Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak zostać gimnastykiem??
#1

Dzisiaj mam kilka pytań, wiem że może będą One głupie, ale zapytam z ciekawości. Big Grin
Wiadome jest to że na rozpoczęcie przygody z gimnastyką "zawodowo" jestem już trochę za "stary" - mam 18 lat, mimo to chciałbym wiedzieć czy jest szansa aby mieć swój udział w gimnastyce sportowej? W jakim wieku Wy zaczynaliście?
W żadnym z większych miast niedaleko mnie nie ma żadnego klubu gimnastycznego więc na pewno nie miałbym gdzie się uczyć Tongue

PS. Chciałbym również wiedzieć czy Wy należycie np do PZG lub czegoś takiego, bo nie bardzo się orientuję Big Grin
#2

Gimnastycy zaczynają w wieku 4-7lat, więc jak myślisz? Wink
Ale próbować możesz, jak Ci się uda, to zostaniesz legendą. Smile
#3

zajrzyj na sekcję warszawską, tam jest moja biografia, zobacz co jeszcze możesz osiągnąć na moim przykładzie, lub trenując SW po gimnastycznemu, ale nie spodziewaj się poklasku dla niektórych to nic nie warte osiągnięcia

jak chcesz regularnie ćwiczyć gimnastykę idź na jakikolwiek najbliższy AWF i tam będziesz miał dostęp do sali i książek

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

No właśnie nie byłem pewien czy na AWF będę mógł się rozwijać w tym kierunku Big Grin Trochę tej lektury mam w sekcji warszawskiej
#5

A jeszcze jedno - ile masz wzrostu? Tongue
#6

no tak, lepiej jakbym był niski a mam 178cm Tongue
#7

(2014-08-09, 22:21)Kamyl napisał(a):  No właśnie nie byłem pewien czy na AWF będę mógł się rozwijać w tym kierunku Big Grin Trochę tej lektury mam w sekcji warszawskiej

tą samą drogą podąża Mrówek teraz idzie na magisterskie, ja w tym roku mam nadzieję, że się obronię. Mam kolegę z Białej co też tą samą drogą poszedł, może na razie się nie przelewa, ale może dzięki gimnastycy.pl gimnastyka znowu się stanie popularna i będzie praca

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

Ja chyba najbliżej Białą Podlaską mam Smile Tylko nie wiem jak to jest bo w innych dziedzinach sportowych jestem powiedzmy przeciętny (w skali od 1-6 dałbym sobie 3) a chciałbym się rozwijać głównie w gimnastyce Big Grin Właśnie nie wiem czy to mnie nie wyklucza :/
#9

tam się wszyscy dostają AWF zszedł na psy bez egzaminów się dostajesz do Białej

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Za granicą istnieją dwie ligi, amatorska i zawodowa.
Czym się różnią, na dobrą sprawę jedynie nazwą, gimnastyk który trenuje zawodowo jest gimnastykiem z zawodu, a amator może być kierowcą ciężarówki. Różnica poziomowa jest zauważalna ale nie jest to przepaść jaka jest w Polsce, gdzie ludzie ciągle mylą gimnastykę sportową z artystyczną.

W Polsce na kartach historii zapisał się jeden pan Grzegorz Rutkowski, który z tego co wiem jako jedyny "amator" wystartował na równi z zawodnikami w ćwiczeniach wolnych.

Jeśli ktoś tego dokonał jest to całkiem realne, niestety opanowanie 6 przyrządów na poziomie seniora jest bardzo bardzo bardzo ciężkie. Natomiast specjalizacja jedynie na jednym przyrządzie jak widać jest możliwa, ale szczerze jest to ciężka droga.

Po pierwsze mała ilość obiektów, brak odpowiedniej promocji gimnastyki (poradniki,filmy itp.), brak dostępu do zajęć dla dorosłych i co najważniejsze brak trenerów którzy mogli by się zająć twoim rozwojem.

Naszym planem w przyszłości jest organizacja amatorskich zawodów z gimnastyki. Smile

Kanał Grzegorza Rutkowskiego:
https://www.youtube.com/channel/UChHBDEd...vuRckaR_Cg

A tutaj mała motywacja


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości