegos ale sobie nie pomagaj tylko rownowage łap. Możesz sobie utrudnić i wciskać się w ziemie ale to raczej Ci sie nie spodoba. Więcej to napewno jakieś wyskoki (na wysokość, długość czy przez coś) coś dadzą ale jak dużo na łydki a szczegolnie na mase to do końca nie wiem Smile Bieganie na palcach - kolega ma łydy na masie i tak robił czasem, ale nie wiem czy nie łatwo przepalić.
Możesz pchać samochód na biegu, ale wybijaj się ze stopy i powinno mocno katować. Jak bedziesz dobry to zaciągaj ręczny, a jak bardzo dobry to jeszcze tłusta teściowa do środka i niech nożny wciska Big Grin
#4

bieganie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

http://www.strengthsensei.com/best-routi...calf-size/
#6

Wspięcia to chyba najlepsze ćwiczenia
#7

Pełen komplet ćwiczeń biegowych, szczególnie tych dla sprinterów ponieważ to dystans który od początku do końca biegasz na palcach.
Dużo różnego rodzaju wspięć na palce, podskoków z samych "palców" czy innych podskoków w tempo.
To tak na szybko co mogę polecić, gimnastycy posiadają okazałe mięśnie łydek Smile szczególnie sam zauważyłem jak fajnie zarysowały się mięśnie.
#8

Ty Mrówek wyrobiłeś łydki na podskokach i wspięciach?
Sam przegralem juz wiele godzin w siatkowke, a łyda płaska. Przejeździłem agresywnie na rolkach i poskakałem sporo i dalej płaska :-) Wyskoku dużo nie mam, może te sporty nie wymagają tak mocnego wybicia ze stopy? A może kluczową rolę w budowaniu łydek biorą wspięcia?
#9

(2014-11-24, 17:20)StreetWorkout napisał(a):  zależy mi na powiększeniu objętości łydek. I ile powtórzeń/serii powinienem robić, tak aby właśnie rozbudować trochę tej masy??

Body(weight)building? Nie to forum...

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

(2014-11-24, 23:35)bartez2939 napisał(a):  Ty Mrówek wyrobiłeś łydki na podskokach i wspięciach?
Sam przegralem juz wiele godzin w siatkowke, a łyda płaska. Przejeździłem agresywnie na rolkach i poskakałem sporo i dalej płaska :-) Wyskoku dużo nie mam, może te sporty nie wymagają tak mocnego wybicia ze stopy? A może kluczową rolę w budowaniu łydek biorą wspięcia?

w gimnastyce skacze się na prawie prostych nogach a konkretnie na palcach, rzadko kiedy się ugina nogi i robi przysiad i dopiero odbija

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości